Zamknij

Skandynawski duch, czyli blachodachówka FIORD

art. sponsorowany + 08:45, 28.02.2023 Aktualizacja: 08:45, 28.02.2023

Blachodachówki od lat są uznawane za rozwiązanie pełne klasy. Producenci widząc duże zainteresowanie klientów, starają się nieustannie zaskakiwać nowymi modelami. Firma Blachy Pruszyński przygotowała model FIORD, który jest nawiązaniem do stylu skandynawskiego. Jego cechami charakterystycznymi są niekonwencjonalne linie przetłoczeń oraz wysokie półokrągłe wypustki. FIORD nie jest pokryciem typowo płaskim, ponieważ posiada on wspomniane przetłoczenia, które przyczyniają się do usztywnienia panelu. Dzięki takiej specyfice, blachodachówka FIORD odznacza się odpornością na odkształcenia, generowane prze duże różnice temperatur.

Gdzie najlepiej sprawdzi się opisywana blachodachówka? Można uznać blachodachówkę FIORD za rozwiązanie uniwersalne, ponieważ sprawdzi się ona na dachach każdego typu. Dodatkowo jej styl pasuje zarówno do budownictwa wielkomiejskiego, jak i do kameralnych domów zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach.

FIORD to także łatwy montaż, który sprawia, że praca z nim zamienia się w przyjemność. Przystępny montaż wynika z faktu, że FIORD posiada panelową formę. Moduły mają taki sam wymiar, co przyczynia się do uzyskania świetnego efektu, pełnego harmonii. Dodatkowym plusem FIORD-a jest fakt, że połączenia między panelami są niewidoczne. W przypadku opisywanej blachodachówki nie ma również większych problemów związanych z transportem czy składowaniem materiału na placu budowy.

Klienci nie muszą długo czekać na realizację zamówienia na blachodachówkę FIORD, ponieważ są one produkowane regularnie, więc ich zapas znajduje się w magazynach firmy. Można powiedzieć, że FIORD dostępny jest od ręki.

Klienci mogą sięgnąć po pomoc pracowników handlowych, którzy zawsze chętnie służą swoją radą.

Kluczowe znaczenie termoizolacji

W dzisiejszych czasach, kiedy ceny ogrzewania szybują w górę, powinniśmy przy budowie naszego domu zadbać o jak najlepszą termoizolację. Jeśli odpowiednio ocieplimy dach, to pojawi się szansa na obniżenie kosztów ogrzewania naszego domostwa.

Jakie materiały stosuje się do termoizolacji dachu? Od lat triumfy w branży święciła wełna mineralna, która do dnia dzisiejszego zostaje najpopularniejszym materiałem na termoizolację. Bardzo ciekawą alternatywą dla wełny mineralnej, jest coraz bardziej popularna termoizolacja piankowa PIR. W ofercie firmy Blachy Pruszyński znajdziemy płytę PIR o strukturze zamkniętokomórkowej (IZOPIR), które ujawniają swoje zalety przede wszystkim w systemach nakrokwiowych. Olbrzymią zaletą IZOPIR-u jest to, że jest on znacznie bardziej wytrzymały niż wełna.

Co mówi nam powyższa tabela?

Tabela ta przedstawia korzyści wynikające z wyboru IZOPIR-u. Jak się okazuje, IZOPIR pod wieloma względami jest lepszy od mineralnej wełny. Po pierwsze, IZOPIR jest znacznie cieplejszy od wełny mineralnej (mówi się o nawet 70% różnicy). Po drugie, IZOPIR jest bardziej odporny na ściskanie, co sprawia, że bez większych kłopotów możemy układać na nim pokrycie dachowe. Po trzecie, wspomniana płyta jest pięciokrotnie lżejsza od wełny mineralnej, czyli w rezultacie nasz dach staje się lżejszy w momencie, gdy stawiamy na IZOPIR. Po czwarte, IZOPIR utożsamiany jest ze stabilnością, ponieważ cechuje się on stałością parametrów izolacyjnych przez cały czas użytkowania i eksploatacji.

Jak skonstruowany jest IZOPIR?

Głównym materiałem, który stosowany jest do wyrobu płyt IZOPIR są zamkniętokomórkowe pianki typu PIR. To dzięki tej piance IZOPIR jest tak jakościowy. Wspomniana pianka przyczynia się również do wzrostu właściwości bezpieczeństwa pożarowego. IZOPIR pozwala na spełnienie wymogów związanych z termoizolacyjnością przy pomocy cieńszych warstw niż w przypadku wełny mineralnej.

Warto zwrócić uwagę na wysoką paroizolacyjność IZOPIR-u, ponieważ dzięki tej cesze, para wodna nie dostaje się do wewnątrz rdzenia, czyli nie musimy się przejmować skroplinami.

Poniżej przedstawiamy tabelkę z właściwościami IZOPIR-u.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%