Zamknij
REKLAMA

Które trendy zdominują nasze domy i mieszkania na przełomie 2021 i 2022 roku?

11:43, 05.11.2021 | materiały partnera

Wnętrzarskie trendy stanowią źródło inspiracji dla wszystkich tych osób, którym zależy na pięknych, wysmakowanych i dobrze urządzonych mieszkaniach czy domach. Przełom roku to dobry moment do tego, aby zastanowić się nad nową aranżacją – zwłaszcza gdy z początkiem 2022 roku czeka Cię gruntowny remont. Poznaj najnowsze tendencje w dziedzinie wystroju wnętrz.

Trend numer 1: okrągły stół w kuchni

Moda na wyspy czy półwyspy powoli ustępuje miejsca zabudowom kuchennym w kształcie litery „L”, które uzupełniają okrągłe stoły oraz eleganckie, tapicerowane krzesła do salonu. Owalne meble są wyjątkowo popularne w 2021 roku i trend ten, prawdopodobnie, będzie miał swoją kontynuację w nadchodzących miesiącach. Jeśli chodzi o krzesła, to z jednej strony królują te tapicerowane przyjemnym dla oka i dłoni welurem, z drugiej zaś świetną alternatywą są dla nich modele wykonane z rattanu – ciepłe i budujące poczucie przytulności. Jak wybrać stół i krzesła do jadalni? Sprawdź!

Trend numer 2: barwy ziemi

Dla tych, dla których liczy się ciepło, spokój i harmonia, projektanci wnętrz przygotowali subtelne i stonowane barwy ziemi. Beż, czekolada, oliwka, terakota i pastelowy róż zawładnęły domami i mieszkaniami Polaków, którzy marzą o stworzeniu własnego azylu przed światem zewnętrznym. W tendencję tę idealnie wpisują się owalne bądź okrągłe stoły do salonu, wykonane z solidnego drewna bądź kamienia. Zastosowanie naturalnych materiałów jest mocno widoczne w katalogach najlepszych firm z branży wyposażenia wnętrz.

Trend numer 3: indywidualizm

Coraz więcej pracy w naszych domowych wnętrzach mają profesjonalni sprzedawcy zasłon czy stolarze. Z każdym rokiem mieszkania Polaków stają się coraz bardziej zróżnicowane i zdecydowanie lepiej niż jeszcze kilkanaście lat temu odzwierciedlają ich indywidualne potrzeby. Zaprojektowane na wymiar kuchnie, profesjonalnie urządzone garderoby, pięknie zaaranżowane łazienki i przedpokoje – wystrój czterech kątów zmienił się diametralnie. Spersonalizowane akcenty w postaci ulubionych motywów czy kolorów przewijają się w meblach, ale także w poszewkach na poduszki, na tapetach czy ściennych plakatach.

Trend numer 4: boho scandi

Choć lato już przeminęło, wakacyjne akcenty pozostają z nami na dłużej. Trawa pampasowa, wzory roślinne, butelkowa zieleń, złamana biel, beż, oliwka – te kolory i motywy znajdują się w wielu modnych aranżacjach. Plecione krzesła i lampy, wiklinowe osłonki na doniczki, ceramiczne wazony i tkane dywany – każdy z tych elementów buduje przyjazny klimat w pomieszczeniu. Styl boho scandi jest zdecydowanie bardziej wyrazisty od – opatrzonego już nieco – klasycznego skandynawskiego i wnosi do domowej przestrzeni więcej dobrej energii. Nic zatem dziwnego, że zawładnął sercami Polaków.

Podsumowując, trendy wnętrzarskie aktualne pod koniec 2021 i na początku 2022 będą oscylowały wokół spokojnych barw ziemi. Uspokoją, zharmonizują i wyciszą przestrzeń, którą otaczamy się na co dzień.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%