Zamknij
REKLAMA

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki i pomóż potrzebującym

12:21, 13.09.2021 | M.Dz.
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

W powiecie kartuskim trwa rekrutacja wolontariuszy do tegorocznej Szlachetnej Paczki. - Jeśli chcesz poczuć, że Twoje działanie zmienia świat i doświadczyć pracy w wyjątkowej grupie ludzi o wielkich sercach to właśnie jest ten moment - zachęca Krzysztof Cyrzan, lider rejonu kartuskiego.

Szlachetna Paczka po raz kolejny wystartuje w powiecie kartuskim. To przedsięwzięcie skierowane do osób w trudnej sytuacji materialnej. Jak informuje Krzysztof Cyrzan, lider rejonu Kartuzy, w ubiegłym roku udało się odwiedzić około 100 rodzin w powiecie kartuskim, z czego 43 udzielono pomocy. 

- Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobna liczba rodzin - mówi. - Chcemy dotrzeć do najbardziej potrzebujących i udzielić im bezpośredniej pomocy oraz wsparcia. 

Aby udało się udzielić mądrej pomocy, potrzebni są wolontariusze. Obecnie zgłosiło się 10 osób, a potrzeba ich co najmniej dwudziestu. 

- Dołączając do wolontariatu Szlachetnej Paczki masz okazję rozpocząć wartościowe znajomości z osobami z twojej okolicy, którym nie jest wszystko jedno. Stajesz się ważną częścią lokalnej społeczności oraz nawiązujesz relacje osobiste i zawodowe. Wiele naszych Wolontariuszek i Wolontariuszy nie tylko razem pomaga, ale także przyjaźni się i wspólnie spędza czas wolny - zachęca Krzysztof Cyrzan. 

Wolontariat, jak zaznacza Stowarzyszenie Wiosna - organizator Szlachetnej Paczki, to nie tylko projektowanie dobrych doświadczeń wśród potrzebujących, lecz również budowa siebie samego. Wolontariusze zdobywają nowe kompetencje zawodowe, ucząc się: zarządzania projektami i ludźmi, planowania – i co chyba najważniejsze w dzisiejszych czasach – właściwego komunikowania, umiejętności porozumienia się z drugim człowiekiem. Mają szanse nawiązać nowe relacje i rozbudować sieć kontaktów, także zawodowych.

Aby zostać wolontariuszem, należy wejść na stronę www.superw.pl, wypełnić formularz i czekać na informację od koordynatora. 

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Pento_SerokowcePento_Serokowce

3 3

Ile płacita za noszenie tych czikatasów z tą śnierzynkom 16:00, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%