Zamknij
REKLAMA

Sulęczyno. Koncert organowy w wykonaniu dra Michała Szostaka

13:55, 08.09.2021 | M.D
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Dr Michał Szostak wystąpi w piątek 24 września w kościele św. Trójcy w Sulęczynie. Koncert organowy rozpocznie się o godz. 18.45.

Michał Szostak studiował grę na organach na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Chorosińskiego, a także improwizację organową w Pontificio Istituto Ambrosiano di Musica Sacra w Mediolanie w klasie maestro Davide Paleari.

Swe umiejętności doskonalił w londyńskim The Royal College of Organists oraz podczas kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych wirtuozów na całym świecie.

Jest doktorem sztuk muzycznych w zakresie gry na organach. Uczestniczy w konferencjach naukowych, jest autorem książek nt. organów, a jego artykuły pojawiają się regularnie w periodykach polskich oraz zagranicznych (The Organ, The Diapason, The Vox Humana, Organ Canada). Jest członkiem The American Guild of Organists z siedzibą w Nowym Jorku oraz amerykańskiego The Organ Historical Society.

Prowadzi czynną działalność koncertową w krajach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji i Afryki wykonując kilkadziesiąt recitali rocznie. W latach 2002-2011 był organistą kościoła Matki Bożej z Lourdes w Warszawie, a w latach 2011-2018 pracował w sanktuarium w Licheniu Starym. Nagrał kilka płyt CD. Był współautorem cyklu audycji nt. organów w Radio Warszawa 106,2.

W programie sulęczyńskiego koncertu znajdą się utwory klasycznej literatury organowej, jak i improwizacje na znane wszystkim tematy pieśni liturgicznych.

Więcej informacji na stronie www.michalszostak.org.

fot. nadesłane

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%