Zamknij
REKLAMA

Krem z filtrem do twarzy - dlaczego warto go stosować i jak wybrać najlepszy?

11.45, 12.09.2022 materiał partnera

Krem z filtrem to podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny, którego nie powinno zabraknąć w kosmetyczce żadnej kobiety. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że powinno stosować się go codziennie! Jak wybrać ten najlepszy?

W sklepach kupić można wiele rodzajów kremów z filtrem o różnych stopniach ochrony. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie kosmetyku tego typu, a także – dlaczego w ogóle warto go używać.

Dlaczego trzeba stosować krem z filtrem?

Krem z filtrem SPF 50 do twarzy to najlepszy wybór, jeśli chodzi o ochronę skóry twarzy, nie tylko w czasie letniego urlopu, ale również zimą. Gwarantuje najwyższy poziom ochrony skóry przed promieniowaniem UVA i UVB, które mają wyjątkowo niekorzystne działanie dla ludzkiej skóry. To właśnie one odpowiedzialne są za przyspieszony procesy starzenia skóry, a także pojawianie się na niej nieestetycznych przebarwień. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słońca zmniejsza również elastyczność skóry i pogłębia jej odwodnienie. Tym wszystkim negatywnym skutkom zapobiegać może odpowiednio dobrany krem z filtrem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na blogu SuperPharm.

Zachowaj piękną skórę na dłużej, wybierz najlepszy kolagen

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kremu z filtrem do twarzy?

Wiele kobiet zastanawia się, jaki krem do twarzy z filtrem będzie najlepszy. Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na typ formuły danego kosmetyku. Jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną, to podzielić ją można na trzy podstawowe rodzaje:

  • filtry mineralne – są to filtry fizyczne, który najczęściej występują w formie dwutlenku tytanu i tlenku cynku. Ich zadaniem jest odbijanie promieni słonecznych.
  • filtry chemiczne- są to syntetyczne formuły, które pochłaniają promieniowanie słoneczne.
  • filtry mieszane- łączą w sobie filtry chemiczne i mineralne.

Przy zakupie kremu z filtrem do twarzy trzeba również zwrócić uwagę na jego formę. Doskonale sprawdzają się klasyczne kremy bądź też lżejsze emulsje, które dobrze rozprowadzają się na twarzy. Marki kosmetyczne oferują również klientkom kosmetyki z filtrem pod postacią olejków, sztyftów i sprayów - te ostatnie świetnie sprawdzają się w przypadku aplikacji na makijaż.

Krem z filtrem do twarzy – jaki SPV?

Wybierając kremy z filtrem do twarzy, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na poziom ochrony. Panie, które chcą zadbać o długotrwałe i skuteczne zabezpieczenie skóry przed szkodliwym promieniowaniem, powinny zdecydować się na kremy z SPF 30 lub SPF 50. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w przypadku kosmetyków z filtrem o tak wysokiej wartości, po pewnym czasie warto krem zaaplikować ponownie, aby zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem na cały dzień.

Krem z filtrem do twarzy jest kosmetykiem, który stosuje się codziennie, niezależnie od pory roku. Co ciekawe, aplikacja SPF polecana jest nawet wtedy, kiedy nie opuszcza się w domu. Wszystko dlatego, że promienie słoneczne mogą przenikać przez szyby i wywierać negatywne działanie na skórę.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%