Zamknij
REKLAMA

Internet razem z telewizją – ile możesz zyskać, kupując w pakiecie?

13:21, 20.01.2020 | materiały partnera

Oczywistością jest to, że korzystamy z internetu w niemal każdym miejscu, do którego idziemy lub jedziemy. Coraz więcej aktywności przenosi się do sieci, chętniej też oglądamy filmy lub programy online. A jednak w dalszym ciągu większość z nas lubi wieczorem rozsiąść się wygodnie w fotelu i zrelaksować przed ekranem telewizora.

Telewizja i internet od tego samego operatora niejednokrotnie wychodzą znacznie taniej, niż gdybyśmy mieli je z różnych firm. Zwłaszcza że dostawcy usług tego rodzaju muszą zmagać się z silną konkurencją. Oferty są coraz atrakcyjniejsze.

Dlaczego podpisujemy dwie umowy?

Po głębszych analizach większość z nas znajdzie coś atrakcyjnego pod względem cenowym. Jednak często niewiele myśląc, podpisujemy umowy z dwoma różnymi operatorami, nawet nie zastanowimy się, że warto wybrać telewizję i internet w jednym miejscu. Albo nie mamy możliwości podpisania umowy na pakiet, jak to się dzieje? Podpisujemy umowę na internet, korzystamy z darmowej telewizji, która nie do końca spełnia oczekiwania, zwłaszcza jeśli chodzi o zasięg. Wtedy też podejmujemy decyzję o tym, że płatny pakiet byłby lepszy. Jednak do końca umowy na internet jest sporo czasu, więc umowę na telewizję trzeba zawrzeć osobno.

Telewizja i internet – z kim podpiszemy umowę?

Wśród operatorów, z którymi możemy podpisać umowę na pakiet telewizji z internetem, są zarówno dostawcy ogólnopolscy, jak i ci, którzy nie oferują swoich usług wszędzie. Wśród firm, jakie są warte uwagi, należy wymienić m.in. takich dostawców, jak UPC, Orange, INEA, Netia, Vectra i Multimedia. Jeszcze zanim przyjrzymy się dokładnym ofertom, lepiej zweryfikować, czy w ogóle mamy szansę. Możemy zajrzeć bezpośrednio na strony internetowe, kontaktować się z przedstawicielem albo skorzystać z porównywarki ofert, jak PanWybierak.pl. Kiedy już upewnimy się, co w ogóle możemy brać pod uwagę, pora przejść do bliższej analizy samych ofert.

Jak wybrać mądrze?

Pakiety telewizji z internetem różnią się między sobą pod względem cenowym, liczby kanałów, prędkości internetu. Zawsze musimy zastanowić się, co nam będzie potrzebne najbardziej. Jeśli bardzo dużo korzystamy z internetu i to nie jedynie do sprawdzania poczty, to prędkość musi być większa. I przeciwnie, kiedy nie mamy potrzeby oglądania filmów online, czy grania to nie potrzebujemy bardzo szybkiego internetu, który automatycznie kosztuje więcej.

To samo dotyczy telewizji. Są pakiety podstawowe, gdzie jest kilka programów HD i kilkadziesiąt zwykłych, a same kanały są różnorodne. To najbardziej uniwersalna opcja, bo każdy z domowników może coś dla siebie znaleźć. Ale jeżeli wiemy, że w naszym domu z telewizji korzysta się dużo, a domownicy mają określone upodobania, można pokusić się o pakiety rozszerzone, na przykład o kanały popularnonaukowe, sportowe, muzyczne i z bajkami. Pakiety podstawowe kosztują mniej niż 100 zł, rozszerzone nieco wykraczają. Oprócz tego można zdecydować się na szereg usług dodatkowych jak dostęp do HBO, czy Canal + Prestige.

Artykuł powstał we współpracy z panwybierak.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone