Zamknij
REKLAMA

Brodnica Górna w tym roku najpiękniejszą wsią w gminie Kartuzy

13:00, 07.08.2020 | M.Dz./info: UM Kartuzy
Skomentuj fot. UM Kartuzy
REKLAMA

W gminie Kartuzy zakończyły się lokalne eliminacje konkursu Piękna Wieś. W tym roku w kategorii wsi zwyciężyła Brodnica Górna, a za najpiękniejszą zagrodę uznano tę należącą do Lucyny i Rafała Dąbrowskich - także z Brodnicy Górnej.

Co roku w województwie pomorskim organizowany jest konkurs Piękna Wieś. Przeprowadzany jest na szczeblach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim, a oceniane są miejscowości oraz zagrody rolnicze.

Komisja oceniając wsie bierze pod uwagę m.in. ogólny wygląd wsi, dbałość o stan środowiska przyrodniczego, ochronę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego wsi, formy aktywizacji i zaangażowanie mieszkańców, m.in.: miejsca wspólne, cykliczne wydarzenia w życiu społecznym i kulturalnym czy aktywność stowarzyszeń, organizacji i liderów.

W ocenie zagród główną rolę pełnią: stan techniczny oraz ład i porządek siedliska, stan sanitarny posesji i jej wpływ na środowisko przyrodnicze, pielęgnowanie tradycji miejsca - zastosowanie rodzimych gatunków roślin, rodzaj, skala i zakres produkcji rolniczej, harmonijne wpisanie nowej zabudowy w otaczający krajobraz.

W tym roku za najpiękniejszą wieś w gminie Kartuzy uznano Brodnicę Górną, drugie miejsce zajęło Mirachowo, a trzecie Staniszewo. W kategorii "zagroda" zwyciężyli państwo Lucyna i Rafał Dąbrowscy z Brodnicy Górnej, drugie miejsce zajął pan Czesław Hennig z Mirachowa-Stryszej Budy. Wygrani otrzymali wczoraj od burmistrza Kartuz nagrody i dyplomy. 

fot. UM Kartuzy

(M.Dz./info: UM Kartuzy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

UczestnikUczestnik

5 1

Zawsze te same wsie wygrywają Brodnica w dwóch kategoriach wyniki niesprawiedliwe 13:57, 07.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RYCHURYCHU

8 2

Wtajemniczeni twierdzą że Brodnica ma tak dobre wyniki bo radny z tej miejscowości jest "ulubieńcem" naszego włodarza a poza tym jest to rekompensata za nie wykonaną kanalizacje 15:01, 07.08.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Myślę, że tak:Myślę, że tak:

3 0

Staniszewo bo blisko Mirachowa - wiadomo dlaczego
A Lucyna itd. Bo to koleżanka sołtys, która dobrze gada z burmistrzem i jego świtą 09:28, 08.08.2020


RYCHURYCHU

2 0

To się zgadza Staniszewo też nie ma kanalizacji 10:37, 08.08.2020


NikNik

0 1

To jest radny i nie może ogarnąć takiego tematu?
Co to za radny? 16:47, 08.08.2020


WielbicielWielbiciel

5 1

W gminie Kartuzy mamy 24 solectwa,kto chce bierze udział, ale wyniki komisji są dziwne z roku 2019 w kategorii zagroda 1 miejsce Lucyna i Rafał Dabrowscy, kategoria wieś 1 miejsce Mirachowo, 2 miejsce Brodnica Górna, 3 miejsce Staniszewo ciekawe jaki klucz oceniana ma komisja że te same miejscowości są przez 2 lata coś jest nie tak 15:37, 07.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DEMOKRATADEMOKRATA

1 0

A wam w głowie najpiękniejsza wieś i może turystyka ? Nic z tego wam najbardziej potrzebna jest przemysłowa farma drobiu są ludzie którzy lepiej znają wasze potrzeby bo w Kartuzach taką? mamy demokrację? 17:04, 11.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stajszevsczi BoysStajszevsczi Boys

1 0

Chciałbym wierzyć, że komisja oceniająca piękno poszczególnych wsi działała uczciwie, ale nie jestem w stanie...
Chyba wezmę sobie coś na wstrzymanie, bo gdyby nie układy, to ta trzecia wieś nie dałaby rady.
Ktoś wyraźne dostał polecenie, by zagłaskać każde niedopełnienie, rzecz oczywista, władz Gminy, szczególnie w opiece nad zabytkami i kultywowaniem dziedzictwa kulturowego wsi.
Zawsze pochwała brzmi pięknie, a niewygodną PRAWDĘ trzeba przykryć KŁAMSTWEM. Przykładem takiego fałszu jest tablica informacyjno-edukacyjna wsi. Nie wiem, czy wystarczy powiedzieć - koń by się uśmiał, bo nawet CZAROWNICA by zapłakała nad tą mizerią oceny Komisji Konkursowej "Piękna Wieś".
22:56, 11.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA