Zamknij
REKLAMA

Powiat kartuski. Skromnie i w reżimie przebiegną uroczystości z okazji 3 Maja

12:52, 29.04.2021 | M.D
Skomentuj fot. archiwum/UG Żukowo
REKLAMA

Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja także będą przebiegały w reżimie sanitarnym. Zaplanowano symboliczne uroczystości m.in. w Kartuzach czy Żukowie.

W najbliższy poniedziałek przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W miejscowościach powiatu kartuskiego odbędą się skromne uroczystości, które przebiegać będą w reżimie sanitarnym. 

KARTUZY

O godz. 9:45 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Kazimierza w Kartuzach z udziałem burmistrza Kartuz oraz Starosty Kartuskiego. Po niej nastąpi złożenie kwiatów przez władze samorządowe pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej w Kartuzach.

Urząd Miejski w Kartuzach przypomina, że istnieje możliwość złożenia kwiatów przez delegacje i mieszkańców.

- Prosimy uczestników o przestrzeganie aktualnych obostrzeń sanitarnych - apeluje. 

ŻUKOWO

Z uwagi na panującą epidemię i brak możliwości organizacji wydarzeń, obchody święta 3 Maja, podobnie jak w ubiegłym roku, będą mieć charakter ograniczony. O godz. 10:00 w kościele pw. św. Jana w Żukowie przedstawiciele samorządu i goście wezmą udział we mszy św. w intencji Ojczyzny. Po niej złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Polski.

SIERAKOWICE

O godz. 10.00 delegacja samorządu gm. Sierakowice złoży kwiaty pod tutejszym pomnikiem Matki Boskiej Królowej Polskiej. Odbędzie się to bez udziału publiczności. Jednak władze samorządowe zachęcają do indywidualnego celebrowania tego święta i wywieszenia flag narodowych. 

STĘŻYCA

Tegoroczne obchody polskiego narodowego święta 3 Maja nie będą miały tradycyjnego charakteru także w gm. Stężyca. W poniedziałek delegacja Urzędu Gminy Stężyca w symboliczny sposób upamiętni to wydarzenie, składając wiązankę przed figurą Matki Bożej, przy ulicy Jana III Sobieskiego w Stężycy.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

romrom

8 2

znowu różnej maści przebierańcy będą składać kwiaty ? 18:37, 29.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DobreDobre

3 0

Po to są tylko. Celebryci lokalni... 22:18, 29.04.2021


Forum Żukowo Forum Żukowo

6 2

Czas na zmianę radnych w Żukowie. Tzn. Nieporadnych zero inwestycji w Żukowie. Wszystkie w Baninie. Tu już nie ma żadnego kryterium tylko siedzenie, branie kasy i wchodzenie w 07:34, 01.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OczywiścieOczywiście

2 1

Czas przestać głosować na ciągle tych samych i na kolegów burmistrza. 11:25, 02.05.2021


Wiedza o społ.Wiedza o społ.

4 0

Taka "flaga" jak w łapce tej osoby na zdjęciu, to profanacja i znieważenie barw narodowych. Wstyd z takim czymś przyjść i to na "oficjalne" uroczystości. Tylko Polacy tak nie szanują flagi narodowej. Cyrk i kicz. 11:31, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%