Wiadomości

Zamknij

Firma Auto Miras stworzyła program edukacyjny i podpisała umowę o współpracy z ZSZiO w Żukowie

Wojciech Drewka 14:02, 27.03.2017 Aktualizacja: 00:02, 22.10.2025
17 Firma Auto Miras stworzyła program edukacyjny i podpisała umowę o współpracy z ZSZ

Kształcenie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, wyjazdy szkoleniowe, premie za zaangażowanie i dobre wyniki w nauce - to założenia programu edukacyjnego stworzonego przez Firmę Auto Miras z Pępowa. Dziś jej prezes podpisał umowę o współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie.

Znana w regionie firma Auto Miras z Pępowa stawia na społeczną odpowiedzialność biznesu i jako jedna z pierwszych w powiecie wdraża specjalny program edukacyjny mający na celu popularyzację zawodów związanych z mechaniką samochodową. Dziś w Pępowie zaprezentowano założenia programu. Jak podkreśla prezes firmy Mirosław Makurat, stworzenie warunków do edukacji młodzieży to odpowiedź na potrzeby rynku pracy.

- Kształcimy młodocianych pracowników w oparciu o kadrę wykwalifikowanych specjalistów, oddajemy do nauki najnowocześniejszy sprzęt, specjalnie zbudowaliśmy salę dydaktyczną - mówi Mirosław Makurat. - Organizujemy również wyjazdy szkoleniowe, by młodzież miała okazję zobaczyć świat motoryzacji od kuchni. Odwiedziliśmy między innymi fabrykę Mercedesa w Bremen. Co istotne, kształcenie u nas odbywa się w pracy, a więc uczeń podpisuje umowę z naszym serwisem, co miesiąc otrzymuje wynagrodzenie, a na najlepszych czekają premie za osiągnięcia w nauce zawodu i szkolenie.

Dla uczniów gimnazjów, którzy interesują się motoryzacją i zamierzają kształcić się w tej dziedzinie firma zorganizowała konkurs. W finale wzięło udział 18 osób - uczniowie m.in. z Kiełpina, Sierakowic, Przodkowa, Pomieczyna. Dziś w siedzibie firmy jego uczestnicy odebrali wyróżnienia i nagrody. Pierwsze miejsce zajął Kacper Wilczyński z Kiełpina, drugie - Szymon Wysocki z Przodkowa, a trzecie Kamil Kwidziński z Kiełpina, Prezes firmy Auto Miras podpisał zaś umowę o dalszej współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie.

- Staramy się inspirować młodzież, pokazywać młodym ludziom nowe horyzonty zachęcając do pracy i starań o realizację swoich marzeń - mówił Mirosław Makurat, prezes firmy Auto Miras.

(Wojciech Drewka)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (17)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Pozostałe komentarze

??????

7 1

dla czego brak informacji o sesji z Żukowa była tam pikieta rodziców i nauczycieli

16:50, 27.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomasz Dorniak MASSUTomasz Dorniak MASSU

7 9

Bardzo dobra inicjatywa. Wracamy do normalności, czyli szkół zawodowych kształcących dla konkretnego zakładu pracy. Mój ojciec skonstruował siedzenia do Mercedesa A klasy, od początku wiedział, że pojazd będzie niestabilny. Miał doświadczenie jako konstruktor statków w Stoczni Gdańskiej.

18:00, 27.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do rękjDo rękj

2 1

Ostatnie podrywa i wio

19:14, 27.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

@Tomasz@Tomasz

3 1

I co w związku z tym?

19:43, 27.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyżejwyżej

1 0

... czyli, jeśli zaprojektujesz stabilny statek, to znaczy, że również stabilne siedzenie zaprojektować potrafisz.

19:54, 27.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wycieczka do MercaWycieczka do Merca

1 0

To stare, jak świat. Wszystkie szkoły samochodowe tam jeżdżą i nawet studenci polibudy.

20:06, 27.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

"Samochwała"Samochwała

4 1

W kącie stała i wciąż tak opwiadała: tato mój do pieca sięga, moja mama taka tęga, .... a ja nic, bo ja proszę Pana jestem samochwała". Jakoś tak to szło;)

20:11, 27.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Statek i MercedesStatek i Mercedes

4 0

Statkiem kiwa na morzu, dlatego do kiwającego się Merca muszą być odpowiednie siedzenia.

20:12, 27.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do TomaszDo Tomasz

7 0

A Leonardo da Vinci to pewnie Twój krewny.....

20:19, 27.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborcawyborca

3 0

nie widzę relacji z sesja Rady Gminy Żukowo która odbyła się w dniu 27 marca. Panie Redaktorze proszę o informację.

04:04, 28.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlexAlex

5 0

Uderz w stół a "Dorniak" się odezwie...

06:52, 28.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

zukowozukowo

3 0

Chcemy rzetelnych i prawdziwych informacji jeśli była taka sesja to czemu nie ma informacji na ten temat? A podobno media publiczne kłamią

06:55, 28.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

A KANKAA KANKA

0 0

nic nie robi tylko się uśmiecha , burmistrz figurant

07:51, 28.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

obecnaobecna

1 1

Gratuluje konferencji na bardzo wysokim poziomie. Auto Miras - pozazdrościć kadry organizacyjnej.

17:46, 28.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

@obecna@obecna

3 1

Czy to znaczy, że są i Tacy, co mogliby brać z Nich przykład?

18:25, 28.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

szalony mandoliniarzszalony mandoliniarz

4 0

wywieziemy na taczce!!! jeszcze rok, najwyżej dwa ha ha ha!

20:33, 28.03.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%