Zamknij
REKLAMA

Potrzebujesz kredytu na zakup pompy ciepła? Sprawdź, czy to się opłaca!

11.29, 08.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11.29, 08.12.2022
freepik.com

Odnawialne źródła energii w Polsce to coraz popularniejsze rozwiązanie w duchu ekologii. Polacy chętnie stosują specjalistyczne urządzenia zarówno w prywatnych domach, jak i firmach. Pompa ciepła to tanie i efektywne rozwiązanie, jeśli chodzi o ogrzewanie. To na tyle modna praktyka, że sektor bankowy umożliwia zaciągnięcie specjalnego kredytu gotówkowego na zakup pompy. Czy warto skorzystać z takiej opcji?

Co takiego mają w sobie pompy ciepła?

Ich największym atutem jest szerokie zastosowanie i stosunkowo niski koszt użytkowania. Zdecydowana większość kosztów eksploatacji budynków mieszkalnych zwiąże się z koniecznością ich skutecznego ogrzania. Instalacja pompy ciepła to jedno z najtańszych rozwiązań w tym zakresie. Co więcej, technologie stosowane przy produkcji urządzeń pozwalają na jej wykorzystanie na różne sposoby:

●   jako urządzenia typowo grzewcze;

●   do produkcji ciepłej wody użytkowej;

●   do zapewnienia chłodzenia aktywnego i pasywnego w zależności od temperatury na zewnątrz.

Pompy ciepła przydają się również do podgrzewania domowego jacuzzi czy basenu. Najnowszym pomysłem jest zastosowanie tych urządzeń do zapewnienia komfortu termicznego w domu czy mieszkaniu. Takie rozwiązanie to jednocześnie duża oszczędność w domowym budżecie, jeśli chodzi o opłaty. Nie powinno zatem dziwić, że przyjazne środowisku pompy ciepła wzbudziły na rynku zainteresowanie, a pożyczka na ich zakup to kredyt gotówkowy, który cieszy się całkiem sporą popularnością.

Finansowanie zakupu pompy ciepła w praktyce

Choć inwestycja w pompę ciepła z pewnością się opłaca, nie każdy chętny może sobie pozwolić na jednorazowy wydatek rzędu kilkudziesięciu, a czasem nawet 100 tysięcy złotych. Ostateczny koszt, choć zawsze dość wysoki, zależy m.in. od:

●   rodzaju urządzenia;

●   producenta;

●   montażu.

Z pomocą przychodzą tutaj kredyty gotówkowe dedykowane specjalne takiej inicjatywie. Jeśli nie chcesz lub nie możesz korzystać z rządowych programów finansowania pompy, sprawdź oferty dostępne w sektorze bankowym. Wiele instytucji chce aktywnie angażować się w promocję idei ekologii.

Banki, w których znajdziesz ciekawe rozwiązania, to m.in.:

●   BOŚ Bank;

●   Pekao SA;

●   ING Bank Śląski;

●   Santander;

●   BNP Paribas.

Wnioskując o kredyt gotówkowy na zakup pompy ciepła możesz wybierać spośród rozmaitych warunków umowy. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na:

●   wymianę starego źródła ciepła na nowe;

●   modernizacje i ocieplenie budynku;

●   montaż kolektorów słonecznych;

●   budowę przydomowej elektrowni wodnej;

●   zakup kotłów na biomasę.

Aby dobrać ofertę kredytową do swoich możliwości i oczekiwań, zapoznaj się z ofertami możliwie wszystkich banków proponujących wsparcie finansowe za zakup pompy. Ciekawe porównanie znajdziesz m.in. na https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyty-na-pompe-ciepla/.

Opisane rozwiązania to jedynie początek w zakresie popularyzacji na rynku odnawialnych źródeł energii w zakresie ogrzewania. Coraz częściej firmy zajmujące się montażem takich urządzeń nawiązują współpracę z bankami komercyjnymi, proponując klientom indywidualne rozwiązania finansowe. Jeśli zadbasz o korzystne dla ciebie warunki kredytu, taka ekopożyczka może ci się naprawdę opłacać w dłuższej perspektywie.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%