Zamknij
REKLAMA

Szkolenie asystentów medycznych w ramach wprowadzania e-zwolnień lekarskich

10:21, 06.11.2018 | nadesłane/oprac.M.B.
REKLAMA
Skomentuj
foto.ilustracyjne/pixabay

Od 1 grudnia wchodzi obowiązek wystawiania przez lekarzy zwolnień L4 wyłącznie w formie elektronicznej. W związku z tym Inspektorat ZUS w Kartuzach organizuje bezpłatne szkolenie o elektronicznych zwolnieniach, czyli e-ZLA.

Szkolenie adresowane jest do asystentów medycznych, a odbędzie się 8 listopada w siedzibie Inspektoratu przy ul. Floriana Ceynowy 5 o godz. 9.00. Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, który niezbędny jest do wystawienia zwolnienia. Asystenci dowiedzą się też w jaki sposób wystawić zwolnienie, i jakie są formy jego podpisania. Po szkoleniu uczestnicy będą mieli możliwość założenia profilu na PUE ZUS.

Wystawienie takiego zwolnienia trwa krócej, lekarz ma bowiem dostęp do danych pacjenta, jego pracodawców oraz członków rodziny. Po wpisaniu PESEL pozostałe dane identyfikacyjne uzupełniają się automatycznie, a adres pacjenta czy dane płatnika można wybrać z listy.  System weryfikuje poprawność zwolnienia, podpowiada kod literowy oraz numer statystyczny choroby. Dostępny jest też podgląd zwolnień wystawionych wcześniej. Lekarze nie będą już musieli dostarczać dokumentu do ZUS, ani przechowywać jego kopii.

Asystent medyczny to osoba wykonującą zawód medyczny lub czynności pomocnicze przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych np. pielęgniarka, ratownik medyczny bądź sekretarka medyczna, upoważniona przez lekarza do wystawienia e-zwolnienia w jego imieniu. To lekarz będzie decydował o zwolnieniu i jego szczegółach, a asystent medyczny będzie wprowadzać dane zaświadczenia do elektronicznego systemu i samodzielnie je podpisywać. Dane asystentów znajdą się  w Rejestrze Asystentów Medycznych. Następnie będą przekazywane do ZUS w celu weryfikacji, czy asystent posiada profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, który jest niezbędny do wystawienia zwolnienia.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresem: [email protected] bądź telefonicznie pod numerem: 58 685-27-51.

(nadesłane/oprac.M.B.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone