Zamknij
REKLAMA

Somonino. Utalentowana licealistka opowie o swojej debiutanckiej książce

11.35, 16.01.2023 nadesłane, oprac. M.Dz. Aktualizacja: 15.05, 24.01.2023
Skomentuj fot. www.gdynia.pl
REKLAMA

W piątek 27 stycznia w sali GOK w Somoninie odbędzie się spotkanie autorskie z Zofią Reginą Turzyńską, autorką powieści "Wybierz białego wilka". Zofia jest uczennicą klasy humanistycznej X LO w Gdyni, a mieszka na Kaszubach, u podnóża Wieżycy.

Zofia Regina Turzyńska urodziła się na Kaszubach. Mieszka u podnóża Wieżycy w otoczeniu pól i lasów, które bardzo ją inspirują. Historie wymyślała od zawsze, a zaczęła je spisywać, kiedy tylko nauczyła się sprawnie pisać.

Pierwsza jej książka pochodzi z czasów wczesnej podstawówki, to był koniec drugiej albo trzeciej klasy. Zawsze pisała głównie do szuflady, ale zmieniło się to podczas pandemii, kiedy postanowiła zająć się pisarstwem na serio.

Owocem tego postanowienia jest jej pierwsza wydana powieść pt. „Wybierz białego wilka”. Tę mającą 640 stron książkę wydało wydawnictwo Novae Res. 

- Pisanie powieści zajęło mi niecałe pięć miesięcy. Początkowo w niczym nie miała się różnić od innych znajdujących się na moim komputerze, nie sądziłam w najśmielszych snach, że ją ukończę. A inspiracją była oczywiście jedna z moich ulubionych historii: „Romeo i Julia”. No i pewna fotografia - powiedziała młoda pisarka na łamach portalu gdynia.pl.

Zofia interesuje się książkami – pod każdym względem. Lubi je czytać, pisać i kolekcjonować. Ma ich tyle, że z trudem mieści je w swoim pokoju!

Niedługo ma nadzieję na podpisanie umowy na drugą powieść, która czeka już u wydawnictwa na swoją kolej. Jest to historia dziejąca się już nie w Allenburgu, ale w Gdyni.

W swojej twórczości inspiruje ją wszystko wokół. Muzyka, obrazy i wolne skojarzenia, które pojawiają się w najmniej spodziewanych momentach. 

Spotkanie autorskie, które organizuje Dyskusyjny Klub Książki, odbędzie się w piątek, 27 stycznia o godz. 18.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie.

(nadesłane, oprac. M.Dz.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Wow!Wow!

6 0

Ciekawe. Niezwykłe. 12:25, 16.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gościu 1245Gościu 1245

7 1

Super, że są tacy ludzie!!!! 15:15, 16.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gratulacje !Gratulacje !

6 1

Rówieśniczki od tweeterka i sms-ików w głowę zachodzą skąd wziąć tyle zdań na pękatą księgę ........... 17:56, 16.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%