Zamknij
REKLAMA

Jak działa monohydrat kreatyny?

08:22, 02.05.2022 | materiał partnera

Jednym ze suplementów diety stosowanych przez sportowców jest monohydrat kreatyny. Używają go przede wszystkim osoby pragnące zbudować masę mięśniową, trenujące na siłowni. Monohydrat kreatyny to popularna odżywka, stosunkowo niedroga i skuteczna. Jak działa i kto może ją stosować?

Kreatynę wytwarza każdy ludzki organizm, występuje m.in. w mięśniach, mózgu, wątrobie. Jednak aby uzyskać efekty w postaci szybszego przyrostu mięśni, jest jej zbyt mało. Dlatego suplementację kreatyną stosuje większość sportowców.

Monohydrat kreatyny jest formą kreatyny najprostszą, jeśli chodzi o budowę. Odżywki te stosują nie tylko osoby ćwiczące na siłowni, lecz także trenujące dyscypliny szybkościowe i wytrzymałościowe. Jakie właściwości ma ta substancja i jak działa?

Właściwości monohydratu kreatyny

Monohydrat kreatyny składa się z guanidyn i kwasu octowego. Powstaje w wyniku połączenia się cząsteczek kreatyny z cząsteczkami wody. Jest to najpopularniejsza forma kreatyny na świecie.

Spożycie tego suplementu powoduje podwyższenie stężenia cząsteczek ATP, które są nośnikami energii. Powoduje to szybszą budowę tkanki mięśniowej, przy jednoczesnym ograniczeniu odkładania się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo odżywka poprawia wytrzymałość i wydolność organizmu, umożliwiając efektywniejsze i dłuższe treningi, oraz dba o właściwy poziom pH w komórkach, nie dopuszczając do tworzenia się zakwasów.

Monohydrat kreatyny – odżywki w różnych postaciach

Przedstawiamy produkty przeznaczone dla profesjonalnych sportowców, w szczególności trenujących dyscypliny szybkościowo-siłowe. Kreatyna powoduje zwiększenie wydolności fizycznej w trakcie krótkich, intensywnych ćwiczeń, następujących bezpośrednio po sobie.

Suplement Monohydrat kreatyny CREATINE 100% jest w proszku. Preparat wzbogacono witaminą C oraz sodem.

ENERGY FUEL – formuła przedtreningowa z kreatyną również ma postać proszku. Zawiera dodatkowo maltodekstrynę, L-karnitynę, L-cytrulinę, L-tyrozynę, beta-alaninę, taurynę i kofeinę.

Odżywka z kreatyną może mieć również postać tabletek musujących o smaku pomarańczowym, jak na przykład CREATINE SPORT EFFERVESCENT.

Suplementem charakteryzującym się bardzo dobrą wchłanialnością i jakością jest CREATINE MICRONIZED 200 MESH. Jest to produkt w kapsułkach, polecany osobom zmagającym się z tzw. „przemęczeniem mięśniowym”. Zawiera mikronizowany monohydrat kreatyny. Odżywka ta występuje również w wersji z dodatkiem tauryny.

Różne rodzaje kreatyny

Kreatyna jest przebadanym, bezpiecznym i skutecznym suplementem. Spotykamy ją pod postacią jabłczanu kreatyny, cytrynianu kreatyny lub monohydratu kreatyny. Jednak to właśnie monohydrat kreatyny jest najczęściej rekomendowany, szczególnie dla osób, które chcą szybko zbudować masę mięśniowa. Monohydrat przynosi szybsze rezultaty niż np. jabłczan, choć w tym drugim przypadku efekty są bardziej trwałe. Suplementy zawierające monohydrat kreatyny są niedrogie i najprostsze. Pierwsze efekty można dostrzec po około 3 tygodniach stosowania.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%