Zamknij

Ogrzewanie na podczerwień – rewolucyjna technologia?

09:16, 17.10.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 09:16, 17.10.2024

Klimat w Polsce, choć ociepla się od wielu lat, wciąż wymaga regularnego ogrzewania budynków przez ponad pół roku. Choć metod ogrzewania jest wiele, wybór tej odpowiedniej do swojego domu oraz potrzeb może spędzać sen z powiek. Tradycyjny piec c.o., pompa ciepła, a może ogrzewanie na podczerwień? Poniższy artykuł szerzej omawia ten ostatni rodzaj ogrzewania wraz z jego najważniejszymi zaletami!

Tradycyjne ogrzewanie węglem lub pelletem jest już coraz rzadziej wybieranym sposobem ogrzewania domów. Powodem takiego stanu rzeczy jest nie tylko ekologia, ale także wysoki koszt montażu takiej instalacji. Jakie są więc najlepsze alternatywy? Jedną z nich są panele grzewcze na podczerwień. Sprawdźmy, dlaczego takie rozwiązanie się opłaca.

Panele grzewcze na podczerwień – najważniejsze zalety

Zarówno montaż nowej instalacji grzewczej w domu lub mieszkaniu, jak i wymiana starej, wiąże się nie tylko ze sporymi kosztami, ale często również koniecznością instalacji szeregu rurek, grzejników lub innych elementów systemu grzewczego. Czy jednak można to wszystko pominąć? Umożliwiają to panele grzewcze na podczerwień.

Jak działają panele na podczerwień? Ich prosta i niezawodna konstrukcja to zarówno obniżenie kosztów instalacji, jak i zwiększona wydajność. Dzięki temu, że promienniki podczerwieni emitują ciepło, które równomiernie się rozprowadza bezpośrednio po powierzchniach bez nagrzewania powietrza i wysuszania go, można z pewnością nazwać je rewolucyjną technologią.

Ekologiczne rozwiązanie

Nie da się zaprzeczyć, że ekologia to jedna z kwestii, które należy w pierwszej kolejności brać pod uwagę, projektując różne systemy w swoim domu. Pod tym względem ogrzewanie na podczerwień sprawdza się idealnie – brak substancji chemicznych wykorzystanych do produkcji ciepła oznacza także brak emisji szkodliwych cząsteczek do atmosfery.

Komfort i bezpieczeństwo

Panele grzewcze na podczerwień są ponadto bezpieczne – nawet do użytku w pokojach dziecięcych czy placówkach oświatowych. Posiadają system zabezpieczeń przed przegrzaniem, dzięki czemu można pozostawić je włączone bez nadzoru, a możliwość ustawienia maksymalnej temperatury obudowy redukuje ryzyko poparzenia przez dotknięcie.

Ponadto stosowanie paneli grzewczych jest wyjątkowo komfortowe. Emitowane ciepło przypomina to pochodzące z energii słonecznej lub z kominka, dzięki czemu ludzkie ciało szybko odczuwa przyjemny komfort cieplny, nawet gdy powietrze w pomieszczeniu było wychłodzone.

Niższe koszty

Jedna z najważniejszych zalet ogrzewania na podczerwień to niższe koszty – zarówno montażu, jak i eksploatacji. Montaż paneli grzewczych nie wymaga przeprowadzania rurek przez cały dom, kucia podłóg ani ścian, a także zakupu dużej i drogiej jednostki sterującej. Panele na podczerwień nie wymagają także serwisowania, a każda jednostka ma szacowaną żywotność aż 25 lat! Promienniki podczerwieni zużywają ponadto mniej energii niż tradycyjne systemu grzewcze. Przekonaj się sam, że warto!

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%