Zamknij

Elektroniczne plomby transportowe - czym są i gdzie są stosowane?

art.sponsorowany + 10:49, 19.09.2023 Aktualizacja: 10:49, 19.09.2023

Monitorowanie transportu przy jednoczesnym zabezpieczaniu ładunku? To możliwe dzięki zaawansowanym plombom elektronicznym. Charakteryzują się niewielkim rozmiarem i możliwością zdalnego zarządzania, a przy tym są bardzo wytrzymałe i wielozadaniowe. Poznaj bliżej elektroniczne plomby transportowe!

Czym jest elektroniczna plomba transportowa?

Mówiąc bezpośrednio plomba elektroniczna znana również jako e-plomba, to nowoczesne urządzenie wykorzystywane w logistyce i branży transportowej do zabezpieczania i monitorowania ładunków podczas ich transportu. E-plomba jest zazwyczaj małym, nieinwazyjnym urządzeniem elektronicznym, które może być łatwo zamontowane na pojemnikach, skrzyniach, drzwiach ciężarówek, kontenerach i innych środkach transportu.

Takie niewielkie urządzenie jest wyposażone w wiele interesujących technologii przydatnych w logistyce. Mowa o takich udogodnieniach jak:

  • GPS;
  • GSM:
  • Bluetooth;
  • akcelerometr;
  • wodoodporna konstrukcja;
  • wydajna bateria;
  • kabłąk lub linka.

Przykładem elektronicznej plomby transportowej może być plomba elektroniczna TrackLock 2.0 (więcej informacji o produkcie: https://plomby.biz/produkt/plomba-elektroniczna-tracklock-2-0/) produkowana przez gdyńską firmę Silny & Salamon Sp. z o.o.

Co wyróżnia e-plomby na rynku zabezpieczeń logistycznych?

Należy zauważyć, że plomby elektroniczne mają bardzo szerokie zastosowanie, dzięki wielozadaniowości i cechom fizycznym. Najważniejsze korzyści ze stosowania e-plomb to:

  • Bezpieczeństwo ładunku. Urządzenia te są stosowane do zapewnienia bezpieczeństwa ładunków podczas transportu. Zabezpieczają one dostęp do ładunku, uniemożliwiając nieupoważnionym osobom otwarcie lub manipulację zamykanymi środkami transportu. Można je zamontować bezpośrednio na drzwiach pojazdu, ale też zabezpieczyć konkretną skrzynię czy część ładunku.
  • Możliwość monitorowania. Elektroniczne plomby są wyposażone w różnego rodzaju czujniki i technologie, takie jak GPS, GSM, Bluetooth czy akcelerometry, które pozwalają na ciągłe monitorowanie i śledzenie pozycji i stanu ładunku w czasie rzeczywistym. To umożliwia właścicielom firmom transportowym kontrolowanie trasy, prędkości, temperatury, czy wilgotności.
  • Optymalizacja logistyki. Dzięki monitorowaniu i zbieraniu danych dotyczących ładunku i środków transportu e-plomby pozwalają na lepszą optymalizację procesów logistycznych. Firmy transportowe mogą wykorzystać te dane do planowania tras, zarządzania dostępnością ładunków i zoptymalizowania zużycia paliwa.
  • Dostęp zdalny. Wiele elektronicznych plomb umożliwia zdalne zarządzanie nimi za pomocą specjalnych aplikacji lub platform internetowych. To ułatwia kontrolę nad ładunkiem, nawet jeśli jest on w ruchu.

Sięgnij po elektroniczne plomby w swojej firmie!

Zarządzanie ładunkiem, minimalizowanie ryzyka kradzieży i monitorowanie trasy to tylko nieliczne funkcje e-plomb. Ich zastosowanie skutecznie podnosi jakość przewozu towarów bez względu na jego typ. Wprowadź do swojej firmy e-plomby, by wynieść bezpieczeństwo i kontrolę w swojej firmie na wyższy poziom!

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%