Zamknij
REKLAMA

Jak uwolnić się od długów?

11.43, 06.12.2022 mat.partnera Aktualizacja: 11.45, 06.12.2022

Rosnące zadłużenie i kłopoty ze spłatą comiesięcznych rat to problem, z którym obecnie zmaga się wiele osób w Polsce i nie tylko. Niestety, w wielu przypadkach wyjście z zadłużenia jest bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz uwolnić się od długów? Sprawdź, czy upadłość konsumencka może być dobrym rozwiązaniem.

Rosnące zadłużenie i kłopoty ze spłatą comiesięcznych rat to problem, z którym obecnie zmaga się wiele osób w Polsce i nie tylko. Niestety, w wielu przypadkach wyjście z zadłużenia jest bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz uwolnić się od długów? Sprawdź, czy upadłość konsumencka może być dobrym rozwiązaniem.

Na czym polega upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to specjalne rozwiązanie prawne, z którego skorzystać mogą wszystkie osoby mające poważne problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań finansowych. W sytuacji, gdy długi stają się niemożliwe do spłaty – na przykład z uwagi na trudną sytuację finansową lub życiową dłużnika – może okazać się, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest jedynym wyjściem z sytuacji.

Rozwiązanie to należy jednak traktować jako ostateczność, ponieważ – pomimo wielu zalet – konsekwencje takiego kroku są bardzo poważne. Kluczowe jest to, aby znaleźć odpowiednią kancelarię prawną, specjalizującą się w udzielaniu pomocy osobom, które chcą ogłosić upadłość konsumencką w Gdyni czy w innych miastach.

Czy warto zdecydować się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od tego, w jakiej sytuacji znajduje się dłużnik. Należy mieć świadomość, że samo ogłoszenie upadłości konsumenckiej to dopiero początek. Po jego ogłoszeniu następuje kolejny etap, czyli postępowanie upadłościowe. To na tym etapie pojawia się syndyk, którego podstawowym zadaniem jest ustalenie i likwidacja majątku oraz sporządzenie listy wierzytelności. W większości przypadków sąd ustala plan spłaty wierzytelności, który z jednej strony ma na celu zaspokojenie potrzeb wierzyciel w jak największym stopniu, a z drugiej – uwzględnia sytuację dłużnika i jego możliwości finansowe.

Więcej informacji na temat ogłoszenia upadłości konsumenckiej w Gdyni znajdziesz tutaj: https://lipinskikancelaria.pl/upadlosc-konsumencka-gdynia/

Czy możliwe jest całkowite oddłużenie?

Wiele osób zastanawia się, czy ogłoszenie upadłości konsumenckiej kończy się oddłużeniem. Owszem w większości przypadków dochodzi do częściowego oddłużenia.. Sąd może podjąć decyzję o całkowitym umorzeniu długów w sytuacji, gdy – na przykład z uwagi na bardzo poważną chorobę – dłużnik nie ma żadnych szans na to, aby spłacić swoje zobowiązania. Najczęściej jednak ustalany jest plan spłaty zobowiązań, tak jak wspomniano wcześniej.

Upadłość konsumencka – Gdynia i całe Trójmiasto

Od pewnego czasu rozważasz ogłoszenie upadłości konsumenckiej, jednak nadal nie zdecydowałeś się na ten krok? Nie masz pewności, czy w Twoim przypadku rzeczywiście będzie to najlepszym rozwiązaniem? Koniecznie zacznij od konsultacji z prawnikiem, który oferuje pomoc prawną przy ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Gdyni i w okolicach. Dzięki temu dowiesz się więcej na temat możliwości, jakie masz do wyboru. A jeśli okaże się, że upadłość konsumencka jest w Twoim przypadku najkorzystniejsza, otrzymasz niezbędną pomoc prawną na każdym etapie – od złożenia wniosku, aż po uwolnienie się od zadłużenia.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://lipinskikancelaria.pl/

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%