Zamknij
REKLAMA

Jak spędzić weekend? Dożynki, turnieje sołectw i kino

13:14, 22.08.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/Magda Dzienisz

Najbliższy weekend w powiecie kartuskim upłynie pod znakiem dożynek. Święto plonów odbywać się będzie w Sierakowicach, Sulęczynie, Przodkowie i Kartuzach. Sprawdź, co jeszcze będzie się działo. 

PIĄTEK, 23 SIERPNIA

W Kartuzach odbędzie się seans w ramach kina letniego. O godz. 20.30 na parkingu przy ul. Klasztornej, w Parku im. Teodora Elasa, wyświetlony zostanie oscarowy film "La La Land".

NIEDZIELA, 25 SIERPNIA

W Kartuzach na Rynku podczas kolejnej odsłony Kartuskiego Pleneru Artystycznego będzie można zobaczyć wyjątkowe rzeźby Mariusza Burdka. Odbędą się też warsztaty z artystą. Początek: godz. 12.15.

W Przodkowie dożynki gminno-parafialne rozpoczną się w miejscowym kościele o godz. 13.00, a po mszy kolorowy korowód przejdzie na stadion. Tam czekają konkursy, koncerty - wystąpi m.in. Dziani (syn Don Vasyla) i cygańskie gwiazdy. 

W Kartuzach na parkingu przy Parku Solidarności, odbędą się dożynki gminne. Przewidziano sporo atrakcji: turniej sołectw, koncerty i konkursy dożynkowe. Na zakończenie wystąpi zespół SE7EN - polski boysband wykonujący muzykę pop- dance. Święto Plonów rozpocznie się mszą świętą w kolegiacie o godz. 13.30. Atrakcje dożynkowe rozpoczną się o godz. 14.45. 

W Sierakowicach również odbędą się dożynki, które rozpoczną się o godz. 14.00 mszą na Ołtarzu Papieskim. W Amfiteatrze Szerokowidze zaplanowano Turniej Sołectw, konkursy dożynkowe, barwny korowód, przysmaki Kół Gospodyń Wiejskich i stoiska twórców ludowych. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i prawdziwej, sołeckiej rywalizacji. Na scenie wystąpią: Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice, Ania Brzeska i gwiazda wieczoru- Kapela Ciupaga. 

W Sulęczynie święto plonów rozpocznie się o godz.14.00 mszą świętą w miejscowym kościele. Rolnicy i goście przemaszerują potem na plac przy GOK-u, gdzie zaplanowano m.in. występ orkiestry Tuba Band i Scholi Św. Anny, konkursy dożynkowe, ogłoszenie wyników etapu gminnego Konkursu Piękna Wieś, Turniej Kaszubskiej Gry w Baśkę, wspólną biesiadę przy zespole Two Voices. 

W Żukowie koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. W kościele pw. Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 na organach zagra Waldemar Krawiec.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

HejHej

4 1

Żukowo miażdży swoim programem 20:57, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KabumKabum

1 0

A kiedy są dożynki powiatowe? Gdzie? Kto jest główną gwiazdą? 21:48, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RolnikRolnik

0 1

Turniej sołectw w Sierakowicach? Jaki to kuźwa turniej? jakie to konkurencje? To parodia nie turniej!!! 07:52, 23.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone