Zamknij

Dlaczego warto dołączyć do spółki inwestującej w nieruchomości i jak ją wybrać?

artykuł sponsorowany + 10:36, 10.12.2021 Aktualizacja: 10:36, 10.12.2021

Grupowe inwestowanie w nieruchomości to praktyczna i opłacalna forma lokaty kapitału. Nie od dziś wiadomo, że grunty i budynki to podstawa naszego życia. Ludzie zawsze szukają miejsca do zamieszkania i do założenia biznesu, a powierzchnia gruntowa jest dość ograniczonym i cennym zasobem. Inwestowanie w nieruchomości może oferować dochód pasywny. 

Jeśli masz gotówkę znacznie łatwiej jest zacząć prowadzić interesy w tej branży. Gdy zastanawiasz się - jak zainwestować wolne środki finansowe, to z całą pewnością - inwestowanie w nieruchomości będzie trafnym wyborem. Ale co zrobić, gdy nie posiadasz wiedzy o tego typu interesach? Jeśli chcesz zostać inwestorem, warto wybrać sprawdzone rozwiązanie - wspólne inwestowanie w nieruchomości

  • Grupowe inwestowanie w nieruchomości
  • Wspólne inwestowanie w nieruchomości - jak to działa?
  • Jak znaleźć najlepsze krajowe grupy inwestujące w nieruchomości?

Grupowe inwestowanie w nieruchomości 

Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie działalności jest dołączenie do klubu inwestycyjnego na rynku nieruchomości. Kluby inwestujące w nieruchomości były kiedyś synonimem elitarnego biznesu. Deweloper zapraszał bogatych inwestorów do projektu budowlanego. Po zakończeniu przedsięwzięcia, inwestorzy czerpią zyski z lokali, których budowę finansowali.

Obecnie, dzięki powszechnej globalizacji i internetowi istnieje wiele klubów inwestowania w nieruchomości online, znanych jako crowdfunding nieruchomości. Każdy indywidualny inwestor może dołączyć do takiej grupy. Główna zaleta crowdfundingu nieruchomościowego to mniejszy próg wejścia - inwestycja jest możliwa już od 3000 zł. 

Wspólne inwestowanie w nieruchomości - jak to działa?

Przystąpienie do projektu związanego z inwestowaniem w nieruchomości nie wymaga wielu  formalności. Zakładamy konto na platformie crowdfundingowej, wybieramy inwestycję i deklarujemy kwotę, jaką chcemy ulokować w nieruchomościach. Sami wybieramy projekt oraz liczbę udziałów w spółce. Przez zakup udziałów stajemy się prawnymi współwłaścicielami nieruchomości. Należy wiedzieć, że inwestor może sprzedać swoje udziały innej osobie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy posiadać dużego zapasu kapitału i specjalistycznej wiedzy, aby zaangażować się w duży projekt i czerpać z niego regularne zyski. Grupowe inwestowanie w nieruchomości nie obliguje nas do załatwiania spraw związanych z obsługą i eksploatacją projektu. Tymi czynnościami zajmuje się specjaliści z firmy crowdfundingowej.

Zostając wspólnikiem w grupowym inwestowaniu w nieruchomości, otrzymujemy wgląd w pełną dokumentację finansową przedsięwzięcia i inne bieżące dokumenty. Należy jednak pamiętać, że wszystkie koszty funkcjonowania spółki celowej (do obsługi inwestycji) są uwzględnione w szacowanej stopie zwrotu. Firma crowdfundingowa, z którą rozpoczynamy współpracę może nam zaproponować lokatę kapitału w: szybkie transakcje (tzw. flipy), inwestycje deweloperskie, biznes rentierski, a niekiedy inwestycje w nieruchomości gruntowe.

Jak znaleźć najlepsze krajowe grupy inwestujące w nieruchomości?

Poszukując najlepszej grupy inwestorów w nieruchomości, wyszukiwanie online może wydawać się najłatwiejszą metodą. Warto jednak sprawdzić, czy najpopularniejsze oferty dla - „grupowe inwestowanie w nieruchomości” nie są oszustwem lub firmą nastawioną wyłącznie na zysk. Dlatego warto przeszukać rejestry publiczne, aby potwierdzić, kto jest właścicielem nieruchomości, w którą mamy zamiar zainwestować.

Osoba, która posiada wolne środki finansowe i zastanawia się - jak dokonać inwestycji, aby nie stracić, powinna bliżej przyjrzeć się firmie (pośrednikowi) w inwestowaniu grupowym. W pierwszej kolejności należy upewnić się, czy proces przekazywania i przechowywania środków finansowych podczas obsługi umowy odbywa się pod nadzorem KNF (Komisja Nadzoru Finansowego). Inwestor musi mieć pewność, że wykonywany przez niego przelew jest zabezpieczony, a jego dane osobowe pozostaną w pełni poufne.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%