Zamknij
REKLAMA

Czy warto się zdecydować na zadaszony taras?

13.08, 06.10.2022 mat.partnera Aktualizacja: 13.08, 06.10.2022

Wypoczynkowa strefa znajdująca się na świeżym powietrzu łączy bardzo płynnie wnętrze naszego domu z ogrodem. Taras powinien być starannie zaaranżowany i zaprojektowany. Gdy wszystko jest zrobione z głową, to możemy liczyć na pięknie stworzoną przestrzeń, która służy głównie relaksowi.

Jakimi zaletami może się pochwalić zadaszony taras?

Tak naprawdę zadaszony taras może się pochwalić naprawdę wieloma zaletami. Jedną z najważniejszych jest to, że można z takiego tarasu korzystać przez zdecydowanie większą część roku. Zadaszenie stanowi świetną ochronę przed słońcem intensywnym, jak i przed wiatrem oraz deszczem. Na dodatek trzeba wspomnieć, że zadaszony taras domownikom gwarantuje o wiele większą prywatność podczas wypoczynku, a poza tym dodaje charakteru tejże strefie.

Najlepiej, gdy zadaszenie tarasu oraz także jego kształt wynikają bezpośrednio z samej bryły budynku, wówczas taras sam w sobie stanowić będzie zakomponowaną odpowiednio ozdobę domu. Nad tarasem także możemy zastosować zadaszenie częściowe, które stworzyć może przedłużony okap. Na pewno więcej możliwości aranżacyjnych oferują tarasy, nad którymi zaprojektowano trakt dodatkowy dachu, czy tęż te zlokalizowane w podcieniach. Takowa tarasowa strefa nadaje się doskonale na jadalnię zewnętrzną, sprawdzi się świetnie także jako salon letni.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są metalowe, drewniane, czy też rozpięte na konstrukcji żelbetonowej pergole, które dają możliwość zastosowania osłony różnorodnej tarasu, na przykład w formie roślin pnących, rolet mobilnych, tkanin, żaluzji, czy też tafli poliwęglanu.

Problematyczny taras pod balkonem

Na pewno układ tarasów i ich wymiary są różne. Bardzo często na taras osoby decydują się pod balkonem. Czasami przy małych domach nie ma innej możliwości. Czy taki taras można zadaszyć? Jest to nieco bardziej skomplikowane, ale wszystko jest do zrobienia. Śmiało, możemy wykonać takowe zadaszenie samodzielnie, ale musimy dysponować odpowiednimi narzędziami, jak i umiejętnościami. Gdy ich brakuje, to zdecydujmy się na współpracę z profesjonalną firmą, która specjalizuje się w tarasach i ich zadaszeniach. Tutaj https://tarasola.pl/blog/jak-wykonac-zadaszenie-tarasu-pod-balkonem/, można przeczytać nieco więcej o możliwościach zadaszenia tarasu pod balkonem.

Przekonamy się na własnej skórze, że możliwości jest naprawdę sporo. Dla fachowców nie jest to w żadnym wypadku problematyczne. Wówczas nie musimy się obawiać o światło dochodzące do okien w naszym domu, ani też nie musimy się obawiać kwestii tego, czy nie napotkamy się na różne inne problemy.

Co jak co, ale tak naprawdę warto zdecydować się na prawdziwych fachowców, ponieważ wówczas będziemy mogli liczyć na to, że nasz taras będzie dopieszczony w absolutnie każdym calu. Inwestując w tego typu rozwiązanie, możemy liczyć, że jest to inwestycja, która będzie nam służyła przez wiele, wiele lat. Taras powinien być spójny estetycznie z naszym balkonem, ogrodem, jak i całym budynkiem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%