Zamknij
REKLAMA

Meble do salonu dla nowoczesnego wnętrza

08:12, 06.05.2021 | materiały partnera

Meble do nowoczesnego wnętrza muszą być niebanalne, co nie znaczy, że nie mogą mieć prostej formy. Na wystrój modnego domu lub mieszkania składa się wiele elementów, od samej przestrzeni po oświetlenie. Czym się kierować, wybierając nowoczesne meble do salonu?

Przestrzeń w nowoczesnym wnętrzu

Pierwsza zasada aranżacji współczesnego, modnego wnętrza brzmi: nie zagracać. Lepiej postawić na małą liczbę mebli, za to o ponadczasowych, ciekawych formach, wygodnych, komfortowych i robiących wrażenie. Meble do pokoju dziennego, który ma być nowoczesny, powinniśmy traktować, jak elementy obrazu: w części wypoczynkowej wystarczy postawić np. oryginalny narożnik i designerską lampę na wysięgniku, by uzyskać przykuwającą wzrok kompozycję. Wiele interesujących modeli znajdziemy w internetowych salonach meblowych, takich jak np. Ordesign.

Nowoczesne meble do salonu – co je wyróżnia?

Meble służące do wypoczynku są oczywiście najważniejszym elementem wyposażenia pokoju dziennego. Nowoczesne meble do salonu przede wszystkim nie powinny przytłaczać. W przypadku zestawu wypoczynkowego również powinniśmy kierować się umiarem. Lepszy będzie jeden lub dwa meble wysokiej jakości niż kilka tandetnych.

Pamiętajmy, że meble do pokoju dziennego, który ma być nowoczesny, muszą być nie tylko oryginalne, ale również praktyczne. Przykładem są różnego rodzaju narożniku modułowe, które pozwalają na aranżację przestrzeni zgodnie z potrzebami. Poszczególne elementy można odłączać i przestawiać, uzyskując ciekawe kompozycje. Taki narożnik może jednocześnie spełniać funkcję sofy, fotela, pufy, a nawet stolika (przykładowe modele znajdziesz w takich sklepach meblowych, jak Ordesign).

Nowoczesne meble do salonu to także detale, w przypadku zestawu wypoczynkowego będą to np. nietypowe nóżki, oparcia, podłokietniki.

Nowoczesne materiały

Oprócz formy duże znaczenie ma również tkanina. Na topie są ponadczasowe skóry, ale również welur, np. pikowany, a także szlachetne tkaniny z niebanalnymi przeszyciami. W przypadku innych mebli, takich jak stoły czy regały, liczy się ponadczasowość materiałów. Zawsze warto postawić na drewno naturalne, choć w przypadku nowoczesnego wnętrza powinno być raczej surowe, a nie bogato zdobione. W trendy nadal wpisuje się szkło, metal i marmur. Dużym powodzeniem wśród projektantów i odbiorców cieszą się także połączenia tych materiałów w ciekawych formach.

Oświetlenie w nowoczesnym wnętrzu

Nie można przecenić roli światła w nowoczesnym wnętrzu. Pełni ono funkcję estetyczną oraz praktyczną, dzieli przestrzeń i zaznacza najważniejsze elementy. Dawno powinniśmy zapomnieć o przestarzałym rozwiązaniu, jakim jest jeden główny żyrandol. Współczesne wnętrze to kilka stref, podkreślonych światłem. W części wypoczynkowej zdecydujmy się na miękkie, ciepłe oświetlenie i np. oryginalną lampę podłogową, a w strefie jadalnej umieśćmy nad stołem jedną lub dwie niebanalne lampy, dające jaśniejsze i zimniejsze światło. Ciekawe wzory współczesnych lamp stanowią ozdoby same w sobie, przez co dzięki minimalnej liczbie dodatków możemy uzyskać niepowtarzalny efekt aranżacyjny.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%