Zamknij
REKLAMA

Jak najlepiej wykorzystać czas wolny z dzieckiem?

10:26, 03.09.2021 | materiały partnera

Nasza codzienność to spore wyzwanie. Łączymy pracę, szkołę, zajęcia dodatkowe, zakupy…Cały czas jesteśmy w biegu i gdzieś się spieszymy. Jednak na szczęście od czasu do czasu przychodzi chwila wolnego i możemy w pełni nasz czas poświęcić dzieciom. Jednak wtedy spotykamy się z częstym problemem -jak najlepiej ten czas wykorzystać? Pójść na spacer, pozczytać wspólnie książki dla dzieci, a może zagrać w planszówkę? Opcji jest wiele, więc podpowiemy Wam co można w tym czasie fajnego zrobić. Jednak jedno jest pewne -czas jaki poświęcimy dzieciom jest dla nich bardzo ważne, dlatego podczas zabieganej rzeczywistości pamiętajmy o tym.

Coś na wolne popołudnie

Obecnie panuje przekonanie, że żeby czas wolny był z naszym dzieckiem udany, koniecznie musimy wyjść z domu. Jednak wcale tak nie jest. Nie trzeba wydawać pieniędzy na dodatkowe atrakcje, aby się super bawić. Rodzice są dla swoich pociech autorytetem, więc już sam czas jaki im poświęcamy jest pewnego rodzaju prezentem. Dlatego zamiast zastanawiać się nad wymyślonymi atrakcjami, po prostu spędzajmy razem czas. Przygotujmy razem obiad, upieczmy ciasto -dzieci kochają być w kuchni! Później możemy wspólnie poczytać książki dla dzieci, ułożyć puzzle albo pomalować farbami. Tak naprawdę możemy robić na co tylko mamy ochotę, w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Najważniejsze to być razem i dobrze się przy tym bawić.

Pomysł na weekend

Gdy mamy nieco więcej wolnego, na przykład z powodu zbliżającego się weekendu, warto ten czas ciekawie wykorzystać. SIedzenia w domu już wystarczy! Oczywiście w domowym zaciszu też można się wspaniale bawić, czytając książki dla dzieci czy oglądając bajki, ale są również ciekawe sposoby na zewnątrz, szczególnie podczas ładnej pogody. Doskonale sprawdzą się w tej sytuacji wypady plenerowe. Możemy wybrać się za miasto na działkę, pojechać nad jezioro czy odwiedzić niedaleką rodzinę. Również najbliższa okolica może przynieść nam sporo atrakcji -wypad do pobliskiego parku, na plac zabaw czy do zoo brzmi wspaniale.  Z kolei jeśli pogoda nas nie rozpieszcza, pomyślmy o wizycie w kinie teatrze, albo wypadzie do aquaparku lub na kręgle.

Dłuższy urlop na zawołanie

Każdy z nas w głębi duszy odlicza do urlopu, ale nie każdy z nas wie jak dokładnie chce go spędzić. Warto zająć się tym tematem trochę wcześniej, aby udało nam się coś fajnego zaplanować. Zdecydowanie trzeba wtedy zmienić otoczenie. Urlop spędzony w domu to nie urlop -cały czas coś będzie przypominało nam o zbliżających się deadline'ach i ciążących na nas obowiązkach. Czas pooddychać innym powietrzem. Musimy poszukać ciekawych miejsc, spakować się i razem z rodziną odkrywać nowe tereny. To wspaniały pomysł na oderwanie się od otaczającej nas rzeczywistości, a także na wzmocnienie rodzinnych więzi. Mamy wtedy czas na rozmowy, wspólny odpoczynek, czytanie książek dla dzieci, a także podejmowanie nowych wyzwań. Wykorzystajmy to!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%