Zamknij
REKLAMA

Co z byłą siedzibą sądu w Kartuzach? Powiat stara się o dotację na przebudowę

12:50, 25.09.2020 | M.Dzienisz
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

Budynek po byłej siedzibie Sądu Rejonowego w Kartuzach jest już własnością powiatu kartuskiego. Starostwo chce przenieść do niego siedziby Wydziału Geodezji, Wydziału Budownictwa oraz siedzibę Nadzoru Budowlanego. W najbliższych dniach powiat chce złożyć do wojewody wniosek o dotację na przebudowę obiektu. 

Powiat kartuski pozyskał od Skarbu Państwa budynek po byłej siedzibie Sądu Rejonowego, na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i 3 Maja w Kartuzach. Obiekt ten ma rozwiązać część problemów lokalowych starostwa. Jak poinformował starosta Bogdan Łapa, w odpowiedzi na interpelację Andrzeja Bystrona, choć budynek jest już własnością powiatu, to wciąż administrowany jest przez sąd. 

- Są tam wciąż pewne rzeczy, które są związane z sądem, znajdował się tam wcześniej m.in. Wydział Ksiąg Wieczystych. My na dzisiaj tego obiektu nie potrzebujemy, więc kwestia przekazania tego obiektu będzie uzgodniona z dyrektorem kartuskiego sądu - powiedział.

Poinformował, że aktualnie trwa opracowywanie koncepcji zagospodarowania tego obiektu pod potrzeby Starostwa Powiatowego. Znaleźć się tam mają Wydziały Budownictwa, Geodezji oraz siedziba Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. 

- Budynek jest podpiwniczony, cała jego powierzchnia wynosić ma 1687 m2. Na parterze znajdować ma się Wydział Geodezji, na powierzchni 500 m2, z koniecznością dobudowy archiwum, bo inaczej się nie zmieścimy. Na pierwszym piętrze na powierzchni ponad 400 m2 znajdować ma się Wydział Budownictwa, a na pozostałych 440 m2 - Nadzór Budowlany. Jestem tez po rozmowie z burmistrzem Kartuz w zakresie przekazania nam przez Radę Miejską gruntu wokół budynku, który jest własnością miasta. Pozwoli nam to na zagospodarowanie obiektu - powiedział Bogdan Łapa. 

Starosta przekazał również wiadomość, że powiat kartuski będzie starał się o dofinansowanie w ramach środków na Inwestycje Samorządowe. 

- Składamy w poniedziałek wniosek do wojewody o dofinansowanie o rozbudowę sądu pod potrzeby powiatu kartuskiego, z zaznaczeniem, że w tym budynku będzie mieścił się też nadzór budowlany, który jest w gestii rządowej. Mam nadzieję, że to jest jeden z argumentów na uzyskanie grantu na tę rozbudowę - podkreślił starosta kartuski. 

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (12)

Dziwne Dziwne

13 6

Wcześniej, te wszystkie instytucje się mieściły tam gdzie się mieściły,a teraz będziemy utrzymywać kolejny budynek.Lepiej by tam zrobili jakiś zakład rehabilitacji,a nie kolejne lokale dla urzędników !!! 15:27, 25.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Dziwnedo Dziwne

11 3

Starostwo zajęło również kamienicę na ul 3 maja. No cóż dzieci urzędników maja zapewnione ciepłe posady. 16:00, 25.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KaprysnyKaprysny

8 6

Powinni w pobliżu jeszcze jakiś basen postawić, ze dwa markety i zlikwidować kilka parkingów. Miejsce fatalne, bo po godz 9 znalezienie wolnego miejsca w odległości 200m jest wyzwaniem, to jest praktycznie centrum, umiejscowienie w jednym miejscu wielu referatów ok, ale teraz spora część interesantów będzie krążyła, aż gdzieś zwolni się miejsce parkingowe, tak jest parking na pl.Brunona, ale i on potrafi zaskoczyć ilością dostępnych miejsc - a właściwie braku, parking na Majkowskiego od 8 już prawie pełen, parking obok hotelu pod orłem, tak samo, parking przy ul. Szkolnej również, parking płatny i bezpłatny obok Dworca też zapchane na 110% w dzień powszedni.
Lidl potrafi zapewnić swoim klientom miejsca postojowe, Biedronka również, wiele innych punktów usługowych również, a państwowy obiekt jest stawiany zawsze tak, jakby wszyscy korzystali tylko z Gryfu i SKMki.
Niech by był nawet płatny ten parking dla interesantów, szlaban, pobierasz bilet przy wyje4ździe płacisz, albo dostajesz stepel z urzedu po załatwieniu sprawy i masz za free. 16:32, 25.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dodo

1 0

parkingi są na Majkowskiego, Dworzec, Szkolna, Parkowa, Hallera, Rynek. Nie myślcie, że ta ilość jest niewystarczająca, zawsze będą zapchane parkingi! Może Gryf sprzeda komuś plac manewrowy wybudują tam kamienice z podziemnym parkingiem, w które mogłoby się włączyć miasto i sprawa załatwiona. Centrum miasta zawsze charakteryzuje się innymi prawami. 08:42, 26.09.2020


Gdzie nowy budynek?Gdzie nowy budynek?

12 0

Projekt nowego budynku Starostwa był gotowy za poprzedniego sekretarza, budynek ten miał powstać na miejscu starej komendy policji, lata mijają i dalej są wynajmowane po Kartuzach lokale za które trzeba płacić niemałe czynsze gdzie można byłoby te pieniądze przeznaczyć na spłatę kredytu zaciągniętego pod budowę jednego dużego budynku. O co tu chodzi i kto odpowiada za to że ten budynek jeszcze nie powstał i trzeba być rozrzuconym po całym mieście płacąc prywatnym właścicielom budynków za wynajem? 16:41, 25.09.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Bez nickuBez nicku

4 2

A to nie wiesz dlaczego?
Bo najpierw robi się projekt, z rozmachem, wizualizacja, wszelkie bajery, i wtedy się okazuje, że jest problem, że ten prywatny właściciel gruntu, który "został mu zabrany" w trakcie projektowania, nie chce go sprzedać, i obarcza się całą winą prywatnego właściciela-obywatela, za niepowodzenie, wstrzymanie dalszych prac, itd.
Podobna sytuacja jest z drogą u Państwa Zaremba, najpierw zrobiono wizualizację i projekt, a potem się okazało, że nie wszyscy dają się dymać i zrobił sie problem, który nie musiał powstać, gdyby najpierw załatwiło i sprawdziło się wszystkie formalno-prawne aspekty gruntów na których ma być prowadzona inwestycja.
Bo czasy gdy urzędnicy mogli robić co im się podoba skończyły się. 18:41, 25.09.2020


#Bez nicku#Bez nicku

1 1

w tym konkretnym przypadku sprawa wygląda trochę inaczej... 21:02, 25.09.2020


tata

2 1

brawo dla bez nicku, włodarze miasta mają starą komunistyczną ceche, tzn to mój folwark ja tu żądze. 08:35, 26.09.2020


infoinfo

8 2

Miłosz chętnie kupi :) 21:03, 25.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiliWili

2 9

Przenieść starostwo do Zukowa, i tak tam się najwięcej dzieje. I wybudować nowy kompleks z dużym parkingiem. Takie remonty dużo kosztują, a stare jest stare 06:24, 26.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BuhahaBuhaha

1 0

Do tej dziury zapchanej korkami? Tam trzeba drogi nowe wytyczać i budować. 15:10, 27.09.2020


KartuzeKartuze

5 0

Mam nadzieje, że remont nie będzie ingerował w architekturę tego budynku tzn fronty, balkoniki, skwer zostaną zachowane, natomiast ten front element budynku od strony 3 Maja mógłby być podniesiony o jedno piętro, zakończone spadzistym dachem i byłoby więcej miejsca 08:54, 26.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA