Zamknij
REKLAMA

Narciarskie wypady poza granicę Polski

13.05, 06.10.2022 mat.partnera Aktualizacja: 13.05, 06.10.2022

Narty jako dyscyplina sportowa, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma się czemu dziwić. Przy okazji wielu zjazdów można zadbać m.in. o swoją sylwetkę, jak również można podziwiać piękne, zaśnieżone tereny. Trzeba jednak przyznać, że w Polsce nie ma tak wielu dobrych ośrodków narciarskich, które są w stanie zapewnić chociażby dobrą infrastrukturę dla narciarzy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby pojechać nieco dalej, do sąsiadujących, niedalekich krajów. Do miejsc, gdzie uprawianie sportów zimowych traktowane jest zupełnie inaczej.

Na austriackich stokach

Jednym z krajów, które zaprasza do trenowania jazdy na nartach w dowolnej formie, jest Austria. Tamtejsze Alpy są idealnym pomysłem na to, aby tam pojechać i zwiedzić różne ośrodki narciarskie, które staną się nie lada pokusą. Gdzie warto pojechać dokładnie? Oto kilka interesujących miejsc:

Ischgl znajdujące się w Tyrolu - z najważniejszych faktów można wymienić, że szczyty to 2872 m, przewyższenie 1495 m, dolina 1377 m. To właśnie tutaj znaleźć można naturalny śnieg przez cały rok. "Winna" jest wysokość, na której znajduje się właśnie ta mała, ale jakże urokliwa miejscowość.

Flachau znajdujące się w Ski amade - prowadzone od 59 lat oferuje: 1990 m szczyt, 1040 m przewyższenie, 950 m dolina. To właśnie tu znaleźć można aż 120 kilometrów tras narciarskich. Poza tym turyści mogą tu znaleźć bogatą bazę noclegową w atrakcyjnej cenie.

Pozostałe miejsca, gdzie warto pojechać do Austrii można znaleźć na https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/5-najlepszych-osrodkow-narciarskich-w-austrii. Warto pamiętać o tej stronie, jeżeli ktoś będzie planował w przyszłości wypad na narty - na okres dłuższy lub krótszy.

O czym nie można zapomnieć?

Niezależnie od tego, czy ktoś pojedzie na narty w Polsce, w Czechach, do Austrii, czy też do innego kraju, powinien pamiętać o tym, żeby wykupić dla siebie i dla bliskich osób towarzyszących, ubezpieczenie wyjazdowe, obejmujące możliwość uprawiania tej zimowej dyscypliny sportowej.

Nie każda osoba jest jeszcze świadoma tego, że wyjazd za granicę to utrata uprawnień do skorzystania z darmowej opieki zdrowotnej. Jest co prawda EKUZ, ale oferuje ta karta okrojone możliwości, jeżeli chodzi o badania, czy też zabiegi. Lepiej więc wybrać dobre towarzystwo ubezpieczeniowe, które na pewno w swojej ofercie taką ochronę będzie miało. Nie ma bowiem co ukrywać, że świadomość społeczeństwa wzrasta. Coraz większa liczba osób wie, że w razie jakiegokolwiek wypadku na nartach (czy też w innych sytuacjach), mogą skorzystać z ochrony, którą zapewnia taka forma ubezpieczenia. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania na ten temat, to koniecznie powinien zajrzeć na https://www.polisanarciarska.pl/faq, gdzie można znaleźć dla siebie wiele cennych informacji.

Decydując się na taką ochronę ubezpieczeniową, warto upewnić się, że w zapisach znaleźć można informacje odnoszące się do jazdy na nartach. Nie każda bowiem polisa turystyczna zapewnia możliwość działania i wypłatę odszkodowania, jeżeli do urazu dojdzie właśnie na nartach.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%