Zamknij
REKLAMA

Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Pomorzu

10:52, 04.07.2020 | M.D
Skomentuj
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o 314 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 4 na Pomorzu. Powiększa się ognisko w szpitalu w Słupsku - potwierdzono dziś kolejne zakażenie związane z tym miejscem.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą kobiety i mężczyzny w starszym wieku ze Słupska - objęci byli kwarantanną związaną z ogniskiem, które wykryto w tamtejszym szpitalu. Ogółem potwierdzono tam 6 przypadków zakażenia, w tym u 5 pracowników.

- Zamknięte od środy komórki szpitala: oddział położniczo-ginekologiczny, neonatologiczny oraz poradnie patologii ciąży oraz neonatologiczna nadal pozostają zamknięte i nie przyjmują pacjentów. Po przeprowadzeniu dekontaminacji zagrożonych oddziałów i poradni najprawdopodobniej zostaną one otwarte od poniedziałku, 6 lipca - informuje słupski szpital.

Oprócz tego koronawirusa potwierdzono u mężczyzny w młodym wieku z powiatu bytowskiego, objętego kwarantanną oraz mężczyzny w średnim wieku z Gdyni, objętego nadzorem epidemiologicznym.

Liczba potwierdzonych zakażeń na Pomorzu wynosi 685. W Polsce stwierdzono 35 719 przypadków. 1 512 osób zmarło.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA