Zamknij

Whiskas wczoraj i dziś – jak zmieniła się karma Whiskas na przestrzeni lat?

art. sponsorowany + 10:54, 25.04.2025 Aktualizacja: 10:54, 25.04.2025

Marki Whiskas nie trzeba przedstawiać właścicielom kotów. W Polsce tę markę karmy dla kotów można znaleźć w wielu sklepach zoologicznych, może się ona również pochwalić sporym powodzeniem na rynku światowym. Nie każdy jednak wie, jak powstała ta marka i jak w ogóle wynaleziono karmę dla kotów. O tym właśnie będzie ten krótki artykuł.

Skąd wziął się pomysł na suchą karmę Whiskas?

Historia suchej karmy rozpoczęła się dawno temu – w 1860 roku, kiedy to podróżnik James Spratt zauważył w jednym z portów morskich, jak psy z niezwykłą przyjemnością zajadały się ciasteczkami przeznaczonymi dla marynarzy. Mężczyzna postanowił przygotować podobne jedzenie dla swojego czworonoga, używając mięsa, mąki i buraków. Jego psu przysmaki bardzo smakowały, więc Spratt postanowił je sprzedać. Był to pierwszy przykład suchej karmy, którą z czasem zaczęto produkować dla kotów.

Od początku XX wieku właściciele zwierząt domowych chętnie sięgają po suchą karmę. W latach 30. XX wieku ludzie zaczęli masowo kupować suchą karmę dla kotów. Prototypem karmy Whiskas była karma Kal Kan, która pojawiła się w amerykańskich sklepach w 1936 roku. Później, gdy marka Whiskas zaczęła podbijać rynek międzynarodowy, zmieniono jej nazwę na obecną. Początkowo firma zajmowała się produkcją konserw mięsnych w puszkach, a dopiero później zaczęła masowo produkować suchą karmę dla kotów.

Produkty Whiskas błyskawicznie zyskały ogromną popularność na całym świecie, co spowodowało konieczność wprowadzenia nowych technologii w celu lepszej automatyzacji produkcji. W połowie lat 60. pojawiła się pierwsza zbilansowana karma Whiskas. W latach 90-tych wyroby tego producenta były już aktywnie sprzedawane w Polsce. Firma posługiwała się następującym sloganem reklamowym: „Koty kupowałyby Whiskas (gdyby mogły)”. Australijski piłkarz Harry Hocking zmienił nawet swoje imię na „Whiskas”, aby wziąć udział w kampanii reklamowej swojego klubu. Obecnie producent oferuje bardzo szeroki asortyment karm suchych i mokrych, a także specjalnych przysmaków dla kotów.

Co marka Whiskas oferuje dziś właścicielom kotów?

W polskich sklepach internetowych można obecnie znaleźć szeroką gamę produktów Whiskas. To nie tylko karma mokra i sucha, ale także apetyczne przysmaki. Ponadto Whiskas oferuje karmę dla kotów w każdym wieku – od kociąt po seniorów. Dostępne są opcje karmy Whiskas dla kotów sterylizowanych, specjalna karma weterynaryjna itp. Można wybierać spośród dziesiątek opcji – spośród różnych smaków i rozmiarów opakowań. Zobacz asortyment mokrej karmy Whiskas tutaj: https://unizoo.pl/pol_m_Dla-kota_Karma_Mokra-karma_Whiskas-533.html. Nawiasem mówiąc, to właśnie w Unizoo możesz bardzo łatwo i wygodnie wybrać optymalną karmę dla swojego futrzaka. Zapewniają doskonałą obsługę, stabilne ceny i natychmiastową dostawę.

Karma Whiskas jest zawsze pakowana w torebki lub puszki, co zapewnia dodatkową wygodę. Na półkach sklepów zoologicznych znajdziesz szeroką gamę produktów – od karmy mokrej w wygodnych opakowaniach 85 g, po suchą karmę Whiskas 14 kg. Dzisiaj producent oferuje specjalną linię Tasty Mix. Są to trzy nowe receptury karm o wyjątkowym smaku i specjalnie opracowanym składzie. Dostępna jest również linia produktów Pure Delight, czyli soczyste i delikatne kawałki gotowane na parze. W składzie nie ma sztucznych barwników ani konserwantów, a sama karma przygotowana jest z wysokiej jakości białka i naturalnych składników.

Jak rozwijała się marka Whiskas: podsumowanie

Wszystko zaczęło się w 1860 roku, kiedy Amerykanin James Spratt wynalazł rodzaj „ciasteczka” dla swojego pupila, które później zaczął z powodzeniem sprzedawać. W latach 30. XX wieku pojawiła się pierwsza gotowa karma dla kotów, a prototypem karmy Whiskas była karma Kal Kan. Po zmianie nazwy i wejściu na rynek międzynarodowy firma Whiskas znacznie poszerzyła swój asortyment i obecnie oferuje karmę suchą i mokrą dla kotów w każdym wieku, a także przysmaki o różnych smakach.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%