Zamknij

Sierakowice. Mieszkańcy złożyli najwięcej deklaracji o źródłach ciepła

14:30, 21.01.2022 oprac.W.D. Aktualizacja: 14:38, 21.01.2022
Skomentuj fot.kolaż.oprac.W.D./Studio Go/pixabay fot.kolaż.oprac.W.D./Studio Go/pixabay

Gmina Sierakowice jest na pierwszym miejscu w woj. pomorskim pod względem liczby złożonych deklaracji o posiadanych źródłach ciepła w domach. 

Warto pamiętać, że od lipca ubiegłego roku działa Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB). Każdy właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek wskazać z jakiego rodzaju ogrzewania korzysta i jakiego opału używa.

Ewidencja ma ułatwić walkę ze smogiem i przede wszystkim eliminacją tzw. kopciuchów, czyli starych, przydomowych pieców, które powodują największe zanieczyszczenia. 

Czas na złożenie deklaracji to mija 30 czerwca br. dla istniejących źródeł ogrzewania, a w przypadku nowych źródeł jest to 14 dni od ich pierwszego uruchomienia. Deklaracje można składać przez internet, za pomocą profilu zaufanego czy e-dowodu lub w formie papierowej wysyłając listem poleconym albo składając w urzędzie. 

W gminie Sierakowice zbieranie deklaracji przebiega naprawdę nieźle. Mieszkańcy złożyli ich najwięcej w województwie pomorskim. Dotąd złożono ich już 2784, co stanowi  52 proc. nieruchomości. Baza danych wciąż jest aktualizowana. 

Zainteresowani złożeniem deklaracji mogą pobrać stosowne formularze ze strony sierakowickiego Urzędu Gminy. 

(oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

Ranking Ranking

0 7

https://zoneapp.gunb.gov.pl/ranking/
17:43, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

xcvxcv

13 5

no tak, zlozyli najwiecej deklaracji, poniewaz urzad gminy wynajal firme ankietowa,
pracownicy tej firmy chodzili od domu, do domu proszac by przy nich wypelnic ankiete/deklaracje.

ta deklaracje i tak kazdy wlasciciel nieruchomosci musi wypelnic, wiec nie rozumiem, po co tutaj zostaly wygenerowane niepotrzebne koszty dla gminy.

albo moze i rozumiem, ale wole o tym nie pisac, bo jeszcze smutni panowie mnie odwiedza.

przynajmniej ktos mial zaplacone za robote 00:41, 22.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AnonimAnonim

7 1

To nie byl ankieter, tylko przedstawiciel firmy sprzedającej fotowoltaikę. 09:37, 22.01.2022


KopciuchKopciuch

18 8

Może i chcą zmiksować ale jeśli to jedyne źródło utrzymania mogą mnie cmoknąć. Opal na cały rok drzewo i może tona węgla 3000 zł mnie wychodzi. Żadna inwestycja ani inne źródła nie dadzą takiego efektu na 100 M2. Więc gdzieś mam te nowoczesności gdzie gaz 300 % w górę węgiel 100 % prąd jakieś 30. Ludzie dawniej całe życie drewnem palili i to nieiernie. I nikt się nie truł tylko jest to ingerencja bogatych fi by korzystać z innych zasobów i przy okazji lasy państwowe robia wycinki i na Chiny drzewo exportują. Śmiechu warte i tyle. Powodzenia ja z swoim kopciuchem zostaje do końca życia 09:41, 22.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NowocześniNowocześni

9 3

Czy Ci wszyscy nowocześni, biorą pod uwagę to, że wszystko działa na prąd. Gdy prądu nie będzie, to będą szukać możliwości ogrzania domu. Gaz- oczywiście, musimy go sprowadzać, czy chcemy czy nie cena będzie rosła. Tylko płakać i płacić. Ktoś wyżej napisał o wycince drzew, zgadza się podczas spacerów zastanawiam się za każdym razem, dokąd to drzewo trafia w takiej ilości, bez znaczenia gdzie się udam do większego lasu widać ten proceder na potęgę. 12:21, 22.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%