Zamknij
REKLAMA

Nowe mieszkania w Gdańsku – jakie, gdzie i za ile

08.55, 09.08.2022 mat.partnera

Nieruchomości w stolicy Pomorza już są jednymi z najdroższych w kraju. Przy tym tendencja wzrostowa nie ustaje, co zapowiada kolejne podwyżki cenowe nawet do końca roku. Dlaczego Gdańsk jest tak atrakcyjnym celem dla inwestorów i jakie oferty posiadają deweloperzy dla osób poszukujących własnego mieszkania?

Dzisiaj skupiamy się na następujących aspektach gdańskiej mieszkaniówki:

  • jakie inwestycje deweloperskie w Gdańsku realizuje się w 2022 roku;
  • w jakich częściach miasta najlepiej kupić mieszkanie;
  • jakie są orientacyjne ceny mieszkań w Gdańsku i Trójmieście.

Co oferują deweloperzy?

Na terenie Gdańska działają zarówno regionalni deweloperzy, jak i ogólnopolscy gracze, tacy jak Dom Development, Euro Styl czy Robyg. Duża konkurencja na rynku sprawia, że deweloperzy coraz częściej uciekają się nowoczesnych rozwiązań oraz bardzo rzetelnie opracowują projekty przyszłych osiedli z uwzględnieniem potrzeb potencjalnych mieszkańców.

Największą popularnością wśród osób poszukujących własnego mieszkania są, oczywiście, osiedla wielorodzinne. Tego typu nowych nieruchomości jest najwięcej na mapie Gdańska, a ich lokalizacje są wybierane z uwzględnieniem podstawowych wymagań kupujących: w pobliżu są obiekty infrastruktury oraz tereny zielone, a same osiedla są przyjazne różnym grupom mieszkańców, od małych dzieci po seniorów i osoby z niepełnosprawnością. Jednym z takich osiedli jest położony w Ujeścisku kompleks Słoneczne Wzgórza, rozległy i wyposażony w towarzyszącą infrastrukturę.

Coraz częściej na mapie miasta powstają kompleksy domów jednorodzinnych – tego typu nieruchomości są ostatnimi czasy bardzo popularne zarówno wśród rodzin z dziećmi, jak i osób czynnych zawodowo, i wciąż pozostają najprzystępniejsze cenowo. Domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej i bliźniaczej (rzadziej – wolnostojące) wznosi się w kameralnych dzielnicach Gdańska, na przedmieściach oraz w małych miejscowościach otaczających stolicę Pomorza.

Gdańsk także słynie z dużej ilości nieruchomości klasy premium – są to oferty dedykowane inwestorom i wyróżniające się dobrze rozbudowaną infrastrukturą. Wśród nich znajdziemy kompleksy apartamentów zaprojektowane w zrewitalizowanych kamienicach, inwestycje wzniesione w obrębie byłych zakładów przemysłowych oraz modernistyczne apartamentowce o różnorodnym charakterze.

Lokalizacja kluczem do sukcesu

Obecnie żadna z dzielnic Gdańska nie jest pominięta uwagą deweloperów – różni się jedynie charakter wznoszonych osiedli. Centrum jest preferowane przez inwestorów w nieruchomości, dlatego całe Śródmieście i Stare Miasto oraz najbliższe okolice są zarezerwowane dla kompleksów apartamentowych o wysokim standardzie. Są to apartamenty (zarówno w formacie mikro, jak i penthouse’y o powierzchni ponad 150 metrów kwadratowych), lokale wykonane w stylu loft, rzadziej – wille miejskie. Luksusowe apartamenty często znajdziemy również w Oliwie.

Jeśli chodzi o tradycyjne osiedla wielorodzinne – ich najwięcej znajdziemy w obrębie dzielnic Ujeścisko-Łostowice, Orunia Górna, Jasień oraz Piecki-Migowo. Dzielnice te mają charakter mieszkaniowy i są w stanie zaoferować wszelkie niezbędne udogodnienia, a w najbliższej okolicy dostępne są różnorodne obiekty infrastruktury oraz tereny zielone. Przykładem tego typu inwestycji może być Osiedle Więcej – realizowany etapowo kompleks wielorodzinny położony koło Potoku Kowalskiego w Łostowicach.

Ceny mieszkań w Gdańsku – czy pójdą w górę?

Gdańsk już bije wszelkie możliwe rekordy cenowe – rywalizują z nim tylko Warszawa i Kraków, ale już teraz coraz więcej inwestycji potrafi przebić nawet stołeczne ceny. Nie oznacza to jednak, że nowe mieszkania w Gdańsku są niedostępne dla nabywców. Średnia półka cenowa posiada bardzo wiele ciekawych ofert, spośród których potencjalny lokator znajdzie coś dla siebie – są to zarówno mieszkania w obrębie wielorodzinnych osiedli, jak i nieruchomości jednorodzinne. Ten typ inwestycji zajmuje coraz stabilniejszą pozycję na rynku, a popularność domów i segmentów rośnie. Jednak one wciąż pozostają najprzystępniejszą cenowo grupą nowych inwestycji deweloperskich.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%