Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Zostań wolontariuszem Akademii Przyszłości i pomóż uczniom w ich problemach

13:05, 24.01.2020 | M.Dzienisz/info: mat.pras.
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Akademia Przyszłości, działająca w Kartuzach, szuka wolontariuszy, którzy mogliby pomóc uczniom w ich codziennych problemach. Aktualnie Akademia potrzebuje czterech wolontariuszy - aby się zgłosić, wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie www.superw.pl.

Akademia Przyszłości funkcjonuje przy SP nr 1 w Kartuzach już trzy lata, działa także przy SP nr 5. To ogólnopolski nowatorski program edukacyjny, stworzony przez Stowarzyszenie Wiosna, które koordynuje również Szlachetną Paczkę. 

Akademia sprawia, że dzieci, które dotychczas czuły się nieważne, mogą poczuć się wyjątkowe. Stają się czyimś oczkiem w głowie. To uczucie przeprowadza je do lepszego życia dzięki całorocznej pracy z wolontariuszem. W Akademii dziecko jest najważniejsze i zasługuje na uwagę. Akademia Przyszłości zapewnia dziecku: cotygodniowe zajęcia, spotkania z inspirującymi ludźmi, odkrywcze wyprawy i przygody, zaangażowanie w wydarzenia społeczne i pomoc innym, prawdziwy partnerski kontakt - podkreślają pomysłodawcy Akademii Przyszłości.

Najmłodszym uporać się z ich problemami pomagają wolontariusze. Przez cały rok regularnie, raz w tygodniu, indywidualnie spotykają się z dziećmi, które borykają się z problemami w szkole. Wiele z nich pochodzi z trudnych środowisk. Akademia, która działa przy SP nr 1, potrzebuje czterech osób, które chcą zaangażować się w projekt. 

Jeśli chcesz zmienić życie swoje oraz potrzebujących dzieci a także rozwinąć swe kompetencje i poznać wartościowych ludzi – zgłoś się na wolontariusza. Minął już pierwszy semestr, a czworo dzieci nadal u nas czeka na swojego wolontariusza, z którym mogliby się spotykać. To bardzo mądre i piękne przedsięwzięcie, które wspomaga nie tylko dziecko w jego trudnościach, ale i daje siłę sprawczości i odpowiedzialności społecznej wolontariuszowi - podkreśla Agnieszka Barcz, Lider Kolegium Kartuzy. 

Jak podkreślają twórcy Akademii Przyszłości, wolontariusze niosą mądrą pomoc, która naprawdę działa. Ich celem jest wyrwanie rodzin, osób samotnych, niepełnosprawnych i seniorów z kręgu biedy, z trudności i bezsilności oraz pomoc dzieciom z porażkami w szkole. Akademia łączy tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać, z rodzinami i dziećmi, które potrzebują wsparcia.

Misją SuperW nie jest udzielanie korepetycji, ale przeprowadzenie dziecka od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Dla małego studenta Akademii, Wolontariusz staje się przyjacielem i mentorem. Wolontariusz zmienia świat wokół siebie, daje impuls do zmiany potrzebującym. Pomagając zmienia życie ich oraz swoje. To, co robi, ma wielki sens. Bez wolontariuszy dzieci z Akademii Przyszłości nie będą miały indywidualnych zajęć i nie nauczą się wygrywać - zaznaczają twórcy Akademii. 

Profesjonalny wolontariat w Akademii to szansa do rozwijania kompetencji przydatnych  w życiu zawodowym - zarządzanie projektami i zespołem, planowanie, komunikacja, motywacja. To również sprawdzanie się w nowych rolach i kształtowanie tak pożądanych postaw  jak przedsiębiorczość, przywództwo, otwartość czy odpowiedzialność społeczna. Szczególnie dla młodych to okazja do zdobycia pierwszego udokumentowanego doświadczenia do profesjonalnego CV.

Aby zostać wolontariuszem Akademii Przyszłości, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę. Nie warto zwlekać, bo kolejność zgłoszeń ma znaczenie. 

(aktualiz.  godz.13.05)

(M.Dzienisz/info: mat.pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

PusiaPusia

4 8

Aaaaaa co za gustowny, seksowny podkoszulek! Brawo! Styl, szyk i klasa! 15:33, 24.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

#Pusia#Pusia

3 2

A ja podziwiam odwagę noszenia koszulki z napisem "lubię ludzi", a Ty jesteś na to przykładem, że to może być trudne. 20:26, 25.01.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


herohero

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Brawo!Brawo!

4 3

Fajne dzieciaki na zdjęciu 👍❤️ 15:26, 25.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ormowiec_służbistaOrmowiec_służbista

0 0

A co Ty masz do tych dziatek? 10:45, 27.01.2020


wolontariusz APwolontariusz AP

0 0

Polecam świetny Program dla dzieci jak i dla wolontariuszy :) 14:35, 27.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone