Zamknij
REKLAMA

Materac do łóżeczka dla dziecka – jaki wybrać i gdzie kupić najlepszy materac dziecięcy?

11:36, 14.12.2020 | materiały partnera

Narodziny dziecka to nie tylko wielkie szczęście dla rodziców, ale także szał zakupów. Jest tyle rzeczy, które trzeba załatwić, że czasem zapominamy o najważniejszym – o kołysce i dziecięcym materacu do łóżeczka, które zapewnią pociesze wygodny i spokojny sen, a także prawidłowy rozwój. Jaki materac dla dziecka wybrać? I dlaczego jest t tak ważny wybór? 

1. Typy materaców do łóżeczek dziecięcych

2. Który typ materaca dla dziecka wybrać?

3. Materac do łóżeczka dla noworodka – jaki rozmiar i grubość?

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka jest decydujący dla jego rozwoju i wpływa na jego zdrowie. Wyboru tego elementu dziecięcej sypialni powinniśmy dokonywać rozważnie, przede wszystkim dobrze dobierając typ materaca, jego rozmiar, grubość i twardość.

Typy materaców do łóżeczek dziecięcych

Mamy do wyboru kilka typów materaców dla dziecka:

- sprężynowe, klasyczne;

-piankowe;

- materac z dodatkiem naturalnych włókien;

-materace dziecięce lateksowe.

Który typ materaca dla dziecka wybrać?

Dla bardzo małych dzieci zdecydowanie odradzane są materace sprężynowe, ponieważ sprężyny mogą wbijać się w kręgosłup dziecka i wywołać bardzo negatywne efekty, takie jak na przykład nienaturalne skrzywienia. Poza tym wszystkie pozostałe wymienione rodzaje materaców sprawdzą się doskonale dla dziecka w każdym wieku. Standardem przy wyborze powinien być materac piankowy. Dodatek w postaci naturalnych włókien, takich jak kokos czy gryka, zapewniają większą trwałość materiału. Natomiast materace lateksowe do łóżeczek cechuje duża odporność na zarazki oraz dobre właściwości wentylacyjne. Pamiętajmy, że materac dla dziecka powinien mieć właściwości antyalergiczne – to bardzo ważne, zwłaszcza w pierwszych latach życia.

Materac do łóżeczka dla noworodka – jaki rozmiar i grubość?

Zwłaszcza w przypadku noworodków i bardzo małych dzieci wskazane jest przede wszystkim, aby materac doskonale pasował do łóżeczka. Nie może być luzów, które powodowałyby, że materac będzie się przesuwał – bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeśli chodzi o grubość, to aż do 12 roku życia dziecko może spokojnie spać na materacu o grubości ok. 10-11 centymetrów – dopiero później, wraz z jego intensywnym rozwojem i zwiększaniem masy ciała, konieczna będzie zmiana. Natomiast wybór grubości materaca jest nieoczywisty i generalnie poleca się materace dla dzieci o średniej skali grubości, to znaczy nie za grube ani nie za miękkie. Rodzice, którzy wybierają swoim pociechom jak najmiększe materace do łóżeczek chcąc zapewnić mu wysoki komfort robią błąd – może się to odbić później na rozwoju dziecka.

 

Gdzie kupić najlepszy materac do łóżeczka dla swojego dziecka?


BABY'S ZONE

Zapytaj o najlepszy materac do łóżeczka dla swojego dziecka!

kom. 506 170 560
tel.: 42 6 174 174
e-mail: [email protected]

Sprawdź szczegóły na 
https://www.babys-zone.com/kategoria/materace-do-lozeczka-dla-dzieci,0.html

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA