Zamknij

Interaktywne dziedzictwo Żukowa. Premiera projektu

14:28, 29.11.2024 OKiS Żukowo/oprac.W.D. Aktualizacja: 13:51, 30.11.2024
Skomentuj fot.kolaż.oprac.W.D. fot.kolaż.oprac.W.D.

7-8 grudnia na dziedzińcu kościoła pw. WNMP w Żukowie odbędzie się premiera projektu "Interaktywne dziedzictwo Żukowa - przeszłość i przyszłość".

Przedsięwzięcie obejmuje stworzenie interaktywnej wystawy VR z historycznymi "ożywionymi" zdjęciami Żukowa, podzielonej na tematyczne pokoje oraz mapping 3D na ekranach LED z zastosowaniem AI, prezentujący historię żukowskiego klasztoru i nawiązujący do harmonii między człowiekiem a naturą.

Dodatkowo premierę projektu poprzedzą warsztaty z VR i AI dla dzieci i młodzieży szkolnej. Warsztaty są kierowane bezpośrednio do szkół z gminy Żukowo i odbędą się w dniach 4-5 grudnia.

Harmonogram:

  • 4.12 – warsztaty „Twórcza moc sztucznej inteligencji”: uczestnicy poznają, czym jest i jak się rozwija sztuczna inteligencja w ostatnim czasie. Poznają narzędzia cyfrowe wykorzystujące AI oraz odkryją w praktyce możliwości AI w generowaniu obrazu. Warsztaty ze sztucznej inteligencji to idealna okazja dla uczestników, aby zrozumieć i doświadczyć, jak sztuczna inteligencja wpływa na współczesny świat.
  • 5.12 – warsztaty „Wirtualne światy – od marzeń do rzeczywistości” wraz ze strefą VR: uczestników warsztatów zabierzemy w fascynującą podróż przez wirtualną (VR), rozszerzoną (AR) po mieszaną rzeczywistość (MR). Dowiedzą się, jak technologia przekształca nasze otoczenie i jakie możliwości oferuje zarówno w edukacji, jak i w codziennym życiu. Zrozumieją, jak VR/AR/MR ewoluowały od marzeń wizjonerów po nowoczesne narzędzia zmieniające świat. Prowadzący przedstawią przykłady zastosowań tych technologii w różnych dziedzinach, takich jak edukacja, kultura, medycyna, inżynieria, marketing czy rozrywka.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych i świadomości ekologicznej uczestników oraz popularyzacja lokalnego dziedzictwa kulturowego poprzez nowoczesne technologie przy współpracy z sektorem kreatywnym i biznesem. Przewidywane efekty to wzrost wiedzy o lokalnej historii i kulturze, rozwój umiejętności cyfrowych i zwiększenie atrakcyjności regionu.

Projekt otrzymał dofinansowanie jako 1 spośród 4619 złożonych wniosków. Kwota dofinansowania: 92 992,56 zł. Dofinansowanie pochodzi z programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju (Inwestycja A2.5.1, KPO). Sfinansowane przez Unię Europejską NextGenerationEU.

(OKiS Żukowo/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

Obywatel Obywatel

1 3

Jedynym dziedzictwem Żukowa są jumbostrady, garby i bunkry na drogach. 15:46, 30.11.2024

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ObywatelkaObywatelka

1 1

O czym to świadczy? O mieszkańcach! Nie przestrzegają przepisów drogowych, to jak dzieci trzeba dyscyplinować w ten sposób. 20:00, 30.11.2024


Obywatel Obywatel

1 1

To świadczy o kretynach w urzędzie, obywatelko. Cały czas bronisz swojego stołka , biurwo żukowska 22:36, 30.11.2024


WiedźmaWiedźma

0 0

Czy wy nawet pod wydarzeniem kulturalnym musicie wylewać te swoje frustracje??? Najwyraźniej życie w realu nie dostarcza wam atrakcji więc się wyżywacie w necie. Może warto zająć się czymś pożytecznym obywatele i obywatelki? 11:04, 03.12.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%