Rozpoczyna się cykl spotkań z pisarzami w konwencji sporu intelektualnego pn. Kartuskie Rogatki Literackie. „Peron 1 – Miłość” już w środę 26 marca o godzinie 18:00 w kartuskiej bibliotece.
Kartuskie Rogatki Literackie to cykl spotkań z osobami, które zajmują się szeroko pojętą literaturą, ze szczególnym uwzględnieniem poezji.
W trakcie spotkania prezentowane będą wiersze twórczyń w ich autorskiej interpretacji. Przewidziana jest także przestrzeń na rozmowę w szerokim gronie publiczności.
Po wieczorze odbędzie się turniej jednego wiersza, w którym jury będą stanowić ww. osoby. Wystarczy zaprezentować jeden, własny, nienagradzany oraz niepublikowany tekst oraz złożyć jego czytelną kopię na ręce jury, które przyzna nagrody oraz wyróżnienia.
Już 26.03. o godz. 18.00 spotkanie, podczas którego uczestnicy będą próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie: Czym jest miłość?. Jak różnie można o niej pisać i jak różnie można ją rozumieć? Czym jest miłość dla Urszuli Sikory, czym dla Dominiki Lewickiej-Klucznik? Czym jest miłość dla Ciebie?
Wstęp wolny. Spotkanie poprowadzi Wojciech Boros – ur. 1973 r. w Gdańsku, poeta, zdobywca m.in. „Czerwonej Róży” (1996). Jego wiersze były tłumaczone na języki niemiecki, czeski, angielski, białoruski i ukraiński.
Wydał tomy: „Nierealit górski” (1997), „Jasne i Pełne” (2003), „Złe zamiary” (2008), „Pies i Pan” (2014) oraz audiobook „Pusta noc” (2012 – w opracowaniu muzycznym Marcina „Emitera” Dymitera). Redaktor działu poezji w kwartalniku „Bliza” (2009-2023), stały współpracownik dwumiesięcznika literackiego „Autograf” (2000-2020). Obecnie współpracuje z pomorskim magazynem artystycznym „Słowo” (od 2022 r.). Organizuje wieczory literackie, konkursy jednego wiersza oraz slamy, a także prowadzi warsztaty, redaguje antologie i książki poetyckie.
O miłości opowiadać będą:
Urszula Sikora – poetka, slamerka i psycholożka w trakcie szkoły psychoterapii. Pochodzi z Gdańska. W 2023 roku wydała tomik poetycki „Trzynasty Miesiąc” (2023) w wydawnictwie WBPiCAK, który został nominowany do nagród poetyckich Silesius oraz KOS. Jej teksty były publikowane w „Wysokich Obcasach”, „Fabulariach”, „Piśmie”, „Autografie”, „Blizie”, "Stronie Czynnej" i wielu antologiach. Fascynują ją warsztaty kreatywne i wspólnotowe działania artystyczne. Obecnie prowadzi w Gdańsku comiesięczne spotkania „Wspólne Pisanie”.
Dominika Lewicka-Klucznik – animatorka, filolożka. Jest redaktorką, autorką wstępów, recenzji oraz materiałów promocyjnych. Publikuje w antologiach, pismach literackich i kulturalnych. „Rewir” (wyd. Fundacja Duży Format) jest jej piątą książką poetycką. Marzy, by mieć czas na napisanie prozy (nie tylko życia) i może małego dramatu (broń Boże życiowego). Bardzo ceni warsztaty literackie, slamy i turnieje poetyckie, a także różnego rodzaju festiwale – to bowiem świetna okazja nie tylko do poznawania nowych ludzi, ale także wydeptywania nowych ścieżek w pisaniu. Społecznie związana z PSONI koło w Elblągu. Prowadzi blog/stronę autorską: www.lewickaklucznik.pl oraz projekt społeczny Pogotowie W@rsztatowe: https://www.facebook.com/pogotowiewarsztatowe/.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
5 1
Od 1939 roku kultura jest systematycznie wypierana przez antykulturę. Dziś mamy apogeum.
0 0
Sla.... co?