Zamknij
REKLAMA

Na to zwrócić uwagę, przy wyborze dmuchawy do liści  

09:00, 03.11.2020 | materiały partnera

Okres jesienny jest niezwykle urokliwym czasem. Chłodniejsze wieczory można spędzić z kubkiem gorącej herbaty i dobrą książką. Osoby posiadające ogród kojarzą jednak jesień z koniecznością usuwania opadłych liści. Na zachodzie bardzo popularne są dmuchawy do liści, które znacznie ułatwiają pielęgnację ogrodu. W Polsce również coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego sprzętu, zwłaszcza, że zakup maszyny jest inwestycją na lata.  

Dmuchawę z jakim silnikiem wybrać? 

Najpopularniejsze są dmuchawy akumulatorowe. Urządzenie tego typu może pracować bez przerwy przez określony czas. Nie posiada ono przewodu, więc można nim łatwo manewrować. Jedynym minusem jest waga urządzenia. Z racji wbudowanego akumulatora, korpus jest dosyć ciężki.  

Dmuchawa elektryczna jest lżejsza on akumulatorowej i nie ma ograniczeń czasowych podczas pracy. Jedynym mankamentem jest konieczność przełączania kabla do różnych źródeł prądu.  

Do dużych ogrodów z wieloma drzewami świetnie sprawdzi się dmuchawa spalinowa, która ma mocny silnik i podmuch. Urządzenie radzi sobie również z sypkim śniegiem i gałęziami.  

Czy moc silnika jest istotna? 

Sprawa jest bardzo prosta. Im większa moc silnika, tym większy podmuch i wydajniejsza praca. Nie trzeba jednak przesadzać z tym parametrem. Do przydomowych, niewielkich ogrodów wystarczy urządzenie o średniej mocy. Z mocą silnika powiązana jest prędkość przepływu powietrza.  

  • 200 km/h - sprzątanie lekkich liści  

  • 200-300 km/h - mokre liście i niewielkie gałązki 

  • Ponad 300 km/h - pozostałe zadania 

Ważna jest również wartość objętości przepływu powietrza. Dmuchawa z wąskim wylotem, mimo dużej prędkości przepływu powietrza nie będzie pracować efektywnie.  

  • Objętość 200 m3/h - mniejsze i tańsze dmuchawy 

  • Objętość nawet do 800 m3/h - droższe urządzenia, którymi w mgnieniu oka można uprzątnąć nawet rozległy teren 

Świetnej jakości urządzenia w bardzo atrakcyjnych cenach dostępne są np. w sklepie seger.pl. Przykładami są: Dmuchawa akumulatorowa DeWalt za ok. 615 zł, Dmuchawa spalinowa Makita za ok. 1099 zł i Dmuchawa spalinowa do liści Oleo Mac za ok. 2849 zł (ceny z 20 października 2020 r.) .  

Sprawdź czy dmuchawa do liści ma te akcesoria 

Przy zakupie dmuchawy do liści warto sprawdzić, czy urządzenie ma jakieś dodatkowe funkcje. Bardzo przydatna jest blokada obrotów, która pozwala na jednostajną pracę maszyny. Warto sprawdzić również pojemność akumulatora oraz obecność zabezpieczenia przed przegrzaniem. Przydatna jest także regulacja długości rury dmuchawy. Liście nie zawsze ulokowane są nisko na ziemi. Dobrze również sprawdzić, czy dmuchawa zmieści się do naszego schowka i ile zajmuje miejsca.  

Dmuchawa do liści jest naprawdę świetnym rozwiązaniem, które ułatwia jesienne prace w ogrodzie. Ręczne grabienie opadłych liści czasami trwa nawet kilka godzin. Urządzenie elektryczne poradzi sobie z nimi dosłownie w kilka chwil.     

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA