Zamknij
REKLAMA

Sulęczyno. Okazja i wielkie pieniądze na fotowoltaikę? Warto być czujnym

13:54, 21.10.2021 | W.D.
Skomentuj fot.W.D.
REKLAMA

Mimo usilnych prób wyszukiwarka internetowa nie chce odnaleźć czegoś takiego jak "Regionalny Program Dofinansowań". A właśnie na taki program powołuje się firma, która chciała zorganizować spotkanie dla mieszkańców zainteresowanych fotowoltaiką w Sulęczynie. Spotkanie w GOK-u się nie odbędzie - instytucja nie udostępniła organizatorom miejsca na nie, chociaż ci usilnie zapraszają.

Firm oferujących instalacje fotowoltaiczne i pomagających pozyskać dofinansowania z programu "Mój Prąd" na ten cel jest sporo. Warto jednak dokładnie weryfikować ofertę poszczególnych sprzedawców, zwłaszcza jeśli ci kuszą niestandardowymi dofinansowaniami lub ceną odstającą mocno od rynkowej. 

Na dość nietypową propozycję jednej z firm zwrócił uwagę nasz Czytelnik z gminy Sulęczyno. Zauważył ogłoszenie o spotkaniu, które ma być poświęcone właśnie fotowoltaice i możliwym środkom na ten cel. 

- Sam trochę działam w tej branży, więc rzuciło mi się w oczy kilka nieścisłości. Po pierwsze wysokość dofinansowania, którym oni zachęcają, a którego w rzeczywistości nie ma. Po drugie powołują się na jakiś "Regionalny Program Dofinansowań", ale też nigdy nie słyszałem o czymś takim. To bardzo dziwne - mówi nasz Czytelnik. 

Sprawdziliśmy. Rzeczywiście wszelkie próby odnalezienia w sieci choćby śladu Regionalnego Programu Dofinansowań nie przyniosły rezultatu. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielem firmy pod numerem telefonu podanym na plakacie, by zapytać o kilka szczegółów.

Mężczyzna miał odpowiedź na każde z pytań, chociaż nie potrafił dokładnie wyjaśnić skąd pomysł na dofinansowanie na poziomie 75 proc. na instalację fotowoltaiczną, skoro program rządowy zapewnia zaledwie kilkanaście procent dofinansowania. Na pytanie o "Regionalny Program Dofinansowań" stwierdził, że to pomysł dużych firm działających w branży fotowoltaicznych, ale nie uzyskaliśmy jasnej odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie ma o tym śladu w sieci

Otrzymaliśmy za to maila z informacją o referencjach dla jednej z ogólnopolskich firm zajmującej się m.in. instalacją solarów i paneli fotowoltaicznych wraz z wyliczeniem ile instalacji wykonała ona w różnych miastach w Polsce. Nie ma jednak ani słowa o "Regionalnym Programie Dofinansowań". 

W internecie znaleźliśmy stronę, która zawiera informacje podobne do tych podanych przez organizatora spotkania w Sulęczynie, ale nazwa programu nie pasuje do tej podanej na plakatach z zaproszeniem na spotkanie. 

Co ciekawe, organizator spotkania w Sulęczynie rozesłał zawiadomienia o tym, że odbędą się one w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie, mimo iż ten nie wydał zgody na ich organizację na swoim terenie. Dziś na facebookowym profilu GOK Sulęczyno ukazał się komunikat w tej sprawie:

W związku z zawiadomieniami, które pojawiły się na terenie gminy Sulęczyno na temat spotkania dotyczącego naboru do Regionalnego Programu Dofinansowań, które ma się odbyć 22.10.2021 informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury nie wyraził zgody na organizację w/w spotkania na terenie GOK-u w Sulęczynie.

 

 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

DdsdDdsd

4 2

Po prostu wystarczy kupować w lokalnych znanych firmach a nie od sprzedawców garnków. Potem zdziwienie, że nie ma gdzie reklamacji zgłosić. Była u mnie firma c......s chcieli 3500 zł za audyt. Problem ze zmuszało to do zakup fotowoltaiki po wysokiej cenie bo zwrotu juz nie było. Sąsiad się nabrał. 17:58, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

No tak...No tak...

8 4

Wszyscy daliście się nabrać. Zobaczymy wasze miny jak przyjdzie czas przymusowej utylizacji ogniw fotowoltanicznych, której koszt przekroczy wartość domu. A firmy, które to będą wykonywać będą należeć do tej samej nacji, która wykupiła (o zgrozo) bardzo strategiczne Polskie(?) Wodociągi. 19:41, 21.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

No tak...No tak...

3 1

https://demagog.org.pl/fake_news/polska-woda-nie-jest-przejmowana-przez-zydowskie-koncerny/
Prawie 90% informacji o tym zniknęło z internetu. 19:45, 21.10.2021


DarekDarek

0 2

Trzeba po prostu zamawiać panele od renomowanych firm, nie brakuje takich w Polsce. Są Maxcom Eco Energy czy Columbus. 10:07, 22.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Tik TokTik Tok

1 0

COLUMBUS 🤣🤣🤣🤣🤣

To ktoś się jeszcze na nich nabiera ? 08:33, 25.10.2021


REKLAMA
0%