Zamknij
REKLAMA

Dlaczego szczoteczki soniczne zyskują popularność?

13:26, 08.07.2021 | materiały patnera

Ciężko znaleźć na rynku bardziej zaawansowanych urządzeń do mycia zębów niż szczoteczki soniczne. Wybiera je coraz więcej Polaków. Nie ma jednak co się dziwić, ponieważ korzystanie z nich przynosi efekty już zaledwie po 7 dniach! Warto zatem przybliżyć sobie temat tych szczoteczek. Co każdy powinien o nich wiedzieć? Dowiedz się!

Najskuteczniejsze urządzenie na rynku

Szczoteczki soniczne to produkty, które są połączeniem tradycyjnych szczoteczek manualnych oraz elektrycznych. To, co ją łączy z tymi pierwszymi, to przede wszystkim kształt główki, jak i nieruchome włosie. Natomiast od modeli elektrycznych została zaczerpnięta obudowa, jak i wnętrze.

Należy jednak wiedzieć, że ich sposób działania jest zupełnie inny. Włókna szczoteczki sonicznej są wprawiane w ruch, co dzieje się dzięki falom dźwiękowym, które emituje urządzenie. Drgające włosie przyczynia się do ruchu cząsteczek śliny, ta następnie miesza się z pastą i tworzą się mikrobąbelki. Ich zadaniem jest dokładne oczyszczenie jamy ustnej. Ogromną zaletą tego typu urządzeń jest m.in. to, że mikrobąbelki docierają również w te trudno dostępne miejsca, dzięki czemu możemy się cieszyć w pełni czystymi zębami.

Modele soniczne wyróżniają się znakomitą szybkością działania

Jednym z powodów, dla których tak wiele osób wybiera szczoteczki soniczne, jest to, że skutecznie usuwają bakterie i płytkę nazębną. Na rynku możemy znaleźć różne modele takich urządzeń - te podstawowe wykonują nawet 30 000 ruchów pulsacyjnych w ciągu minuty.

Szczoteczki soniczne są również polecane osobom, które zmagają się z nadwrażliwościami. Wynika to z tego, że stosują one ruchy wymiatające, dlatego są maksymalnie delikatne dla szkliwa zębów.

Szczoteczki soniczne są bezpieczne dla dziąseł

Wiele osób zastanawia się także, czy są one bezpieczne dla dziąseł. Mamy dobrą informację, ponieważ proces oczyszczania zębów za pomocą szczoteczki sonicznej jest w pełni bezpieczny dla dziąseł. Dodatkowo warto wiedzieć, że nawet poprawia ich kondycję! Wynika to z tego, że włókna szczoteczki je masują, a więc mają pozytywny wpływ na ich ukrwienie. Z tego też powodu mogą się one sprawdzić zwłaszcza osobom, które zmagają się z krwawieniem dziąseł, czy nawracającymi stanami zapalnymi.

Reasumując, zamiana szczoteczki tradycyjnej lub elektrycznej na soniczną to dobra decyzja - jest polecana zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Warto też wiedzieć, że producenci takich urządzeń mają w swoich ofertach tego typu urządzenia dedykowane najmłodszym. Świetnej jakości szczoteczki soniczne znajdziesz na stronie: https://oclean.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%