Zamknij
REKLAMA

Ostatni przejazd historycznym pociągiem na trasie bajpasu kartuskiego. Jak zdobyć bilety?

13:48, 28.05.2021 | M.D
Skomentuj fot. Facebook/Turystyka Kolejowa TurKol.pl
REKLAMA

„Ostatni przejazd bajpasem kartuskim” przed rozpoczęciem tej oczekiwanej inwestycji odbędzie się w piątek 4 czerwca. Uczestnicy podróżować będą  pociągiem z historycznymi wagonami retro i lokomotywą SM42. Bilety będzie można wygrać m.in. podczas festynu kolejowego w Kartuzach oraz poprzez konkurs na profilu PKM na Facebooku.

Historyczny pociąg retro pojedzie za tydzień po trasie bajpasu kartuskiego. Wyruszy ze stacji Gdańsk Główny o godz. 9.30, pojedzie przez Gdańsk Kokoszki, do Kartuz (przyjazd około 12:26) i z powrotem do Gdańska Kokoszek (wyjazd z Kartuz o godz. 12.43).  Następnie znów wyruszy w stronę Kartuz (Gdańsk Kokoszki - godz. 13:40) i wróci do Gdyni Głównej.

Pożegnalnych przejazdów w sumie będzie kilka, a niektóre z nich pojadą także częściowo po linii PKM, która historycznego pociągu retro nie widziała od inauguracji w 2015 roku! - informuje Pomorska Kolej Metropolitalna.

Przejazdy odbywać się będą na pokładzie historycznego składu pociągu z oliwkowymi wagonami 1 i 2 klasy z lokomotywą spalinową z lat 80. XX wieku. Wagon barowy WARS będzie do dyspozycji pasażerów przez całą trasę.

- Wszystkie przejazdy są biletowane, a liczba miejsc w pociągach jest ograniczona - również ze względu na wciąż trwającą pandemię. Dlatego, aby wziąć udział w jednym z organizowanych przejazdów koniecznie trzeba posiadać bilet oraz obowiązkowo mieć nałożoną na twarzy maseczkę zasłaniającą usta i nos - informuje Pomorska Kolej Metropolitalna. 

Bilety można zdobyć m.in. poprzez udział w konkursie na stronie PKM na Facebooku oraz podczas konkursów, które odbędą się w piątek 4 czerwca (od godz. 10.00) podczas Festynu Kolejowego w Kartuzach. Do wygrania będzie aż 60 biletów!

fot. nadesłane

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

BajaubajuBajaubaju

5 5

Skoro mamy ten bajpas, to po co wycinano drzewa w Kartuskim lesie?
07:11, 29.05.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

dddddddddddd

2 2

dla kasy i niszczenia środowiska!! 20:34, 29.05.2021


Ja Ja

3 1

Po co dyskutujesz, jak nie wiesz o co chodzi ! 14:52, 31.05.2021


REKLAMA
0%