Zamknij
REKLAMA

Jak zwalczyć cellulit?

08:28, 06.03.2020 | materiały partnera

Cellulit to odwieczny wróg bardzo dużej ilości osób, szczególnie kobiet. Panie z zawziętością walczą z nim i w większości walkę przegrywają. Cellulit dotyka kobiety w różnym wieku, szczupłe i bardziej puszyste, wysokie i niskie. Nie ma znaczenia więc wiek, pozycja społeczna, nie jest istotna waga. Jest on problemem, który dotyczy większości kobiet, ale z którym i wiele mniej lub bardziej skutecznie walczy. Jakie są więc najlepsze metody na to, by cellulit pokonać? Czy są sposoby, by powiedzieć mu w końcu dość?

Z całą pewnością zanim poszukamy sposobu na tego nielubianego wroga, warto dokładniej dowiedzieć się, czy w teorii cellulit jest, bo to, że wiemy jak wygląda, to zrozumiałe. Czy potrafimy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie - czym on jest? Czy modelowanie sylwetki klinikazawodny.pl/oferta/modelowanie-sylwetki jest na niego sposobem?

Cellulit to inaczej skórka pomarańczowa, a więc grudkowa, pomarszczona i włóknista struktura na skórze, która to stanowi zbitą w jednym miejscu tkankę tłuszczową, z którą nie idzie poradzić sobie zwykłą dietą, czy często nawet aktywnością fizyczną. Zdarza się bowiem tak, że osoba jest bardzo szczupła, a cellulit występuje.

Grudki pod skórą, to powiększone adypocyty, a więc właśnie komórki tłuszczowe. To one uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne, gdy się powiększają i w ten sposób powodują pogorszenie się krążenia krwi. Wszystko to znacząco wpływa między innymi na przemianę materii w komórkach, które to słabiej przyswajają tlen oraz składniki odżywcze, a jednocześnie i wolniej usuwają wszelkie toksyny z organizmu. Woda i owe toksyny zalegają w organizmie i powodują takie, a nie inne zmiany, które możemy zobaczyć już na pierwszy rzut oka.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Przyczyn może być wiele. Do największej zaliczyć możemy brak ruchu i siedzący tryb życia. Powiedzieć można byłoby, że przecież osoby szczupłe też go mają, prawda? Tak i faktem jest, że bardziej dotyka on osoby otyłe, ale jednak i u nawet bardzo szczupłych pań ten cellulit jest widoczny. Brak ruchu jest jednym z kluczowych elementów. To, że ktoś jest szczupły, nie oznacza, że nie powinien on żyć aktywnie, bo aktywność odgrywa znaczącą rolę do pracy całego naszego organizmu, nie tylko kwestii samego wyglądu. Kolejną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest nadmiar cukru oraz soli w diecie. Ma on niebywale duże znaczenie i na pewno wpływa w dużej mierze właśnie na to, czy ten cellulit mamy czy też nie. Bardzo często problemu można doszukiwać się również w przewadze estrogenów przy niedoborze progesteronu. Taki stan jak najbardziej sprzyja powstawaniu właśnie tego nielubianego przez nas cellulitu. Kolejnymi są problemy z krążeniem, zbyt ciasne ubrania, palenie papierosów, a nawet wady postawy, które mogą powodować zaburzenia krążenia krwi w nogach.

Stopnie cellulitu

Nie u każdej osoby cellulit osiąga taką samą formę. Wyróżnić możemy cztery jego rodzaje. I tak pierwszy stopień nie jest zbyt mocno widoczny, jedynie w chwili, gdy ściśniemy fałd skóry. Drugi stopień, także wymaga ściśnięcia, ale skóra jest dużo mocniej pomarszczona i przy ucisku boli. Trzeci stopień widoczny jest już gołym okiem. Skóra jest pofałdowana i widać na niej zapadające się grudki. Czwarty stopień określa bardzo pofałdowaną skórę, liczne grudki i ból przy dotyku.

Sposoby na cellulit

Nie ma jednego, skutecznego sposobu na to, by cellulit zwalczyć. Jeśli chodzi o domowe sposoby, zazwyczaj nie dają one żadnych, spektakularnych efektów. Gdy w grę wchodzi modelowanie sylwetki i walka z cellulitem, trzeba powziąć kilka działań jednocześnie, tak, aby móc zadziałać na cellulit wielotorowo i zabić je czym prędzej. Najlepszymi sposobami na cellulit są różnorodne zabiegi, jakie mają nam do zaoferowania kliniki medycyny estetycznej. To właśnie tam pod okiem doświadczonego personelu, z wykorzystaniem odpowiednich metod- walka z cellulitem może przynieść zadowalający wynik. Na co więc warto postawić? Wśród tych najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych metod zaliczyć możemy między innymi karboksyterapie CDT, masaż endermologiczny LPG Endermolab, masaż endermologiczny LPG Alliance, a także mezoterapię i metodę Onda. Każda skuteczna i każda w zależności od problemu, może być stosowana indywidualnie do potrzeb danej pacjentki.

Wybór odpowiedniej kliniki

Ogromne znaczenie dla efektów ma konkretna klinika. Nie w każdym miejscu jesteśmy bowiem w stanie otrzymać taką samą jakość usług i nie każde miejsce jest w stanie zaoferować nam to, na czym nam zależy. Naszym zadaniem jest poszukać specjalistów, którzy posiadają niezbędny sprzęt, wiedzę i doświadczenie, pozwalające tak dopasować modelowanie sylwetki klinikazawodny.pl/kontakt, by to przyniosło efekty. Czasami szukamy tańszych zamienników i choć wydajemy wcale nie małe pieniądze, efekty nie są w ogóle widoczne. Lepiej jest więc dołożyć nieco więcej i mieć pewność, że to, co wybieramy, stanowi najlepszą z możliwych drogę do tego, by cellulit przestał dotyczyć właśnie nas. Pożegnać się z nim nie jest łatwo, ale można tego dokonać dobrze dopasowanymi metodami.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone