Zamknij
REKLAMA

Kask off-road dla dzieci – jak dobrać odpowiedni? Podpowiadamy

11.00, 12.09.2022 materiał partnera

Przy wyborze kasków, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, kierujemy się tą samą zasadą – kupujemy najlepszy, na jaki nas stać. Wielu producentów wprowadziło na rynek kaski off-road zaprojektowane właśnie z myślą o najmłodszych miłośnikach motocykli. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model i na jakie cechy zwrócić uwagę.

Kask off-road dla dzieci – pamiętaj o normach bezpieczeństwa

Atrakcyjne malowania kasków dla juniorów z pewnością przyciągną uwagę nie jednego dzieciaka. Wiadomo jednak, że wygląd to ostatnia rzecz, na jaką należy zwracać uwagę. Na pierwszym miejscu stoją oczywiście kwestie bezpieczeństwa. Rolą rodzica lub instruktora motosportu jest wybranie akcesoriów spełniających określone normy.

W krajach Unii Europejskiej obowiązuje norma ECE R22.05. Określa ona testy, jakie musi przejść każdy kask motocyklowy.

Poza certyfikatami ECE można spotkać się z normami DOT i Snell. DOT (Departament of Transport) obowiązuje w Stanach Zjednoczonych. Z kolei certyfikat Snell otrzymują jedynie kaski zapewniające najwyższy stopień ochrony biernej motocyklisty. Wytrzymałość skorupy oraz specyficzna budowa sprawiają, że bezpieczne kaski offroadowe zapewniają optymalny poziom ochrony głowy. Najczęściej są wytwarzane z twardych i sztywnych kompozytów z włókien szklanych, węglowych, aramidowych lub organicznych.

Jaki kask off-road będzie najlepszy?

Na początek przygody z motocyklem świetnie sprawdzi się kask offroadowy IMX FMX-01 Junior. Producent oferuje tutaj 2 wielkości skorupy oraz 3 wielkość EPS-u służące indywidualnemu dopasowaniu do kształtu głowy dziecka. Do zalet należy zaliczyć wypinaną wyściółkę oraz wygodne i bezpieczne zapięcie mikrometryczne. Niewątpliwie mamy tutaj do czynienia z wysoką jakością w niewygórowanej cenie.

Kask IMX Racing FMX-01 Junior

Kolejna propozycja to kask offroad Fox V-1 Junior, zapewniający najlepszą w swojej klasie wydajność. Trudno znaleźć na rynku bardziej funkcjonalny produkt. Została w nim wykorzystana technologia MIPS (Multi-directional Impact Protection System), chroniąca przed siłami rotacyjnymi działającymi na mózg.

Kask Fox V-1 Junior

Na uwagę niewątpliwie zasługuje kask motocyklowy HJC CL-XY II Junior. Został zaprojektowany tak, aby optymalnie dopasować się do kształtu dziecięcej głowy. Lekkość i bezpieczeństwo gwarantuje zaawansowana skorupa z poliwęglanu. Specjalny układ wnętrza pozwala na jazdę w okularach, a rozbudowany system wentylacji umożliwia zachowanie pełnego komfortu termicznego.

Kask motocyklowy HJC CL-XY II Junior

Zawsze należy właściwie dopasować rozmiar kasku. Powinien dokładnie przylegać do głowy i lekko uciskać policzki. Sprawdź, czy leży stabilnie i nie krępuje ruchów dziecka.

Gdzie kupić kaski offroad dla dzieci?

Szukając kasków offroad dla najmłodszych miłośników motoryzacji, warto skorzystać z portalu Dobre Sklepy Motocyklowe. Składając zamówienie, wybierz opcję odbioru kasku w jednym z 70 punktów stacjonarnych na terenie całej Polski. Następnie udaj się z dzieckiem na przymiarkę i sprawdź, czy kask leży prawidłowo. W przypadku zbyt dużego lub zbyt małego – możesz zrezygnować z zakupu lub wymienić go na inny, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

Wybrane produkty zostały objęte 5-letnią gwarancją oraz darmowym programem assisatnce. Wystarczy, że w ciągu 14 dni od zakupu zarejestrujesz nabyty sprzęt w systemie Dobrych Sklepów Motocyklowych.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%