Zamknij
REKLAMA

Akcja #zabierz5zlasu. Zebraliśmy śmieci i zachęcamy innych!

11:18, 09.08.2018 | M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. Magda Dzienisz

Nasz portal został nominowany do wyzwania polegającego na zebraniu pięciu śmieci z lasu - to akcja rozpropagowana w mediach społecznościowych przez Lasy Państwowe. My nie poprzestaliśmy na pięciu śmieciach. Zebraliśmy całą reklamówkę odpadków, a do tego wzięliśmy worek, który ktoś zostawił w lesie. 

Do wyzwania zachęcił nas portal Meteo Pomorze. Akcja polega na zebraniu pięciu śmieci, czy to podczas spaceru, biegania czy nordic walking, zrobienia im zdjęcia i opublikowania go w swoich mediach społecznościowych, oznaczając: #zabierz5zlasu. Śmieci należy posegregować i wyrzucić do odpowiednich pojemników. Do ekologicznej zabawy należy nominować znajomych. 

Wczorajszy, zaledwie 15-minutowy spacer po lesie w Kartuzach, "zaowocował" zebraniem całej reklamówki śmieci. Choć w wyzwaniu określono, że należy zebrać 5 odpadków, my nie poprzestaliśmy na tym. Oprócz plastikowych butelek, papierków po słodyczach, szklanych butelek po piwach, słoików, opakowań po papierosach, znaleźliśmy także worek pełen śmieci, które zostały ot tak wyrzucone do lasu. Również go zabraliśmy, śmieci posegregowaliśmy i wrzuciliśmy do odpowiednich pojemników. Zdjęcia opublikowaliśmy na naszej Facebookowej stronie, odpowiednio oznaczając i nominując do zabawy: Kaszubski Uniwersytet Ludowy, Urząd Miejski w Kartuzach oraz firmę Reklama4You. 

Przedsięwzięcie rozpropagowane zostało w mediach społecznościowych przez Lasy Państwowe. Wielokrotnie na naszych łamach poruszaliśmy problem śmiecenia w lasach. Choćby niedawne zdarzenie z Babiego Dołu, gdzie nagrany fotopułapką mężczyzna wyrzucił worek do lasu - został już ukarany i zadeklarował, że pozbiera pozostawione przez siebie odpadki.  

Aktualizacja, 10.08.,godz. 11.24.

Jak poinformował nas Urząd Miejski w Kartuzach - wyzwanie przyjęto i wypełniono "misję". Tutaj również zebrano nie pięć, a cały worek śmieci. Gratulacje!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

I bardzo dobrzeI bardzo dobrze

6 0

Szkoda, że w akcję nie angażują się ci, którzy rzeczywiście śmiecą w lasach! Może kogoś ruszy sumienie? 15:23, 09.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zdzisek Zdzisek

3 2

To ja proponuję jeszcze taki Challenge pt.Wyciągnij śmiecia z jeziora ,weźcie maski do nurkowania i rurki,tylko się mi nie potopić.
P.s Jak ktoś nie umie pływać, to mogą być pozbierane śmieci z brzegu. 18:35, 09.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eeeeeeeeee

2 0

Wystarczy nie wnosić 08:44, 12.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone