Zamknij

Maść na siniaki – jak ją wybrać?

11:14, 23.04.2024 . Aktualizacja: 11:19, 23.04.2024

Siniaki, stłuczenia, opuchlizna czy zaczerwienienia – to bardzo powszechne urazy, z którymi większość osób ma do czynienia raz na jakiś czas. Nic w tym dziwnego. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby doprowadzić do tego typu urazu. Na szczęście wystarczy sięgnąć po odpowiednią maść na siniaki, aby skóra szybko odzyskała zdrowy wygląd!

Wiele osób wychodzi z założenia, że nie warto sięgać po maści na siniaki. Po pierwsze, nieestetyczne ślady na skórze i tak znikną po kilku dniach, więc po co wydawać pieniądze? Po drugie, większość maści i tak nie jest skuteczna. 

Czy maść na siniaki może być skuteczna?

Oczywiście obydwa te argumenty nie mają wiele wspólnego z prawdą! Dobrej jakości maść na siniaki, bogata w odpowiednie substancje aktywne, może sprawić, że siniaki znikną o wiele szybciej. Co więcej, niektóre składniki sprawią, że dolegliwości bólowe, które wystąpią po urazie, nie będą tak dokuczliwe. Widać zatem, że korzyści jest naprawdę sporo. A to nie koniec!

Większość preparatów na siniaki kosztuje nie więcej niż kilka złotych, a przy tym zaskakuje skutecznością Z pewnością warto mieć taką maść w domu, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. W ten prosty sposób uchronisz się przed powstaniem siniaków – wystarczy, że nałożysz maść na krótko po powstaniu urazu. A jak wiadomo, o siniaki nietrudno! 

Jak wybrać dobrą maść na siniaki? 

Wybierając dobrą maść na siniaki, warto zwrócić uwagę na skład. Istnieje kilka skutecznych substancji aktywnych, dzięki którym siniaki czy opuchlizna mogą zniknąć naprawdę szybko. Choć przyjmuje się, że większość siniaków znika w ciągu dziesięciu dni, nie musisz czekać aż tyle czasu. 

Doskonałym wyborem będzie maść na siniaki z arniką. Jest to cenne źródło flawonoidów, które wzmacniają ścianki naczyń włosowatych i ograniczają ich przepuszczalność. Tym samym arnika może wpłynąć na przyspieszenie gojenia. Dodatkowo flawonoidy wykazują działanie przeciwzapalne, co także usprawnia cały proces. 

Kolejnym składnikiem wartym uwagi jest kasztanowiec. To źródło dwóch cennych substancji – eskuliny i escyny. Mają one działanie przeciwobrzękowe i przeciwświądowe, a przy tym poprawiają stan naczyń krwionośnych. W ten sposób skutecznie regenerują naczynka, sprawiając, że siniaki znikają o wiele szybciej. 

A co z popularną diosminą, która często występuje w maściach na siniaki? Diosmina – dzięki bardzo wysokiej zawartości flawonoidów – zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych, a przy tym zmniejsza ich przepuszczalność. Ma także działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Preparaty z diosminą przyspieszą gojenie siniaków i obrzęków. 

Warto mieć maść na siniaki w domowej apteczce

Maść na siniaki to bez wątpienia jeden z tych produktów, które należy mieć w domu. Możesz nałożyć ją na skórę bezpośrednio po urazie. Dzięki temu – nawet jeśli na skórze powstanie siniak – nie będzie miał tak intensywnych kolorów, a przy tym zagoi się o wiele szybciej. Wybór preparatów na siniaki jest bardzo szeroki, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj tylko o zwróceniu uwagi na składniki aktywne!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%