Zamknij
REKLAMA

Najlepsze sposoby na skuteczne czyszczenie niemowlęcych akcesoriów

08.15, 23.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08.15, 23.01.2023

Są Państwo rodzicami małego dziecka, niemowlaka? Zastanawiają się nad tym, jaki jest najlepszy sposób na czyszczenie jego akcesoriów. Butelek, smoczków, gryzaków i innych przedmiotów, które może brać do buzi? Jest kilka metod sterylizacji takich przedmiotów, gwarantujących dużą skuteczność i łatwych w obsłudze. W tym artykule dowiesz się o wszystkich z nich. Jedna z nich to zmywarka Electrolux lub sterylizacja metodami ręcznymi.

Sterylizacja akcesoriów i naczyń szklanych

Mając niemowlaka, szklana butelka do karmienia jest jednym z częściej używanych sprzętów. Aby była bezpieczna dla dziecka, powinna być regularnie sterylizowana. Można to zrobić na przykład z użyciem wrzątku, którym zalewamy butelkę na kilka chwil, po wcześniejszym dokładnym umyciu. Można tę czynność wykonywać np. w zlewie lub innym naczyniu. Możemy również umieścić szklane butelki w garnku z gotującą się czystą wodą i pozostawić je na kilka chwil. To także przynosi oczekiwany rezultat. Pamiętać tylko trzeba o tym, aby w ten sposób nie czyścić i nie sterylizować akcesoriów z tworzywa sztucznego, które są mniej odporne na działanie wysokich temperatur.

Zmywarka podblatowa — najwyżej oceniany sprzęt AGD

Historia zmywarki sięga połowy XIX wieku. Początkowo było to drewniane urządzenie wyposażone w ręczną pompę, z której woda wylewała się na brudne naczynia. W kolejnych latach urządzenie to było doskonalone, aż od współcześnie nam znanych zmywarek automatycznych. Według różnego rodzaju rankingów zmywarka podblatowa i  pralka uważane są jako jedne z najbardziej użytecznych sprzętów AGD ze wszystkich istniejących urządzeń. Mało kto jednak wie, jak działają najlepsze zmywarki na rynku i jak przebiega w nich cykl zmywania.

Dowiedz się jak działają zmywarki podblatowe

Zmywarki można podzielić na dwa rodzaje — wolnostojące oraz podblatowe, czyli do zabudowy. Jak skonstruowana jest klasyczna zmywarka do zabudowy? Jej główne elementy to komora zmywania, drzwi zewnętrzne, ramiona zraszające, a także pompa i grzałka.

Komora zmywarki

Zależnie od wybranego modelu zmywarki, może ona mieć szerokość 45 lub 60 cm. Ma to decydujące znaczenie, szczególnie w przypadku małych kuchni, w których wolna przestrzeń jest na wagę złota. W przypadku. Jeżeli zmagasz się z takim właśnie problemem, polecamy zmywarki węższe, które są praktyczne i bardzo kompaktowe, mają również mniejsze zużycie wody, choć trzeba się liczyć z ich częstszym uruchamianiem. W naszej ofercie znajdują się zarówno zmywarki szerokie, jak i wąskie do zabudowy, które w prosty sposób można dopasować do każdej kuchni. Otwierając drzwi zmywarki Electrolux do zabudowy, ujrzymy wnętrze stalowej komory zmywania, w której znajdują się dwie wysuwane szuflady. W każdym modelu zmywarki Electrolux mogą one mieć nieco inne ułożenie, choć zwykle górny kosz służy do umieszczenia naczyń do picia, a dolna na talerze i koszyk ze sztućcami.

Drzwi zmywarki

Niezwykle istotnym elementem każdej zmywarki są jej drzwi. W modelach do zabudowy są one przystosowane do założenia frontu meblowego, który pozwala utrzymać spójny wygląd z pozostałymi meblami. Jednak w drzwiach zmywarki skrywa się znacznie więcej tajemnic. Przede wszystkim znajduje się w nich panel sterowania z przyciskami, pozwalający wybrać odpowiedni program zmywania i ilość ciepłej wody w jednym cyklu. Wewnątrz drzwi znajdziemy także pojemnik na środek myjący, tabletkę lub płyn i nabłyszczacz. 

Ramiona zraszające

W jaki sposób naczynia są w zmywarce zmywane? Odpowiadają za to obrotowe ramiona, z których wypływa ciepła woda. Znajdują się one od góry i doły zmywarki, aby woda mogła dotrzeć do każdego naczynia. Woda wypływająca pod dużym ciśnieniem skuteczny spłukuje zabrudzenia, myjąc przy okazji sztućce. Dla uzyskania oczekiwanego efektu niezwykle ważne jest ustawienie odpowiedniej temperatury zmywania. Szczerze polecam zmywarkę, która ma do wyboru kilka programów w temperaturze od 40 do nawet 65 stopni Celsjusza. Najwyższe programy są odpowiednie, by umyć dokładnie akcesoria niemowlęce.

Grzałka i pompka zmywarki

Jeśli tym, co planujesz kupić jest zmywarka Electrolux podblatowa, powinno się zwrócić uwagę na klasę energooszczędności. W zmywarkach największe zapotrzebowanie na prąd ma grzałka i pompa wody. Do zmywania typowo zabrudzonych naczyń z codziennego użytkowania, zmywarka nie potrzebuje dużo energii. Kiedy jednak mamy do zmywania dużą ilość sztućców z zaschniętym jedzeniem, przypalone garnki i akcesoria niemowlęce do mycia, polecamy stosować wyższe, bardziej energiochłonne programy, które odznaczają się dużą skutecznością mycia. Idealne rozwiązanie to mycie akcesoriów niemowlęcych w mniejszej zmywarce przy okazji codziennego zmywania naczyń.

Na co zwrócić uwagę kupując zmywarki?

Poza wyżej opisanymi elementami należy jeszcze zwrócić uwagę na takie parametry urządzenia jak poziom hałasu, darmową dostawę przy zamówieniu przez internet, a także dodatkowe programy, czyli opcję suszenia, jakość wykonania czy długość gwarancji producenta. Jeśli właśnie takie sprzęty Państwa interesują, zapraszamy do zapoznania się z naszymi sprzętami AGD.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%