Zamknij
REKLAMA

Wybieramy wygodny materac dla pary. Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę?

08:27, 10.09.2020 | materiały partnera

Cierpisz na bóle pleców? Przez wiele godzin w ciągu dnia siedzisz przed ekranem komputera? A może jesteś zawodowym kierowcą? W każdej z powyższych sytuacji powinieneś rozważyć zakup nieco twardszego materaca, który pozwoli Ci ograniczyć przykre dolegliwości bólowe. Zobacz, czym się kierować podczas jego wyboru.

Po intensywnym dniu pełnym pracy każdemu organizmowi potrzeba solidnego odpoczynku. Niestety, nie każdy materac pozwala na regenerację. Wybierając go, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Zobacz, jakich.

Po pierwsze: rodzaj materaca

Na rynku można spotkać materace piankowe, sprężynowe (kieszeniowe i bonelowe) oraz hybrydowe (będące połączeniem różnych typów). Jeśli chodzi o pierwszy rodzaj (materace piankowe), to pasują one do ruchomych stelaży. Są lekkie i otulające. Ich wadą jest natomiast krótsza żywotność – w porównaniu z materacami sprężynowymi. Nadają się dla osób o mniejszej masie ciała, również dla dzieci. Materace sprężynowe to z kolei fantastyczny wybór dla użytkowników w każdym wieku i o każdej masie. To kategoria, do której zaliczają się materace o różnym stopniu twardości. Tym, co wyróżnia materace kieszeniowe jest przede wszystkim konstrukcja składająca się z oddzielnie pracujących sprężyn o niewielkim przekroju, które zapewniają komfortowe i bezgłośne użytkowanie. Materace bonelowe, również zaliczające się do kategorii produktów sprężynowych, wyróżnia zdecydowanie solidniejsza budowa, u podstaw której leżą gęsto rozmieszczone sprężyny o przekroju klepsydry. Pasują dla osób o większej masie ciała. Na rynku spotkać można również materace hybrydowe, łączące w sobie rozwiązania stosowane w materacach piankowych, jak też sprężynowych.

Materac Janpol Cora – model idealny dla wymagających użytkowników

Nowoczesny materac, łączący zalety produktów wykonanych z pianki wysokoelastycznej i rozwiązań sprężynowych znajdziesz w wielu dobrych sklepach internetowych. Jeśli poszukujesz solidnego produktu na lata, wybierz materac Janpol Cora. Pokryty gęstą pianką Serene, ale również warstwą tworzywa termoelastycznego o wysokości 4 centymetrów zapewnia komfortowy nocny wypoczynek. Pokrowiec Zeo Case gwarantuje czystość i świeżość każdej nocy. Dla porównania zerknij też na materac Curem .log, dostępny na stronie https://senpo.pl/materac-curem-log/. To wysokiej klasy rozwiązanie sprawdzi się w przypadku najbardziej wymagających użytkownikóww.

Po drugie: poziom twardości

Co to znaczy, że materac jest twardy? To w końcu dość subiektywne stwierdzenie. Zdecydowanie łatwiej rozmawiać o stopniu twardości materaca, posiłkując się stosowaną w branży skalą. H1 na jednym jej krańcu oznacza materac bardzo miękki. Wraz ze wzrostem numerka stopniowo zwiększa się poziom twardości. Materac H3-H4 cechuje się już odczuwalnie twardszą powierzchnią. Sprzyja ona osobom o większej masie ciała, gdyż zdecydowanie lepiej rozkłada ciężar oraz dobrze podpiera kręgosłup na wszystkich jego odcinkach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA