Dziś oficjalnie otwarto w Sierakowicach świetlicę socjoterapeutyczną "Tęcza". Placówka powstała w dawnej salce katechetycznej przy ks. B. Łosińskiego i organizuje zajęcia dla 30 dzieci w wieku 8 - 15 lat.
Świetlica działa już od jakiegoś czasu, a młodzież regularnie korzysta z odbywających się tam zajęć. Dziś jednak oficjalnie, przy udziale władz gminy Sierakowice oraz rodziców, zaprezentowano pomieszczenia, w których mieści się placówka. Jak podkreśliła Katarzyna Formela, koordynator ds. przeciwdziałania alkoholizmowi w gm. Sierakowice, to jedno z pierwszych tak ważnych wydarzeń organizowanych przez świetlicę.
- Warto zaznaczyć, że Sierakowice są jedną z niewielu gmin, które mają świetlicę socjoterapeutyczną. Jesteśmy też innowacyjni, mamy swój profil na portalu społecznościowym, chcemy prężnie działać, wspomagać rodziców w procesie wychowawczym i żeby dzieci odnosiły sukcesy - mówiła Katarzyna Formela.
Wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela podkreślił, że tego rodzaju placówki są niezwykle potrzebne, ponieważ coraz częściej okazuje się, że rodziny nie są wolne od mniejszych czy większych problemów i patologii.
- Ta placówka jest oazą, ma jednoczyć młodzież w bardzo dobrym miejscu, w którym nikt nie spotka się ze złem, złymi słowami, ale z przyjaciółmi z osobami, które potrafią obdarzyć wielkim sercem - powiedział wójt Sierakowic.
6 7
Brawo! super sprawa
7 3
dla kogo jest ta swietlica
3 7
Już zapewne nie dla Ciebie
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
3 3
"Tęcza"??!!! Przecież to przeklęty symbol LGBT :):)
0 4
Bardzo fajny pomysł ;)
4 0
Co tam robi pleban?! Nie boita sie?
0 1
Super! Świetna inicjatywa, dzieci maja fajne miejsce do wspólnego spedzania czasu. Brawo Siarakowice?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz