Zamknij
REKLAMA

Żukowo. Ostra krytyka władz gminy i wniosek o odwołanie P. Korenia z funkcji przewodniczącego komisji

15:16, 28.11.2019 | M.D.
Skomentuj
Paweł Koreń i Krystian Gachewicz. fot. archiwum/M.Dzienisz
REKLAMA

Ostre słowa ze strony opozycji usłyszeli burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski, jego zastępca Tomasz Szymkowiak oraz Paweł Koreń, przewodniczący komisji komunalnej w Radzie Miejskiej. Krystian Gachewicz, występując w imieniu Klubu Radnych Nasza Gmina Żukowo, nawiązał do ostatnich wydarzeń w gminie, w których dopatrzył się wielu nieprawidłowości, złożył też wniosek o odwołanie P. Korenia z funkcji przewodniczącego komisji komunalnej.

Radny Krystian Gachewicz, nie szczędził słów krytyki pod adresem swojego kolegi z rady. Zdaniem opozycyjnych radnych Paweł Koreń ze swoich obowiązków wywiązywał się z "nonszalancją", pod wątpliwość wzięto też jego bezstronność, a nawet "rzetelność, uczciwość i moralność". Krystian Gachewicz przypomniał, że na początku roku Paweł Koreń wystartował i wygrał przetarg na dostawę znaków i ulicowskazów dla Spółki Komunalnej Żukowo, z którego później się wycofał (więcej o tym pisaliśmy tutaj - red.).

Uprawianie polityki zamiast działania dla mieszkańców?

Restrykcyjna wykładnia obowiązującego prawa nie była dla pana przesłanką do odstąpienia od umowy. Przesłanką były podejrzenia złych mieszkańców o układziki, jak to pan skomentował na łamach lokalnej prasy, gdy sprawą zainteresowały się media. A w mojej opinii przestraszył się pan, że może pan stracić mandat radnego i dlatego pan się wycofał - mówił Krystian Gachewicz. - Pojawia się pytanie, czy znał pan ceny innych oferentów przed rozstrzygnięciem przetargu? Tego się nie dowiemy, będzie pan zaprzeczał i się wypierał, niemniej rzuca to na pana bardzo złe światło i sprawia, że na pana krystalicznym wizerunku pojawia się bardzo brzydka i głęboka rysa.

Krystian Gachewicz odniósł się także do kwestii nadania nazw ulicy w Glinczu i rzekomych nieprawidłowości w tej sprawie. Pokusił się nawet o stwierdzenie, iż całe zamieszanie mogło być sprawką Pawła Korenia.

Rodzą się opinie, podkreślam subiektywne opinie, być może nieprawdziwe, oderwane od rzeczywistości, ale jednak mieszkańcy bardzo mocno to sugerują, że pan, znany ze swych płomiennych laudacji na cześć burmistrza, chcąc panu burmistrzowi zaimponować, mógł jako przewodniczący doprowadzić do sytuacji, w wyniku której to doszło do proceduralnego galimatiasu, gdzie ktoś coś do dokumentu dopisał. Efekt jest taki, że uchwała Rady Miejskiej została przyjęta nie do końca w zgodzie z wolą mieszkańców. Nie można wykluczać tutaj pana wiodącej roli. Po raz kolejny rażący brak przejrzystości tej sytuacji jest niezwykle dla pana obciążający.

Zarzucił Pawłowi Koreniowi celowe wprowadzanie chaosu i dezinformacji wśród mieszkańców, skłócanie ich i "kneblowanie ust krytykom" - według K. Gachewicza Paweł Koreń miał zakazywać radnym wygłaszania krytycznych interpelacji podczas sesji.

- To wszystko rysuje obraz osoby z wątpliwymi kwalifikacjami moralnymi, która bardziej uprawia politykę niż działa na rzecz mieszkańców - zaznaczył Krystian Gachewicz.

"Kneblowanie ust krytykom"

Sporo zarzutów usłyszał także burmistrz Wojciech Kankowski. Krystian Gachewicz odniósł się do oświadczenia wydanego przez burmistrza, w którym żądał on sprostowania informacji dot. nazewnictwa ulic w Glinczu. Padło tam zdanie o możliwości skierowania całej sprawy na drogę sądową. Gachewicz stwierdził, że w gm. Żukowo panuje dezinformacja i chaos.

- To już nie przypomina czasów komuny, to są reżimowe metody, kneblowania ust krytykom, które zresztą sam pan jako radny opozycji ochoczo opisywał - podkreślił K. Gachewicz. - Zarzucając mi, że uderzyłem w dobre imię urzędu tak naprawdę dokonał pan szkody większej na wizerunku swoim i swojej administracji niż ja. Takie reakcje tylko rujnują nasze relacje, na pewno nie budują mostów jak pan obiecywał w trakcie kampanii wyborczej. W tej sytuacji nie widziałem konstruktora mostów, ale raczej tego który podkłada pod te mosty ogień - zwrócił się do burmistrza.

Zaznaczył, że cieszy się, że sprawa nazwy ulicy w Glinczu została pomyślnie rozwiązana, ale ostro skrytykował działania burmistrza ws. budżetu obywatelskiego oraz sprawy funduszu sołeckiego dla wsi Czaple. Zarzucił burmistrzowi, iż ten "odegrał się" na mieszkańcach Czapel, "odbierając" im fundusz sołecki, bo skargę na budżet obywatelski złożył właśnie mieszkaniec tejże wsi.

- Stosujecie państwo wszystkie znane władzy metody do tego aby zwalczać w zarodku głosy krytyków. Najpierw takie osoby ignorujecie. Jak się nie da, zaczynacie je ośmieszać i pozbawiać wiarygodności nazywając oszołomami, awanturnikami i pieniaczami. Gdy to nie pomaga, straszycie sądem - mówił Krystian Gachewicz.

Także Tomasz Szymkowiak, zastępca burmistrza, został mocno skrytykowany za jeden z komentarzy, który miał umieścić na Facebooku w dyskusji dot. Osiedla Królewskiego w Baninie. Zdaniem K. Gachewicza obraził on mieszkańców, pisząc m.in. o ich "roszczeniowych" wpisach.

-  Przykre, że w swojej arogancji zapominacie państwo, że mieszkańcy mogliby tylko krzyczeć i żądać, ale jednak podejmują działanie aby być konstruktywnym partnerem dla gminy, aby to właśnie władzom samorządowym pomóc w realizacji jej zadań. Urząd gminy jest dla mieszkańców a nie mieszkańcy dla urzędu gminy - podkreślił K. Gachewicz.

Chcą zmienić relację urząd-mieszkańcy

Opozycyjni radni wyrazili także swój sprzeciw wobec tego, jak traktują ich koalicyjni koledzy z rady. Według Krystiana Gachewicza zamknięto im dostęp do najważniejszych komisji w radzie. Zaznaczył, że w kolejnych miesiącach opozycja będzie wnikliwie patrzeć żukowskiej władzy na ręce.

- Będziemy wskazywać na błędy i nieprawidłowości, niczym gorącym żelazem wypalać patologię z tego urzędu, bo do tego zostaliśmy desygnowani, do tego zobowiązuje nas mandat społeczny - podkreślał.

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy opozycja chce przygotować projekt systemowej poprawy komunikacji urzędu z mieszkańcami oraz przygotować pakiet obywatelski, który dawać ma mieszkańcom narzędzia do kontroli obywatelskiej i ułatwić im dostęp do informacji. Opozycyjni radni będą chcieli także wprowadzić zmiany w regulaminie Rady Miejskiej.

"Arogancja i buta"?

Burmistrz Wojciech Kankowski w odpowiedzi na szereg zarzutów Krystiana Gachewicza stwierdził, że jest "przerażony stopniem arogancji i buty" radnego.

- Nigdy nie odważyłbym się nazwać kogokolwiek "patologią" ani mówić o nieprawidłowościach. Pan już raz wyskoczył z nimi i jeśli ja, jako pracodawca wiem, że ten urzędnik nie popełnił fałszerstwa i przestępstwa, jestem zobowiązany stanąć po jego stronie i wyjaśnić sprawę. A pan jako młody, podskakujący, wymachujący szabelką chce natychmiast go skazać i mówić o fałszerstwie. Został pan poproszony o sprostowanie swoich słów, zmuszony byłem wystąpić w trybie postępowania przedsądowego do odpowiedniego zachowania. Na pana miejscu posypałbym główkę i pomyślał, bo pokora to coś ważnego nie tylko u tych, którzy sprawują odpowiedzialne funkcje - powiedział. - Nie wiem, jak jestem oceniany z zewnątrz, ale staram się wykonywać swoje zadania najlepiej jak potrafię.

Z kolei radny Paweł Koreń zaznaczył, że po wysłuchaniu przemówienia Krystiana Gachewicza, rozważa skierowanie sprawy na drogę sądową. Wniosek o jego odwołanie z funkcji przewodniczącego komisji komunalnej będzie rozpatrywany najprawdopodobniej na styczniowej sesji.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (72)

rolooroloo

16 47

Sorry, ale niestety wygląda na to, że panowie radni znów biją pianę. Po kiego czorta odgrzewać ten sam kotlet w kółko? Po co gadać o sprawie sprzed miesięcy? Nosz dajcie spokój. Naprawdę nie ma poważniejszych spraw do omówienia? 15:43, 28.11.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

DedeDede

46 6

Bicie piany? Tej sprawy nikt nawet nie wyjasnil. Dobrze ze teraz oficjalnie ktos o tym zaczal mowic. Radni startuja w gminnych przetargach i nic sie nie dzieje. Katastrofa!!!!!!!! 15:52, 28.11.2019


Do roloo Do roloo

18 4

A ty z czyjej rodziny jesteś? 20:29, 28.11.2019


ZukowianonZukowianon

69 13

Brawo Gachewicz brawo klub to sitwa patrzcie im na ręce jak Kankowski wykorzystuje samochód służbowy dla siebie stoi pod domem w Skr,zeszewie sprawdźcie to 16:04, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkam i mam prawoMieszkam i mam prawo

63 9

Świetnie, że zaczęto o tych sprawach mówić. Jako mieszkaniec chcę wyjaśnienia takich dziwnych sytuacji i spraw. Oczekuje że radny który pomaga kierować gmina działa tak byśmy nie musieli się zastanawiać czy to było w porządku. 16:05, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

geronimogeronimo

8 31

lewactwo walczy z komunistami, swoi walczą ze swoimi 16:10, 28.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mało wieszMało wiesz

7 13

To raczej jak walka normalnych i zwykłych z PO, które śmieje się, że inni nie mogą pozwolić sobie na przykładowe ośmiorniczki. 20:16, 28.11.2019


AaAaabAaAaab

58 9

Brawo brawo tego oczekujemy trzeba wyjaśnić wiele spraw zakupy działek w1ej kadencji zakup GS obor powodzenia,, 16:12, 28.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BankierBankier

34 3

Ta... zastanawia, że rewitalizacja spichlerza na Centrum Kultury była droższa niż postawienie na jednej z gminnych działek całkiem nowego budynku dla OKISu... Ale widocznie jak mawiał klasyk... im ten Miś jest droższy tym lepiej... a potem się zrobi protokół zniszczenia...
Ja bym zapytał też za ile Gmina (Spółka Komunalna) kupiła budynek od ZUK Marszałkowski na ul. Pod Otomino? Czy po cenie wynikającej z wyceny rzeczoznawcy??? Może to warto sprawdzić Panie Gachewicz i radni opozycji... 21:35, 28.11.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


podatnikpodatnik

65 10

Brawo P. Krystanie przedstawił Pan prawdę widać zdenerwowanie u Przewodniczącego Rady jak i u Burmistrza trzeba powiedzieć że prawda boli a Pan tę prawdę przedstawił w konkretnych sprawach. 16:58, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ten co wieTen co wie

52 8

Mam pytanie, dlaczego burmistrz wycofal uchwale o sprzedaży 3ha w Niestepowie. Co by o przyczyną? 17:14, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Panie Gachewicz Panie Gachewicz

63 6

Proszę jeszcze zbadać zasadność asfaltowania drogi do lasu ul.Borowiecka, tak tak tej władzy wydaje się, że mogą robić co chcą i nikt nie ma prawa im nic zarzucić i proszę być odpornym na odzywki o posypywaniu głowy i pokorze ,bo tej pokory ,a i innych cech uczciwych ludzi brakuje tym hipokrytom ,im by pasowało, aby wszyscy byli pokornymi cielakami ,wtedy mają pełny luz . 17:28, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Ukryty kierownikUkryty kierownik

56 7

Dlaczego radny zarządza gruzem i kruszywem drogowym w Spółce komunalnej? Dlaczego targuje siè z ludźmi o każdą łopatę tych surowców? Dlaczego na blotnistej i zalanej drodze mówi i decyduje sam, że jest świetnie ii sam decyduje gdzie i ile wyspie kruszywa? Przy tym pomawia innych o zalewanie drogi, ich zastraszyć? Dlaczego jak dzwoniłem do SK, to mówili o nim kierownik choć w dokumentach nim nie jest? ? 17:35, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UGUG

53 3

Spychologia: dzwoniłem, że potrzeba gruzu na drogę, bo stoi woda, to mnie przełączyli do tego pana od odwodnienia, a on na to, że przekaże sprawę koleżankom od gruzu. Masakra to jest! 17:42, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo Gachewicz!Brawo Gachewicz!

60 11

I niech pan burmistrz przestanie człowieka obrażać i pogadzać nim, że młody, bo może mądrzejszy od całej waszej reszty. Brakuje burmistrzowi argumentów? 17:45, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


PrzyjaźńPrzyjaźń

38 7

Pan Sołtys ma rację, że ręce opadają na to wszystko. 17:50, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


i ja tezi ja tez

3 0

też dałam się nabrać na jego bajery ...
naiwnie wierzyłam że będziemy razem
żal mi tylu straconych lat. Dziś nie ma go w moim życiu dziś jestem szczęśliwa:)

21:32, 28.11.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Drogi!Drogi!

66 8

Gdzie Panowie Włodarze podziało się Wasze człowieczeństwo? Dlaczego ludzie muszą żebrać o płyty jombo, podczas gdy Wy budujecie dwa budynki na kulturę i odnawiacie dobrą elewację urzędu i jeszcze dobry zegar wyminiacie? Potrzebujecie pomniki po sobie zostawić? 18:08, 28.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XxxxxxxxxxXxxxxxxxxx

2 0

Albo odnawiają drogi dojazdowe do swoich domów... 08:30, 02.12.2019


SądSąd

49 4

Ciekawe, kiedy sprawa przeciwko SK ruszy w sprawie pieniędzy za wodociąg? 18:17, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OstroOstro

57 4

Moze też należy się przyjrzeć jakości odbierany dróg i chodników. A nie po roku się rozsypuja. Mamy nadzieję, że teraz ktoś zacznie rozliczać. 18:18, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

masakramasakra

40 5

ale wredna odpowiedź miszcza 18:57, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tak jestTak jest

55 9

Trzeba głośno punktować tym naszym włodarzom ich sprawki ,a nie być pokornym !Co oni sobie wyobrażają, ze ludzie nie widzą co się dzieje! Tu na Kaszubach jest przyzwolenie na takie kolesiostwo i nikt nic nie powie ,aż tu jeden mlody radny się znalazł i co i już go sądami straszą!Bo ta cała reszta radnych, to tylko patrzy co się wyprawia ,kasę biorą i cicho siedzą. 19:48, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZielonaZielona

49 6

Najlepsza była u nas pani od utrzymania zieleni. Nie wiedziała biedna, gdzie pas drogowy i nie mógła dostrzec, że jest on zarośnięty. Wysiadła tylko w jednym miejscu całej dużej ulicy, nie objwechała jej całej, pstryknęła jedno zdjęcie i tłumaczyła, że kosi się i ścina chaszcze tam, gdzie jest zagrożone bezpieczeństwo - w pierwszej kolejności, no i musi być na to pozwolenie rady, do której wpierw składa się wniosek. Tak Żukowo dba o drogi, że jumby zarastają. 20:25, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brawo opozycjabrawo opozycja

50 6

zróbcie porządek z tym urzędem dlaczego Pani od dróg siedzi ciągle u zastępcy
o czym tak dyskutują ???? bo my dzwonili uzgodnić znak drogowy i przez 2 dni nie mogliśmy się dodzwonić ...w końcu sprawę przekazaliśmy sołtysowi 20:40, 28.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HeheHehe

2 3

Ciekawe, ciekawe. .. 23:31, 30.11.2019


Znak drogowy Znak drogowy

38 4

Niedokładnie odpisali na pismo, ale najważniejsze, że odmownie. Drugi raz wcale nie dali odpowiedzi. Chodzi o znak droga wewnętrzna. Sąsiedzi zamówili baner w 2 szt. z nadrukiem znaku drogowego. I po co nam firma Korenia?? 21:13, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DRAMATDRAMAT

50 6

Odpowiedź burmistrza to totalny brak jakiejkolwiek klasy. Tyle pogardy i jadu bo chyba kilka celnych uwag mocno zabolało. Ale cóż, pycha kroczy przed upadkiem... 21:29, 28.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XxxnnnXxxnnn

4 10

Pogarda to raczej biła z ust p. Gachewicza 20:18, 29.11.2019


IntruzkaIntruzka

37 8

BRAWO!! Przydałoby się jeszcze zmienić burmistrza i może wtedy gmina rozwijałaby się tak jak powinna... 21:34, 28.11.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Czas na zmianyCzas na zmiany

38 3

Ważniejsze od zmiany Burmistrza jest zmiana mentalności radnych. Oglądając transmisje z sesji ma się wrażenie że duża część jest za przeproszeniem tylko małpami do głosowania... żadnych pytań, żadnych wątpliwości, jak Włodarz kazał, tak głosujemy... Jak choćby skargi mieszkańców na burmistrza. dlaczego w innych gminach skarga jest dyskutowana na sesji i poddawana pod głosowanie a u nas tylko głosowanie uchwały w sprawie uznania skargi za niezasadną... mieszkaniec nawet nie wie, czego ona dotyczyła, jak i radni, którzy nie są w komisji skarg i wniosków, a mimo to głosują za odrzuceniem skargi na burmistrza... Idę o zakład, że część głosuje w ten sposób przeciw mieszkańcom swoich miejscowości, byleby zgodnie z wytycznymi Włodarza!!!! To nie kwestia zmiany 1 człowieka, tylko mentalności wielu... 21:39, 28.11.2019


Do wyżej Do wyżej

34 1

Dokładnie jest tak jak piszesz z tymi skargami. My nie mamy do kogo się poskarżyć. To jest jak w jakimś totalitaryźmie. Nie ma żadnego zbadania sprawy. Żadnej krytyki. 21:43, 28.11.2019


Do powyżejDo powyżej

14 2

Strach też istnieje. 21:58, 28.11.2019


PodatnikPodatnik

42 3

Brawo za odwage .Czas przewietrzyc to towarzystwo wzajemnej adoracji.Tak sie dzieje jak sie zamiata przekrety pod dywan.Jezeli po sygnalach expresu o nie jasnych praktykach przetargowych nic nie zrobiono .Myslalem ze bedzie doniesienie do sluzb i wyjasnienie sprawy .A tu jakies oswiadczenie radnegoi nic sie nie stalo.Takich spraw sa setki.Czas chyba na przemyslenie przez Burmistrza i tepienie takich zachowan a nie udawanie ze nic sie nie stalo.Moze czas na wyjasnienia a nie straszenie opozycji sadem . 22:16, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mcvmcv

7 26

Nie chcę nic sugerować, ale wygląda na to, że ktoś się strasznie nakręcił i naprodukował wpisów. Chyba z nudów. 22:56, 28.11.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Do wyżejDo wyżej

14 2

Ale z ciebie Cherlock. Ja np. też piszę często nie tylko jeden post, dlatego żeby nie było za długo. 07:23, 29.11.2019


ojojojoj

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Stuk-pukStuk-puk

2 2

A tak pięknie wyglądał na zdjęciu w białej koszuli przed wyborami, jak dziecku bajki czytał... 23:28, 30.11.2019


Krzysztof KKrzysztof K

0 0

Jasnie pan boi się odnowy
21:59, 10.12.2019


Do mcvDo mcv

36 3

Nie bądź taki podejrzliwy, przecież redakcja to też może sprawdzić... za to poczekajmy do jutrzejszego poranka. Zaraz po 8mej, czyli po pierwszej kawce i dyspozycjach od Szefa forum się zagrzeje pozytywnymi komentarzami na temat Urzędu :-) 23:26, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GlosujacyGlosujacy

20 7

Szkoda że nie nastąpiła zmiana na stanowisku Burmistrza myślę że Trepczyk z Gachewiczem wnieśli coś nowego i byłoby inaczej 10:16, 29.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NickiNicki

8 3

Gachewicz tak ale Trepczyk nie 10:33, 29.11.2019


konrad001konrad001

20 2

To co dzieje sie w gminnej polsce tylko potwierdza iż jest to państwo teoretyczne .Jakie gminy takie państwo ,jakie państwo takie gminy.To co dzieje sie w gminie Żukowo to arogancja "skręcanie" spraw obywatelskich. Sam przerobiłem na własnej skórze . Przykładem jest strona internetowa gminy gdzie są same otwarcia ,odznaczenia i gożdziki ,same sukcesy zero problemów i brak krytycznych komentarzy. 11:21, 29.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do wyżejdo wyżej

10 2

Strona jest beznadziejna, bo mało intuicyjna i nieprzejrzysta. Nie chce się tam zaglądać. Czy są tam oby wszystkie interpelacje radnych i odpowiedzi? Często nie ma. 14:59, 29.11.2019


tyle komentarzy zabltyle komentarzy zabl

18 2

dlaczego aż tyle komentarzy zablokowanych? gdzie wolność słowa? hejtu tam raczej nie było? 12:19, 29.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do wyżejdo wyżej

11 2

odciski zabolały? 14:57, 29.11.2019


PodsumowaniePodsumowanie

16 1

To wszystko nadaje się do TVP i do Prezesa i do Ziobry. 15:01, 29.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cb_antycb_anty

17 2

proponuję sprawdzić jak wyglądało "dawanie pozwolenia na budowę" na działkach przeznaczonych pod "trasę lęborską:... działka rolna 1 zl/m2 działka budowlana 100 zł/m2 " nawet skarb państwa by się zainteresował --- kto podpisał i komu... Panie G. do roboty! :) 18:23, 29.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@cb_anty@cb_anty

1 2

Nie ma w tym nic ciekawego, wystarczy trochę znać przepisy. Gmina wydaje decyzje o warunkach zabudowy,a nie pozwolenia na budowę. O decyzję może wystąpić każdy i jeżeli spełnia wymogi do wydania decyzji pozytywnej to gmina nawet jakby chciała to nie może dać odmowy. Trasa Lęborska nie była podstawą do wydania odmownej decyzji. Każdy mógł o taką decyzję wystąpić, jak ktoś się zainteresował to ma teraz 100/m2, a leniwi malkontenci dostają jak za rolę. 08:07, 02.12.2019


.......,.........,..

7 20

Wszyscy którzy to komentują jaki to urząd zly niech przyjdą sobie tam popracować, rok dwa i zobacza, że to wszystko nie jest takie proste. Wszystkim się nie dogodzi, papierów do wszystkiego pełno, każdy chce elegancka drogę do swojej posesji, a budżet ograniczony i wszystkich zachcianek nie da się spełnić. Też mieszkam przy drodze gminnej, i jak tylko spadnie deszcz to bez kaloszow ani rusz, ale kupując dom tam gdzie kupiłam widziałam, że droga jest jaka jest. A mieszkańcy Banina kupili domeczek i chcą mieć zaraz lampy, chodniki i ścieżki rowerowe - powoli,nie od razu Rzym zbudowano i nie tylko jedno Banino w Gminie. 20:35, 29.11.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Rambo4Rambo4

13 2

Haha, cały czas te same teksty, ze praca urzednika taka ciezka, a mieszkancy to przecież banda półglowkow, ktorzy kupuja domeczki jak bezmyslne zombie a potem bezczelnie pytają, co mozna zrobic z droga, bo jest dziurawa. Gdyby nie fatalna praca tego urzedu i podejmowane w trybie zombie mode decyzje wladz gminy, to stopień dzisiejszych problemów byłby 100x mniejszy. Ale to trzeba chciec i umiec. 22:38, 29.11.2019


Do tych kropekDo tych kropek

7 2

Nie ośmieszaj się! Widocznie jest złe zarządzanie i niekompetencje. W Gdańsku robi się drogi z płyt od razu z krawężnikiem i chodnikiem. Ale to trzeba potrafić myśleć. 10:40, 30.11.2019


Do wyż. Do wyż.

7 2

Wiemy, że narzekacie na pracę w urzędzie. Wiemy, że źle się tam pracuje. Czasem puszczacie parę. 10:53, 30.11.2019


JolasiaJolasia

2 0

Paradoks jest taki, że ci co kupili domeczek w szeregu dawno już mają drogę a ja od 25 lat po błocie, kałużach i dołach i nie ma takiej siły co by zmusiła gminę do ułożenia cywilizowanej drogi . Chyba że burmistrzem będzie ktoś z naszej ulicy 08:48, 02.12.2019


NomenNomen

16 2

Co z tym budynkami na gsie? Czemu one były takie drogie? Czemu drogi się rozpadaja po roku? 08:57, 30.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@............@............

9 1

Jedyną osobą profesjonalną, którą spotkałam w sprawie drogi na całym UG i SK był Pan Mirek K. Oddzwania, jest uprzejmy, ocenia sytuację na miejscu, dotrzymuje obietnic, sprawdza czy prace są dobrze wykonane, pyta czy ludzie są zadowoleni z wykonania i proponuje pomoc, jeśli coś się popsuje. NIKT inny taki nie jest! Można spotkać się nawet ze straszeniem, ignorowaniem i demonstrowaniem władzy, w najlepszym przypadku słyszy się tylko "nie"! 10:51, 30.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

14 1

Mysle.ze opozycja powinna zarzadac od burmistrza dokumetow dotyczacych sposobu powolywania pracownikow na kierownic,e stanowiska .Patrzac po nominacjach np w drogach mam raczej watpliwosci czy jest to powodem wybitnych kompetecji .Czy osoby bedace naczelnikami wydzialow maja uprawnienia np budowlane drogowe itp ?°Decyduja przeciez o powaznych inwestycjach .
Nastepna sprawa to audyt wszystkich udzielonych zamowien na wykonanie uslug dla gminy i powtazalnosc firm w nich bioracych .Obligatoryjny obowiazek prowadzenia postepowan przetargowych a nie fikcyjnuch zapytan cenowych .Nie widac nigdzie w prasie jak tez w BIP.
Zeby bylo uczciwie sam burmistrz powinien wystapic o audyt zewnetrzny.Brak nadzoru prowadzi do takich sytuacji jak z radnym Koreniem.
Jezeli nie wiecie jak to zrobic to sa gotowe rozwiazania w pobliskich gminach .
Tak wiec audyt +RIO+urzad zamowien
I dobre checi.Brak dzialan pogarsza jedynie stan obecny .jest duze pole do popisu dla prawdziwej opozycji ? 17:06, 30.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do wyżej Do wyżej

10 1

Sporo wykonuje SK. Często chyba bez kontroli z UG. Pracownicy czasami siedzą 2h w samochodzie zamiast pracować, a koparka chowa się w krzakach. Mioteł do jomb w ogóle nie używają, podobnie grabi, żeby np. wyrównać i oczyścić pobocze. 23:18, 30.11.2019


Żuk z ŻukowaŻuk z Żukowa

13 2

Burmistrzu , pogoń swoich urzedasow do roboty !!!!
18:25, 30.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BuhahaBuhaha

9 0

Jest takie powiedzenie: "Z niewolnika nie ma pracownika". Ludziom trzeba dać kompetencjie i sprawczość oraz zaufanie. 23:11, 30.11.2019


genecgenec

17 2

Szanowny Panie Krystianie w odpowiedzi na pana krytykę władz gminy, z krętaczami i przekrętami myślacymi tylko i wyłącznie o własnych korzyściach ,należy jechać krótko jak z trawą ,przy samej ziemi karcić i tępić należy każdy sposób cwaniactwa i chamstwa politycznego. 18:53, 30.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Krzysztof KKrzysztof K

0 0

Dlaczego tu wszyscy tacy mądrzy. Dlaczego nikt nie działa i głośno tego wszystkiego nie mówi na zebraniach rad osiedli, czy tez innych miejscach. Bo widać mnie i słychać. Tu mnie nikt nie widzi, więc nie ma obawy, że ktoś mi w czymś zaszkodzi.
Dlaczego jest tu brak umiejętności dyskutowania o sprawach. Głowa schowana w piasek nie załatwi sprawy. A sprawa zamieciona pod dywan wcześniej, czy prędzej spod niego wypadnie. Warto o tym pamiętać. A zwłaszcza przy pomówieniach ..... 22:20, 10.12.2019


LampyLampy

8 4

A dlaczego w metalowe lampy drogowe wpuszczany jest kabel bez otuliny? Potem, jak wiatr kiwa tymi lampami, to kabel w nich hałasuje. No ratunku, pomocy... 23:22, 30.11.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

wiliwili

3 3

Gdzie kabel dotyka słupa? Jak mocno wiatr wygina słupy? Nie pisać głupot. 20:19, 01.12.2019


do wyżejdo wyżej

3 3

Nie wygina słupów tylko one są ruchome na boki. Słupy w środku chyba są puste i kabel w nich "lata". 21:10, 01.12.2019


Krzysztof KKrzysztof K

0 0

Dlaczego tu wszyscy tacy mądrzy.
Dlaczego nikt nie działa i głośno tego wszystkiego nie mówi na zebraniach rad osiedli, czy tez innych miejscach.
Bo widać mnie i słychać? Tu mnie nikt nie widzi, więc nie ma obawy, że ktoś mi w czymś zaszkodzi.
Dlaczego jest tu ogólny brak umiejętności dyskutowania o sprawach?
Głowa schowana w piasek nie załatwi sprawy. A sprawa zamieciona pod dywan wcześniej, czy prędzej spod niego wypadnie.
Co najmniej nie wypada pomagać w niszczeniu jednostek, tylko dlatego że potrafią mniej czy bardziej ostro skomentować poczynania lokalnej władzy.
No i przede wszystkim mniej łamania prawa
Warto o tym pamiętać. A zwłaszcza przy pomówieniach ..... 08:43, 11.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA