Zamknij
REKLAMA

Jak działa carsharing dla firm? – cechy wynajmu aut przedsiębiorstwom

00.00, 24.11.2022 materiał partnera

W Trójmieście, usługa carsharingu nie robi już na nikim specjalnego wrażenia. Wynajem samochodu na minuty jest traktowany tam jako normalna czynność, z której korzysta spora część osób, chcących dojechać chociażby do pracy. Stanowi doskonałą alternatywę dla dojazdu taksówką czy też komunikacją miejską.

Zdecydowaną zaletą takich ofert przewozowych jest brak formalności. W przypadku carsharingu, nie jest konieczne podpisywanie sporej liczby papierów i odstawianie zatankowanego pojazdu w określone miejsce. Skoro więc takie udogodnienia są oferowane osobom fizycznym, to dlaczego by nie zaproponować podobnych warunków firmom? Poniżej opiszemy, na jakiej zasadzie działa carsharing dla firm zarówno na Pomorzu, jak i w całej Polsce.

Leasing, wynajem długoterminowy czy carsharing?

Większość firm obecnie korzysta z leasingu. Taka forma pozwala na wykupienie pojazdu po spłaceniu wszystkich rat. Warto zaznaczyć, że nie każdej działalności jest to jednak potrzebne. Oczywiście, w przypadku firm logistycznych bądź przewoźników pasażerskich, ciężko byłoby o transportowanie zarówno towarów, jak i ludzi wynajętym pojazdem.

Dla zwykłych firm, u których dojazd do klienta następuje co określony czas, jest to najlepsza opcja. Po wykupieniu odpowiedniego pakietu, pracownicy firmy za zgodą właściciela mogą poruszać się pojazdem z floty w podróż służbową bądź też w celu dojazdu z domu do pracy. Teoretycznie, można by wymienić jeszcze wynajem długoterminowy. To również jest jakieś rozwiązanie, jednak w takim przypadku wciąż jesteśmy odpowiedzialni za tankowanie i eksploatację pojazdu, którym poruszamy się w celach służbowych. Carsharing ściąga z nas całkowicie obowiązek serwisowania pojazdu i wszystkie czynności eksploatacyjne wykonuje za nas.

Zalety korzystania z carsharingu w firmach

Każdy przedsiębiorca, po ustaleniu warunków umowy otrzymuje różnej wielkości pakiet, uprawniający go do wypożyczenia samochodu na minuty. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać na eksploatację i tankowanie auta. Co więcej, pojazdy w danej usłudze są już w pełni elektryczne, co bezpośrednio przyczynia się do zmniejszenia emisji spalin do atmosfery. Firmy oferujące carsharing dla firm trójmiasto zapewniają również, że dojazd ich autem będzie znacznie szybszy od reszty. Powodem tego jest zezwolenie na poruszanie się samochodem elektrycznym po buspasach.

Podsumowując wszystkie zalety, można dojść do spójnego wniosku. Korzystając z wynajmu aut na minuty dla firm, płacimy za tyle, ile rzeczywiście wyjeździmy. Nikt nie obciąża nas dodatkowymi kosztami zależnymi od cen paliw czy jakości pojazdu. W każdej firmie pojazdy są do siebie bardzo zbliżone segmentem oraz modelem, co uniemożliwia różnorodność stawek za przewóz.

Carsharing dla firm zależny od branży?

Prawdę mówiąc, każda firma może skorzystać z usług carsharingu. Nie każdej się to natomiast opłaca. Zdecydowanie najczęściej z tej możliwości korzystają agencje marketingowe bądź biura nieruchomości. Sposób ten sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagany jest nieregularny kontakt fizyczny z klientem.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%