Zamknij
REKLAMA

Banino. Tymczasowa organizacja ruchu: trwa remont ul. Tuchomskiej

13:39, 17.06.2019 | nadesłane: UG Żukowo, oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
Zdj. ilustracyjne. fot. pixabay

W poniedziałek 17 czerwca rozpoczęły się prace budowlane na ul. Tuchomskiej w Baninie. Mieszkańcy będą musieli spodziewać się utrudnień w ruchu w czasie remontu. Taki stan potrwać ma do września. 

W pierwszej kolejności zdjęte zostaną płyty yomb oraz wbudowana zostanie kanalizacja deszczowa na odcinku od ul. Mazurskiej do ul. Polnej. Po zakończeniu roku szkolnego prace budowlane będą prowadzone etapami już na całej długości przebudowywanego odcinka ulicy, co będzie wiązało się z poważnymi, tymczasowymi utrudnieniami.

Na ul. Tuchomskiej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu polegająca na wdrożeniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

- Proszę o wyrozumiałość i w miarę możliwości omijanie placu budowy i korzystanie z objazdów, które będą poprowadzone ulicami Wodnika, Zdrojową, Mazowiecką i Mazurską - apeluje zastępca burmistrza Tomasz Szymkowiak.

Prace budowlane, zgodnie z umową, mają zakończyć się do końca września br. Jednak, według deklaracji wykonawcy, przejezdność powinna obowiązywać już na początku września. W efekcie inwestycji powstanie nawierzchnia asfaltowa o długości około 1,2 km wraz z infrastrukturą pomocniczą. Koszt zadania to niemal 1,5 mln zł. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu Gminy Żukowo.

fot. nadesłane/UG Żukowo

(aktual.godz.13:39)

(nadesłane: UG Żukowo, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Swój Swój

7 3

No to Pan Szymkowiak będzie miał już piękny dojazd do swojego domu. Jak w mieście. Kto następny? 11:28, 17.06.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Ja też będę miał dojJa też będę miał doj

3 1

oprócz Szymkowiak jak piszesz, zapomniałeś napisać mojego nazwiska - Nowakowski - i 400 sąsiadów tylko z jednej naszej ulicy przyległej. Postaraj się następnym razem wypisać pozostałych nie tylko Szymkowiaka. hej. 09:03, 18.06.2019


Do Nowakowski Do Nowakowski

1 1

No wiadomo, że w kurnikach da się dużo upchać. Biedne kury. 19:41, 18.06.2019


WiliWili

0 1

Ten odcinek na mapie zaznaczony chyba trochę za długi jak na zakres prac przetargowych, gdzie pomyłka? 14:38, 17.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone