Zamknij
REKLAMA

Wsparcie dla gmin popegeerowskich. Środki otrzymały Przodkowo i Somonino

12:00, 14.06.2021 | M.D
Skomentuj fot. Facebook/Sołectwo Tokary
REKLAMA

Blisko 31 mln zł  trafi do pomorskich gmin, na terenie których funkcjonowały zlikwidowane przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej. Wśród samorządów z Pomorza, które pozyskały dofinansowanie, znalazły się Somonino i Przodkowo.

Gmina Przodkowo otrzymała wsparcie w wysokości 400 tys. zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na przebudowę wraz z rozbudową i zagospodarowaniem terenu budynku remizy OSP w Tokarach.

- W ramach zadania planuje się rozbudować istniejący obiekt remizy o dodatkowe pomieszczenie o powierzchni 91 m2 wraz z wykonaniem przejścia pomiędzy nowo wybudowaną częścią i częścią istniejącą obiektu wraz z wykonaniem instalacji wod.-kan., elektrycznej. W ramach zadania planuje się również wymianę źródła ciepła z opalanego w całości kominkiem na ogrzewanie gazowe i zagospodarowanie placu przed budynkiem z urządzeniem placu zabaw informuje gm. Przodkowo. 

Natomiast Somonino pozyskało 200 tys. zł. Dzięki temu zbudowana zostanie świetlica w Wyczechowie. 

- Przedmiotem inwestycji jest budowa świetlicy z modułu 5 kontenerów o łącznej powierzchni 75m2, w wyniku której powstanie pomieszczenie wiatrołapu, sali z aneksem kuchennym, WC i gospodarcze wraz z wykonaniem niezbędnych przyłączy (prąd, woda, kanalizacja), wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu (stopy pod kontenery, chodnik, miejsca parkingowe, krawężniki, obrzeża, trawniki - informuje gm. Somonino. 

Wsparcie gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych w gminach, w których funkcjonowały niegdyś państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (PGR-y). Dotacje można przeznaczyć m.in. na budowę dróg, chodników, kanalizacji sanitarnej, obiektów użyteczności publicznej, obiektów sportowych czy świetlic.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

HopowoHopowo

3 1

Brawo Wyczechowo! W końcu będziecie mieli jakieś pomieszczenie do wspólnych spotkań .każda wioska powinna mieć takie miejsce 12:28, 14.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

etametam

2 1

już ja widzę jak wy się będziecie spotykać 14:17, 14.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prezes OSPprezes OSP

10 0

takie inwestowanie w remizy to wyrzucanie pieniędzy w błoto - na zasadzie jest kasa, trzeba ja wydać, co by tu z nią zrobić , a wydamy na remizę - to jest skarbonka bez dna, tam zawsze jest na co wydać
wszystkie pieniądze, w każdej wsi, czy to z budżetu obywatelskiego, czy to z innego programu jak ten - zawsze koniec końców idą na remizę. A tam jest zawsze jakiś prezes lokalnego OSP - pan i władca który trzyma klucze i sam według swojego widzimi się decyduje komu te klucze przydzielać. I tak wszelkie komunie, osiemnastki i inne tego typu imprezy mają tam krewni i znajomi prezesa - tak jest w każdej wsi 14:20, 14.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gm. ŻukowoGm. Żukowo

2 4

Znowu spali? Kawę pili i serniczek wcinali? 15:32, 14.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
REKLAMA
0%