Zamknij
REKLAMA

Budownictwo - jakie są zalety studiowania tego kierunku?

11.11, 20.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 11.11, 20.01.2023
materiał partnera

Maturzyści po zdanym egzaminie stają przed trudnym wyborem. Obranie kierunku kontynuacji nauki może być dla nich skomplikowanym zadaniem. Kandydaci, którzy czują się dobrze w naukach ścisłych, wybierają głównie kierunki techniczne. Jednym z takich kierunków jest Budownictwo.

Jakie korzyści niesie ze sobą studiowanie tego kierunku?

Budownictwo to ciekawy kierunek studiów, chętnie wybierany przez przyszłych studentów. Największą zaletą studiowania Budownictwa jest zdobywanie szerokiej wiedzy, która przekłada się bezpośrednio na umiejętności praktyczne. Ukończenie studiów inżynierskich otwiera przed absolwentem szerokie możliwości. Wiedza z zakresu budownictwa jest przydatna nie tylko w życiu zawodowym, ale również w prywatnym. Absolwenci tego kierunku mogą dodatkowo liczyć na prestiżową pracę. Spełnienie zawodowe oraz współpraca z profesjonalistami dają szansę na dynamiczny rozwój zawodowy.

Budownictwo i co potem?

Ukończenie Budownictwa na studiach licencjackich, inżynierskich lub magisterskich umożliwia podjęcie pracy w charakterze projektanta lub wykonawcy budowlanego. Absolwenci tych studiów mogą znaleźć zatrudnienie w firmach budowlanych o różnych profilach działalności, placówkach naukowo-badawczych i instytucjach publicznych. Kariera absolwentów Budownictwa nie musi ograniczać się wyłącznie do placu budowy. Do ich dyspozycji są inne zawody związane z budownictwem, czyli m. in.:

  • inspektor nadzoru budowlanego,
  • pracownik techniczny,
  • inżynier ds. przygotowania produkcji.

Warto mieć na uwadze fakt, że samo ukończenie tych studiów nie daje możliwości samodzielnego wykonywania prac o charakterze budowlanym. W celu otrzymania uprawnień projektanta należy odbyć dwuletni staż w biurze projektowym oraz roczną praktykę na budowie. Należy podkreślić, że ciekawe propozycje zatrudnienia dla absolwentów Budownictwa oferują rynki zagraniczne.

Studiowanie Budownictwa w Warszawie - gdzie rozpocząć studia I stopnia?

Jedną z warszawskich uczelni, która w swojej ofercie posiada kierunek Budownictwo, jest Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania. Oferuje kandydatom inżynierskie studia I stopnia (stacjonarne lub niestacjonarne) o praktycznym profilu kształcenia. Absolwent tej szkoły wyższej jest w stanie sprostać pojawiającym się wyzwaniom technologicznym i projektowym, które postawi na jego drodze nowoczesne budownictwo. Po ukończeniu studiów posiada umiejętność projektowania elementów i konstrukcji budowlanych, dobierania odpowiednich materiałów oraz nadzorowania i wykonywania robót budowlanych. W toku kształcenia realizuje projekty z zakresu budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego czy komunikacyjnego. Studenci dodatkowo korzystają z pracowni ze świetnym wyposażeniem oraz z nowoczesnego i darmowego oprogramowania. Mogą wybrać jedną z trzech specjalizacji:

  • Energooszczędne technologie w budownictwie,
  • Konstrukcje budowlane,
  • Budownictwo kolejowe.

Budownictwo - studia magisterskie w WSEiZ

Kształcenie na studiach II stopnia o charakterze niestacjonarnym przeznaczone jest dla absolwentów, którzy posiadają tytuł inżyniera lub licencjata. Kierunek Budownictwo na studiach magisterskich w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania kształci specjalistów, którzy są świetnie przygotowani do kierowania procesem produkcji budowlanej, nadzorowaniem robót i rozwiązywaniem pojawiających się problemów w zakresie projektowania. Ponadto są zaznajomieni z zasadami modelowania i konstruowania obiektów budowlanych. Zdobyte w toku studiów umiejętności pozwalają absolwentom na ubieganie się o wymagane uprawnienia budowlane.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%