Zamknij
REKLAMA

Chmielno. Na działania organizacji pozarządowych przeznaczono 120 tys. zł

15:25, 12.01.2022 | M.Dz.
Skomentuj fot. archiwum/W.D.
REKLAMA

Gmina Chmielno zachęca organizacje pozarządowe, stowarzyszenia itp. do składania wniosków o dofinansowanie. Można pozyskać środki na działania z zakresu kultury, sportu czy edukacji.

Łącznie na dotacje dla organizacji pożytku publicznego gmina Chmielno przeznaczyła 120 tys. zł. Najwięcej - 55 tys. zł zarezerwowano na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej. Można pozyskać dotacje na m.in. szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży, organizację sportowych zajęć pozalekcyjnych czy imprez sportowych o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym. Dotowane będą także przedsięwzięcia popularyzujące aktywność fizyczną wśród mieszkańców.

Suma 40 tys. zł przeznaczona zostanie na działania kulturalne. Stowarzyszenia mogą pozyskać środki na organizację imprez kulturalnych na terenie gminy, mających na celu zachowanie języka kaszubskiego. Pieniądze można zdobyć też na zorganizowanie wydarzeń kulturalnych, opracowanie materiałów promujących gminę, a także na przedsięwzięcia filmowe, muzyczne, fotograficzne, związane z tańcem i sztuką rękodzielniczą, które mają na celu promocję kultury kaszubskiej i gm. Chmielno. 

Na działania z zakresu nauki, edukacji, oświaty i wychowania zarezerwowano 10 tys. zł. Dotacje można zdobyć na m.in. edukację dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska, wspomaganie rozwoju i uzdolnień dzieci i młodzieży czy organizację czasu wolnego, zapewniającego realizację programu profilaktycznego, opiekuńczo- wychowawczego lub socjoterapeutycznego. 

Po 5 tys. zł przeznaczono natomiast na: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych; ochronę i promocję zdrowia; wspomaganie rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. 

Warto dodać, że aplikujący o dotację jest zobligowany wnieść minimum 10% wkładu własnego do zadania. Przedsięwzięcia można realizować od dnia podpisania umowy do 30 listopada 2022 roku. 

Oferty wraz z załącznikami należy składać do 28 stycznia do godz. 15:00 w Urzędzie Gminy w Chmielnie poprzez ePUAP lub przesłać wersję papierową na adres urzędu. Szczegóły na stronie UG Chmielno. 

(aktualiz. godz. 15:25)

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

phiphi

0 0

10 tysi na naukę i edukację? :O Przecież to mao. :| Jedno większe szkolenie i nie ma budżetu. 23:02, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%