Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać najlepszą karmę dla kota?

13.32, 08.07.2021 materiały patnera

Przygarnięcie kota to poważna decyzja. Wiąże się z nią m.in. konieczność zapewnienia zwierzakowi odpowiednich warunków do życia. Z tym elementem powiązane jest żywienie mruczka. Dobór karmy dla kota koniecznie powinien być przemyślany, bowiem to od niej zależy zdrowie czy chociażby samopoczucie futrzaka. Na co zatem powinniśmy rzucić okiem, by dokonać najlepszego wyboru? Sprawdź to!

Co powinno znaleźć się w składzie kociej karmy?

Zapewne większość wie, że koty to zwierzęta mięsożerne, dlatego wybierając kocią karmę, koniecznie musimy zainteresować się tym, czy zawiera ona ten składnik. Wbrew pozorom istnieją pokarmy, które są jego pozbawione! Wystarczy spojrzeć na skład produktu, by dowiedzieć się, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Jeśli zauważymy w nim niepotrzebne barwniki, konserwanty i tym podobne, to znak, że nie powinniśmy go kupować. Co więcej, dobrze, gdy karma dla kota jest bez dodatku zbóż, ponieważ koty nie do końca radzą sobie z ich trawieniem.

Jakie istnieją rodzaje karm dla kotów?

Sklepy oferujące karmy dla koty takie jak: https://karmawataha.pl oferują szeroki wybór takich pokarmów. Bardzo ważne jest, aby rodzaj karmy był odpowiednio dobrany. Najczęściej stosowany podział obejmuje karmy suche oraz mokre. I karma sucha dla kota ma swoje zalety, jak i mokra - choć warto wiedzieć, że większość specjalistów rekomenduje podawanie kotom mokrej karmy, ponieważ zawiera dużą ilość wody. To ważne, ponieważ koty z natury niechętnie piją wodę, a jej niedobór w organizmie jest bardzo niebezpieczny!

Czy karma sucha może być jedynym pokarmem dla kota?

Opiekunowie kotów często zastanawiają się, czy można karmić futrzaki jedynie suchą karmą? Warto więc wiedzieć, że nie jest to polecane, co wynika z tego, że zawiera niewielką ilość wody, a tak jak wspomnieliśmy - koty piją jej niewiele. Istotne jest też to, że karma sucha to produkt wysoko przetworzony. To jednak nie oznacza, że podawanie suchej karmy kotu jest złe. Aktualnie sklepy oferują szeroki wybór takich pokarmów, a wśród nich znajdziemy również takie z dobrym składem, czyli z dużą zawartością białka pochodzenia zwierzęcego, witamin i minerałów oraz kwasów tłuszczowych.

Co powinno znaleźć się w składzie mokrej karmy dla kotów?

Jeśli zastanawiasz się, czym najlepiej karmić kota, to postaw na mokre karmy. Zawierają one mnóstwo składników odżywczych, które są niezbędne, aby koci organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Szczególnie ważne jest też to, że zawierają wodę! Mruczki zdecydowanie bardziej wolą karmę mokrą niż suchą - jest ona dla nich pewnego rodzaju przysmakiem. Pamiętajmy jednak, aby wybierać jedynie mokre karmy z zawartością dużych ilości mięsa oraz podrobów. Ponadto w składzie powinna się znaleźć tauryna i witaminy z grupy B.

Jak wybrać idealną karmę dla mruczka?

Wybierając najlepszą karmę dla kota spośród tak wielu propozycji, powinniśmy pamiętać również o tym, aby ten pokarm smakował naszemu mruczkowi. W końcu każdy kot ma swoje preferencje i często są one uzależnione od wieku, aktywności, czy stanu zdrowia zwierzaka.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%