Zamknij
REKLAMA

Retrocegła.pl - Lider w branży producentów ceglanych płytek ściennych

10:45, 04.02.2021 | materiały partnera

Dla wielu osób budujących lub remontujących dom czy mieszkanie, dużym wyzwaniem staje się aranżacja wnętrza. Jest wiele materiałów pozwalających na oryginalne i nietypowe rozwiązanie. Coraz popularniejsze jest pokrywanie ścian okładziną imitującą surową cegłę. Spora grupa producentów proponuje w swojej ofercie imitację cegieł wykonanych z koloryzowanego betonu czy gipsu. Dla prawdziwego konesera będzie to zawsze imitacja przypominająca urok naturalnych cegieł. Na rynku polskim pojawił się producent proponujący inne rozwiązanie, dając do ręki okładzinę ścienną wykonaną ze starych cegieł. Tym producentem jest firma Rertro S.A. Firma ta wyszła do szerokiego grona klientów, proponując na swojej stronie retrocegła.pl, produkty wykonane z naturalnych starych cegieł.

Retrocegła.pl – przybliżenie oferty ceglanych okładzin ściennych.

Nowością jaką przedstawia https://retrocegla.pl/ jest wykonanie okładzin ściennych z historycznych cegieł. Materiał z którego wykonywane są okładziny pochodzi z cegieł pozyskiwanych z rozbiórki starych domów czy innych wiekowych budowli. Jako swój podstawowy atut firma przyjęła to, że cegła pochodzi z rozbiórek budynków wzniesionych przed 1930 rokiem. Nie jest to łatwe zadanie, wymaga ono dużego wysiłku oraz sporych nakładów. Rozbiórka starych budowli często bywa bardzo niebezpieczne. Rozwiązania stosowane przez firmą Retro S.A. minimalizują niebezpieczeństwo oraz pozwalają uzyskać bardzo dobrej jakości materiał pochodzący z odzysku.

Co sprawia, że produkty oferowane przez retrocegła.pl są bardzo popularne?

Jak już było wcześniej wspomniane cegła do produkcji okładzin pochodzi z rozbiórki. Wiadomo, że taka cegła nie wygląda atrakcyjnie i wymaga dalszej obróbki. Cegła pochodząca z rozbiórkowego odzysku jest zabrudzona zaprawą oraz posiada sporo ubytków. Dla celów dalszej obróbki każda cegła podlega ręcznemu oczyszczeniu. Do celów czyszczących używana jest woda. Dzięki takiemu rozwiązaniu do minimum ograniczono uszkodzenie mechaniczne czyszczonej cegły. Po dokładnym oczyszczeniu każda cegła jest następnie cięta na ceglane kształtki. Każda kształtka posiada swoją oryginalną naturalną strukturę powierzchni. Dzięki temu wykorzystywana ponownie w formie ściennej okładziny ceglanej, nadaje pokrytej powierzchni bardzo atrakcyjny wygląd.

Retrocegła.pl – rozwój poprzez emisję akcji.

Osiągnięcie pozycji lidera w produkcji płytek ceglanych nie zwalnia rozwoju firmy. W planach firmy jest umacnianie uzyskanej dominującej pozycji oraz wyjście z ofertą na rynki zagraniczne. W celu pozyskania środków na dalszy rozwój zarząd i właściciele firmy podjęli decyzję o przeprowadzeniu emisji akcji. Plany obejmują rozpoczęcie emisji akcji w roku 2021. Uzyskane w ten sposób środków będą przeznaczone na dalszy rozwój. W planach jest jeszcze większe zautomatyzowanie cyklów produkcyjnych. W tym celu konieczne jest wprowadzanie zautomatyzowanego parku maszynowego i opracowywanie jeszcze lepszych procesów technologicznych. Osiągnięcie odpowiedniego poziomu produkcyjnego w zasadniczy sposób ułatwi zaspokojenie potrzeb wciąż rosnącego rynku krajowego oraz wyjście z ofertą na rynki zagraniczne.

Oferta produktowa firmy.

Do rąk odbiorców dostarczane są okładziny ścienne wykonane z historycznych cegieł. Dzięki pozyskiwanemu materiałowi rozbiórkowemu, klienci mogą wybrać odpowiednią dla siebie kolekcję cegły dekoracyjnej. Najbardziej popularnymi kolekcjami są produkty z serii: „Lico Gotyckie Płytki z Cegły”, „Lico Klasyczne Cegła Dekoracyjna”, „Lico Gotyckie Sahara Stara Cegła” i wiele innych. Płytki ceglane doskonale sprawdzają się jako okładziny ścienne wewnątrz budynków jak również w charakterze cegły dekoracyjnej na elewacjach budynków. Każda kolekcja posiada w formie uzupełnienia kształtki narożnikowe. Dzięki kształtkom można uzyskać bardzo ciekawy efekt dekoracyjny nie tylko na prostych ścianach, ale także na różnych załamaniach ścian. Kształtki narożnikowe idealnie sprawdzają się na zewnętrznych elewacjach budynków.

W celu zapewnienia sprawnego montaży w ofercie retrotegła.pl znajdują się także materiały niezbędne do sprawnego montażu płytek ceglanych. Tymi materiałami są: Retro Kleje, Retro Fugi, Retro Impregnaty, Retro Farby.

Nowością są Retro Farby specjalnie dedykowane do płytek ceglanych. Dzięki nim odbiorca może pomalować zakupione płytki ceglane na odpowiadający mu kolor.

Impregnaty zabezpieczają lico cegły co jest bardzo istotne mając na uwadze fakt, że na ścianę trafiają historyczne płytki niejednokrotnie mające kilkaset lat. Zabieg impregnacyjny dedykowanym Retro Impregnatem wystarczająco je zabezpieczy.

Dostępność produktów oferowanych przez retocegła.pl

Szeroka oferta skierowana na rynek dostępna jest bezpośrednio z magazynów producenta korzystając ze sklepu internetowego https://retro-cegly.pl/ lub na terenie całego kraju w sieci autoryzowanych sprzedawców. Sklep internetowy retro-cegly.pl zapewnia również transport swoich produktów na terenie Polski.

Ciekawą formą promocji produktów, pozwalającą jednocześnie na fizyczne zapoznanie się z wyglądem płytek ceglanych, jest możliwość otrzymania po wcześniejszym zamówieniu, zestawu próbek płytek. Dzięki temu osoby kupujące przez internet mają możliwość organoleptycznie przekonać się jak fizycznie wygląda produkt. Proponowane rozwiązanie, niejednokrotnie sprzyja podjęciu przez klienta szybszej decyzji.

Dodatkowym atutem firmy retroceła.pl jest możliwość zrealizowania każdej inwestycji od „początku do końca”. Znaczy to, że każda osoba kupująca produkty firmy ma możliwość skorzystania z montażu zakupionych płytek ceglanych przez autoryzowanych montażystów. Dzięki temu rozwiązaniu klient ma gwarancję, że zakupione przez niego stare cegły będą fachowo zamontowane. Montaż przez autoryzowanych fachowców daje długoletnią gwarancję tak na produkt jak i jego zachowanie na podłożu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%